Opuszczające lusterko zewnętrzne prawa strona

Awatar użytkownika
Domin93
Posty: 25
Rejestracja: 23 gru 2019, o 21:14
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Imię: Dominik

Opuszczające lusterko zewnętrzne prawa strona

Post autor: Domin93 »

Witam forumowiczów czy ktoś z was miał problem z prawym lusterkiem zewnętrznym? Po wycofaniu lusterko nie chce mi wracać na ustawiona pozycje muszę to zrobić za pomocą pamięci fotela ,
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2978
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: Opuszczające lusterko zewnętrzne prawa strona

Post autor: orlik »

Po przekroczeniu prędkości powinno wrócić, nie pamiętam czy 20km/h czy 30km/h, ewentualnie można też pokrętło lusterka dać na 0 i też wróci bez bawienia się w pamięć fotela.
Awatar użytkownika
Domin93
Posty: 25
Rejestracja: 23 gru 2019, o 21:14
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Imię: Dominik

Re: Opuszczające lusterko zewnętrzne prawa strona

Post autor: Domin93 »

Właśnie chodzi o to ze wracało po przekroczeniu 20km/h , przez 2 lata było wszystko ok i teraz coś się zesrało i nie wraca
brylek
Posty: 91
Rejestracja: 1 gru 2015, o 13:36
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Opuszczające lusterko zewnętrzne prawa strona

Post autor: brylek »

ja niestety mam ten problem od poczatku, 20 razy wraca a 3 razy nie.Zadnej logiki za tym. Auto na gwarancji lipa bo jak jest w serwisie to zawsze wraca i serwis twierdzi ze problemu nie ma....
Awatar użytkownika
FLCN
Posty: 26
Rejestracja: 8 lis 2019, o 23:14
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Marcin

Re: Opuszczające lusterko zewnętrzne prawa strona

Post autor: FLCN »

U mnie w S3 Fl jest jeszcze śmieszniej... Zaraz po odbiorze nówki zorientowałem się, że po wrzuceniu wstecznego lusterko zamiast w dół i do wewnątrz , to idzie do góry i do wewnątrz. Zgłosiłem do ASO, poprawili i działało kilka dni, a teraz znów to samo... Miał tak ktoś?

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

maureliusz
Posty: 1880
Rejestracja: 18 sty 2019, o 13:13
Samochód: Superb II 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 200KM / 398Nm
Imię: Maro
Lokalizacja: Myślenice / wioska obok

Re: Opuszczające lusterko zewnętrzne prawa strona

Post autor: maureliusz »

W SII nie wróciło mi dwa razy przez rok - nie udało się mi zaobserwować dokładnie kiedy.
Wiem że znajomy w SIII ma ten problem permanentnie...trzeba ASO męczyć jak o kangurowanie w 1,5... podobno naprawione w ostatnim sofcie.

Wysłane z mojego Redmi 5 przy użyciu Tapatalka

Nie oglądaj się na innych. Rób swoje. Najlepiej jak potrafisz.
adaśko
Posty: 4
Rejestracja: 14 sty 2020, o 17:48
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TDI (150KM)

Re: Opuszczające lusterko zewnętrzne prawa strona

Post autor: adaśko »

Witam wszystkim. Wczoraj odebrałem z salonu Superb Fl 2020 150 KM DSG wersja Ambition bez foteli elektrycznych. Moje pytanie brzmi : Czy bez takich foteli działa obniżenie prawego lusterka na biegu wstecznym? Wydaje się dziwne,że takiej funkcji nie ma, skoro nawet golf 7 ją posiada a siedzeń elektrycznych również nie ma. Gdzie w Warszawie można zrobić kodowanie w Superbie, aby funkcję obniżenia lusterka aktywować? Samochód na gwarancji. Pozdrawiam.
bawl
Posty: 203
Rejestracja: 22 cze 2018, o 22:17
Samochód: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)

Re: Opuszczające lusterko zewnętrzne prawa strona

Post autor: bawl »

W ss3 przed fl bez foteli elektrycznych opuszczanie lusterka na wstecznym nie działa. Tzn działa na tyle że można funkcje aktywować, ale lusterko będzie się opuszczać, opuszczać, opuszczać, i nigdy mi wróci do pozycji wyjściowej a ty będziesz oglądać asfalt :D więc obstawiam że po ss3 po fl jest tak samo :roll:
adaśko
Posty: 4
Rejestracja: 14 sty 2020, o 17:48
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TDI (150KM)

Re: Opuszczające lusterko zewnętrzne prawa strona

Post autor: adaśko »

Dzięki za info. Przez myśl by mi nie przeszło,że takiej funkcji nie ma, przy składanych elektrycznie lusterkach. Najgorsze,że nawet w serwisie nie wiedzą,czy można ją w tę funkcję doposażyć. Opuszczające się lusterko przy wstecznym to dla mnie oczywista-oczywistość.
Awatar użytkownika
PK
Posty: 6
Rejestracja: 20 lis 2019, o 09:27
Samochód: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSC (180KM)
Imię: Paweł

Re: Opuszczające lusterko zewnętrzne prawa strona

Post autor: PK »

U mnie w S3 2016 też nie ma el. foteli ale zakodowalem taką funkcję prze OBDelewen. Jakiś czas działało spoko ale kilka razy lusterko nie wróciło i jest to bardzo irytujące więc olałem temat i wyłączyłem tą funkcję.

