Metaliczny dźwięk

kamikazzepl
Posty: 71
Rejestracja: 28 lip 2017, o 06:18
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Lokalizacja: Swiss

Metaliczny dźwięk

Post autor: kamikazzepl »

Witam
Czy z Waszych aut dochodzą podobne dźwięki jak z mojego ? Chodzi mi o metaliczny odgłos który słychać w tle. Dla mnie jakby świerszcz.
Oczywiście serwis rozkłada ręce. Myśleli, że to coś z rozrządem albo z tych okolic. Porozbierali, posprawdzali, poskładali i dalej to samo.
TTTM czy coś jest zjeb***e ?
Motor 2.0 TDI 190KM z przebiegiem 68 000KM

Poniżej linki do YT.
https://www.youtube.com/watch?v=x3HHSEyV3Uo
https://www.youtube.com/watch?v=HVV9pKyeq4Q
yaro_1
Posty: 533
Rejestracja: 23 paź 2017, o 12:11
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Lokalizacja: wschodnie mazowsze

Re: Metaliczny dźwięk

Post autor: yaro_1 »

a napinacz paska wieloklinowego sprawdzali?
w 1,9 tdi kółko alternatora jest na takim sprzęgiełku (tu pewnie też), raz mi się rozpadło, innym razem w porę wymieniłem, to też tak popiskuje ale częstotliwość dużo niższa (dokładniej dźwięk taki sam, tylko są bardziej wyraźne odstępy)

czy to występuje tylko na wolnych obrotach czy jak dodasz minimalnie gazu to też słychać?
kamikazzepl
Posty: 71
Rejestracja: 28 lip 2017, o 06:18
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Lokalizacja: Swiss

Re: Metaliczny dźwięk

Post autor: kamikazzepl »

Alternator, pasek i cały osprzęt był sprawdzany w Polsce jak i w moim tutejszym serwisie Skody. Niby wszystko jest sprawne.
Jak lekko doda się gazu to nadal słychać ale ciut gorzej bo klekot zagłusza. Moim zdaniem zwiększenie prędkości obrotowej motoru nic nie poprawia ani nie pogarsza.
Mój typ to pompa wody ale musiałabym sam za to zapłacić bo wg serwisów "raczej nie".
kacluk
Posty: 503
Rejestracja: 28 lip 2019, o 14:50
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Imię: Lukasz
Lokalizacja: Corby - UK

Re: Metaliczny dźwięk

Post autor: kacluk »

Powiem ci mam 2.0tdi 150 koni i mam to samo.. taki sam dzwiek.. i bylem w serwisie skoda Polska i skoda Uk.. oba serwisy twierdza ze jest w normie.. nawet maja film instruktarzowy gdzie ten dzwiek maja do porownania.. mam jeszcze 13mcy gwarancji wiec olewam to..
kamikazzepl
Posty: 71
Rejestracja: 28 lip 2017, o 06:18
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Lokalizacja: Swiss

Re: Metaliczny dźwięk

Post autor: kamikazzepl »

Wymieniłem niedawno na FL - ten sam silnik 2.0 TDI 190KM. Dźwięk i z tego motoru dobiega także uważam to za TTTM.
carter
Posty: 13
Rejestracja: 24 lis 2019, o 15:13
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Metaliczny dźwięk

Post autor: carter »

Napisalbym ze przewrazliwiony jestes, ale rzeczywiscie cos swierszczy. Na gwarancji masz auto? Jesli tak to jezdzij i sie nie przejmuj. TDI nigdy ladnego dzwieku nie mialo. Jak cos mam OBD11 moge ci bledy zczytac
Mi padla pompa, tez w CH jezdze, ale jej objaby to rosnaca temperatura, bo najczesciej pada jej elektromagnetyczne sprzeglo a nie lozysko.
kacluk
Posty: 503
Rejestracja: 28 lip 2019, o 14:50
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Imię: Lukasz
Lokalizacja: Corby - UK

Re: Metaliczny dźwięk

Post autor: kacluk »

Tak mam ponad rok gwarancji wiec skoro skoda Pl i Uk twierdza ze tak jest w normie to olac. Najwyzej oni beda sie bujac z tym. Poza tym dzwiekiem nic sie nie dzieje. Trase 1700km robilem bez postoju i nic sie nie dzialo. Wiec moze tak ma byc;)
ODPOWIEDZ