[S3 FL] Brak możliwości ryglowania za pomocą czujników

Awatar użytkownika
timanfaya
Posty: 636
Rejestracja: 21 mar 2019, o 10:16
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)

[S3 FL] Brak możliwości ryglowania za pomocą czujników

Post autor: timanfaya »

Mam nietypowy problem i zastanawiam się czy to wina mojego egzemplarza, czy ja czegoś nie ogarniam...

Do rzeczy: mam w swoim S3 FL możliwość odblokowywania samochodu za pomocą kessy w każdej klamce. Działa bez żadnych problemów. Natomiast blokowanie już nie. W momencie kiedy wysiadam z auta i nie chce mi się szukać kluczyków to próbuję auto zamknąć za pomocą czujnika w klamce (to małe wyżłobienie). No i w 90% przypadków nie działa. Wydaje mi się, że przy odbiorze nie było z tym problemów. Teraz najczęściej mam sytuację, że czujniki po stronie kierowcy nie reagują, a gdy przejdę od strony pasażera z tyłu - rygluje bez problemu. Oczywiście będąc pod ASO chciałem spytać o co chodzi i... zadziałało poprawnie.

Oczywiście kluczyk mam cały czas przy sobie w kieszeni / 20 cm od drzwi. Dziś pod sklepem żadna z klamek nie reagowała, musiałem ryglować kluczykiem.

Jakieś wskazówki? Działa wam to zawsze w 100%? No przecież nie padłyby mi chyba 4 czujniki, na dodatek tak, że raz działają a raz nie? Dodam, że sprawdziłem instrukcję i nie widzę nic, co by mogło pomóc. Jest niby deaktywacja kessy ale tylko do momentu ponownego odryglowania...

PS. Kluczyk jest raczej wykrywany poprawnie bo np. bagażnik z kopa działa perfekcyjnie w 100%.
Awatar użytkownika
baarttbaartt
Posty: 422
Rejestracja: 16 cze 2019, o 07:44
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2019
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: [S3 FL] Brak możliwości ryglowania za pomocą czujników

Post autor: baarttbaartt »

Może to głupie ale nie trzymasz telefonu blisko kluczyka? Ja tak miałem w mondeo nowym;)
Nie wiem jak ale kluczyk w 1 kieszeni z tel i kessy nie działało nigdy


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
timanfaya
Posty: 636
Rejestracja: 21 mar 2019, o 10:16
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: [S3 FL] Brak możliwości ryglowania za pomocą czujników

Post autor: timanfaya »

baarttbaartt pisze:Może to głupie ale nie trzymasz telefonu blisko kluczyka? Ja tak miałem w mondeo nowym;)
Nie wiem jak ale kluczyk w 1 kieszeni z tel i kessy nie działało nigdy
Może to jakiś trop, bo faktycznie zazwyczaj mam kluczyk koło telefonu. Ale dziwne, że odblokowywanie działa perfekt.

Nie ma głupich podpowiedzi - akurat to moje pierwsze auto z kessy więc mogę popełniać jakieś błędy żółtodzioba. Dzięki, zaraz pójdę sprawdzić :)
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: [S3 FL] Brak możliwości ryglowania za pomocą czujników

Post autor: Enriquez »

U mnie też telefon był problemem, szczególnie tylna klapa...
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2978
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: [S3 FL] Brak możliwości ryglowania za pomocą czujników

Post autor: orlik »

Dokładnie, pierwsze co mi na myśl przyszło to też telefon.
Awatar użytkownika
rydzio2001
Posty: 205
Rejestracja: 3 cze 2018, o 06:27
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Marcin
Lokalizacja: 3city

Re: [S3 FL] Brak możliwości ryglowania za pomocą czujników

Post autor: rydzio2001 »

Takie same objawy jak masz np. kartę zbliżeniową (taką do czytników przy wejściach) w tej samej kieszeni.
nothing is perfect ... besides whiskey
bawl
Posty: 203
Rejestracja: 22 cze 2018, o 22:17
Samochód: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)

Re: [S3 FL] Brak możliwości ryglowania za pomocą czujników

Post autor: bawl »

Ja mam 3 ale przed fl i taki sam problem mam co jakiś czas z drzwiami pasażera. Otwiera bez problemu ale zamknąć się nie da. Wyciągnąłem kluczyk z kieszenie, przystawialem 5 cm od klamki, zdala od tel. i nic nie pomagało, centralny się nie zamykał. Więc stwierdziłem, że ten typ tak ma. Bo 5 min później działa bez problemów.
Awatar użytkownika
timanfaya
Posty: 636
Rejestracja: 21 mar 2019, o 10:16
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: [S3 FL] Brak możliwości ryglowania za pomocą czujników

Post autor: timanfaya »

Po waszych komentarzach poszedłem spróbować i dalej to samo. Po kilku minutach poszło jak gdyby nigdy nic. Swoją drogą pojechałem wtedy umyć auto ledwo-co-nabyta-zajebistą-rękawicą-detailingową-z-włosia-owiec-nowozelandzkich i w trakcie mycia koło klamek wielokrotnie słyszalem jak się blokował/odblokowywał... więc czujniki działają - pytanie czemu wybiórczo. Bardziej wygląda jakby to była kwestia jakichś ustawień / softu a nie samego czujnika...
Awatar użytkownika
timanfaya
Posty: 636
Rejestracja: 21 mar 2019, o 10:16
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: [S3 FL] Brak możliwości ryglowania za pomocą czujników