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

cidik
Posty: 52
Rejestracja: 2 mar 2020, o 16:41
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Imię: Dominik

Re: Opuszczające lusterko zewnętrzne prawa strona

Post autor: cidik »

S3 modelowo 2020 działa jak chce... raz działa raz nie, spróbuje wyczuć czy jak mocuje fotel na wsteczny to tak będzie wracać czy nie...
cidik
Posty: 52
Rejestracja: 2 mar 2020, o 16:41
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Imię: Dominik

Re: Opuszczające lusterko zewnętrzne prawa strona

Post autor: cidik »

FLCN pisze: 3 sty 2020, o 22:12 U mnie w S3 Fl jest jeszcze śmieszniej... Zaraz po odbiorze nówki zorientowałem się, że po wrzuceniu wstecznego lusterko zamiast w dół i do wewnątrz , to idzie do góry i do wewnątrz. Zgłosiłem do ASO, poprawili i działało kilka dni, a teraz znów to samo... Miał tak ktoś?

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka
Wd tego co piszesz, i co jest napisane w instrukcji to ktoś wcześniej sobie taką pozycję ustawił i zapamiętał. Dlatego jak teraz włączać wsteczny to idzie do zapamiętania pozycji (do gory), we wtorek mam serwis to się zapytam jak to zapisać. bo u mnie tylko jak jest ustawiony przełącznik od lusterek na R to wtedy się opuszcza, jak jest na 0 to nic się nie dzieje.
Awatar użytkownika
Domin93
Posty: 25
Rejestracja: 23 gru 2019, o 21:14
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Imię: Dominik

Re: Opuszczające lusterko zewnętrzne prawa strona

Post autor: Domin93 »

cidik pisze: 8 mar 2020, o 22:06
FLCN pisze: 3 sty 2020, o 22:12 U mnie w S3 Fl jest jeszcze śmieszniej... Zaraz po odbiorze nówki zorientowałem się, że po wrzuceniu wstecznego lusterko zamiast w dół i do wewnątrz , to idzie do góry i do wewnątrz. Zgłosiłem do ASO, poprawili i działało kilka dni, a teraz znów to samo... Miał tak ktoś?

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka
Wd tego co piszesz, i co jest napisane w instrukcji to ktoś wcześniej sobie taką pozycję ustawił i zapamiętał. Dlatego jak teraz włączać wsteczny to idzie do zapamiętania pozycji (do gory), we wtorek mam serwis to się zapytam jak to zapisać. bo u mnie tylko jak jest ustawiony przełącznik od lusterek na R to wtedy się opuszcza, jak jest na 0 to nic się nie dzieje.
Bo tak ma być lusterko będzie się opuszczało tylko w pozycji R jeśli jest na 0 funkcja ta jest wyłączona
cidik
Posty: 52
Rejestracja: 2 mar 2020, o 16:41
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Imię: Dominik

Re: Opuszczające lusterko zewnętrzne prawa strona

Post autor: cidik »

A w instrukcji czytałem że jak jest na R i włączysz wsteczny to możesz ustawić ta pozycję, a potem to już tylko na 0 i powinno działać... Ale jak narazie jest jak piszesz, ale jest to niezgodne z instrukcją...
maca
Posty: 27
Rejestracja: 28 lis 2014, o 21:41
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: W-wa

Re: Opuszczające lusterko zewnętrzne prawa strona

Post autor: maca »

cytując instrukcję :

Pochylanie lusterka pasażera (pojazdy z elektrycznie regulowanym fotelem kierowcy)

Powierzchnia lusterka pasażera zostaje pochylona do zapamiętanej pozycji w celu poprawy widoczności krawężnika podczas cofania.
Warunki działania:
-Funkcję można aktywować w urządzeniu Infotainment, w menu ...
-Ustawienie powierzchni lusterek zostało wcześniej zapisane Funkcja pamięci położenia fotela regulowanego elektrycznie lub Funkcja pamięci kluczyka z pilotem zdalnego sterowania .
-Włączony jest bieg wsteczny.
-Pokrętło obsługi lusterek znajduje się w pozycji ustawiania lusterka pasażera.

Powierzchnia lusterka wraca do pozycji wyjściowej po przestawieniu pokrętła do innego położenia albo gdy prędkość jazdy przekracza 15 km/h.
ODPOWIEDZ