Post autor: timanfaya »

OK, chyba udało się rozwiązać problem. Dotychczas próbowałem ryglować auto jednym palcem (wydawało mi się, że skoro zasłaniam to wyżłobienie, to jest to wystarczające...). Zacząłem przykładać całą rękę w tym miejscu i teraz łapie bez problemów i rygluje za każdym razem. Także temat w zasadzie rozwiązany i do ew. zamknięcia :)
Awatar użytkownika
rydzio2001
Posty: 205
Rejestracja: 3 cze 2018, o 06:27
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Marcin
Lokalizacja: 3city

Re: [S3 FL] Brak możliwości ryglowania za pomocą czujników

Post autor: rydzio2001 »

U mnie jak mam zajęte ręce żeby zamknąć i przejadę lekko biodrem czy zewnętrzną stroną dłoni to zawsze zamyka.
Zamykanie jednym palcem też nie stanowi problemu.

Wiem też, że od któregoś roku modelowego (najprawdopodobniej MY2019) wprowadzili coś a'la czujnik drgań w kluczyku, polega to na tym że jak jakiś czas czujnik nie rejestruje drgań to uważa, że kluczyk leży w miejscu i nie da się otworzyć auta w opcji 'Keyless'. Wprowadzenie tej funkcjonalności miało redukować możliwość kradzieży na walizkę. Tutaj na prezentacji u radzieckich kolegów wiecej info (2 slajd): https://www.drive2.ru/l/502985613973127732/
nothing is perfect ... besides whiskey
Qdlaty
Posty: 30
Rejestracja: 16 lip 2019, o 20:06
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: kamil

Re: [S3 FL] Brak możliwości ryglowania za pomocą czujników

Post autor: Qdlaty »

Też na początku miałem problem, szczególnie z tylnymi drzwiami. Po chwyceniu jednego czujnika (np od otwieranie), drugi jest na kilka sekund blokowany. Niestety, trzeba się nauczyć odpowiednio chwytać klamkę...
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: [S3 FL] Brak możliwości ryglowania za pomocą czujników

Post autor: Enriquez »

rydzio2001 pisze:U mnie jak mam zajęte ręce żeby zamknąć i przejadę lekko biodrem
Faktycznie - mówiąc wprost - zamykanie dupą doskonale działa :)
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
spacewalker
Posty: 231
Rejestracja: 29 lip 2014, o 18:09
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 184KM 420Nm
Imię: Marcin
Lokalizacja: LDZ

Re: [S3 FL] Brak możliwości ryglowania za pomocą czujników

Post autor: spacewalker »

u mnie nie telefon a karta RFID i to nawet w innej kieszeni ia juz siało
....
woj_tek
Posty: 108
Rejestracja: 19 lut 2019, o 10:46
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Lokalizacja: Katowice

Re: [S3 FL] Brak możliwości ryglowania za pomocą czujników

Post autor: woj_tek »

Wiem też, że od któregoś roku modelowego (najprawdopodobniej MY2019) wprowadzili coś a'la czujnik drgań w kluczyku, polega to na tym że jak jakiś czas czujnik nie rejestruje drgań to uważa, że kluczyk leży w miejscu i nie da się otworzyć auta w opcji 'Keyless'. Wprowadzenie tej funkcjonalności miało redukować możliwość kradzieży na walizkę. Tutaj na prezentacji u radzieckich kolegów wiecej info (2 slajd): https://www.drive2.ru/l/502985613973127732/
Mam MY2019 i nic nie słyszałem o czujniku drgań. Ale kessy da się dezaktywować: 1) zamykamy auto z pilota 2) przykładamy dłoń do zewnętrznej części klamki w ciągu ok. 5s (auto powinno ponownie mrugnąć awaryjnymi)
Otwarcie samochodu możliwe jest tylko przy pomocy przycisku na kluczyku.
Awatar użytkownika
timanfaya
Posty: 636
Rejestracja: 21 mar 2019, o 10:16
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: [S3 FL] Brak możliwości ryglowania za pomocą czujników

Post autor: timanfaya »

woj_tek pisze:
Wiem też, że od któregoś roku modelowego (najprawdopodobniej MY2019) wprowadzili coś a'la czujnik drgań w kluczyku, polega to na tym że jak jakiś czas czujnik nie rejestruje drgań to uważa, że kluczyk leży w miejscu i nie da się otworzyć auta w opcji 'Keyless'. Wprowadzenie tej funkcjonalności miało redukować możliwość kradzieży na walizkę. Tutaj na prezentacji u radzieckich kolegów wiecej info (2 slajd): https://www.drive2.ru/l/502985613973127732/
Mam MY2019 i nic nie słyszałem o czujniku drgań. Ale kessy da się dezaktywować: 1) zamykamy auto z pilota 2) przykładamy dłoń do zewnętrznej części klamki w ciągu ok. 5s (auto powinno ponownie mrugnąć awaryjnymi)
Otwarcie samochodu możliwe jest tylko przy pomocy przycisku na kluczyku.
W nowych pilotach jest już po prostu żyroskop - nie ma drgań - dezaktywuje wysyłanie fal.
Na szybko - np. tu pisali o tym przy okazji Fabii: https://www.skoda-auto.pl/news/skoda-ak ... delu-fabia

A co do reszty - potwierdzam, jest o tym w instrukcji (którą przeglądałem szukając rozwiazania swojego problemu)
ODPOWIEDZ