Zawieszenie przód

Awatar użytkownika
siemi1
Posty: 2345
Rejestracja: 25 mar 2013, o 14:13
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Aktualnie: 2.0 TDi 200KM
Lokalizacja: Wawa_Bemowo

Re: Zawieszenie przód

Post autor: siemi1 »

Haj widzieliscie to ktoś u sieb ie komu stulka zawiecha sprawdzał czy te transportowe podkładki wyjeli? daja je do kazdego zawiasuy czy z/bez DCC tylko?

https://www.briskoda.net/forums/topic/4 ... s-left-in/

Obrazek
Domówka:
OII FL, Elegance 2.0TDI Kombi, oszust RS Jest 171,7 KM i 402,9 Nm
Służbówka:
S3 FL, Scout 2.0TDI Kombi 200KM DSG7 4x4, Steel Grey/pakiet Black
feels3
Posty: 217
Rejestracja: 15 wrz 2014, o 14:11
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI CAXC (125KM)

Re: Zawieszenie przód

Post autor: feels3 »

Enriquez pisze:Moim zdaniem przesuwa się guma względem metalu na połączeniu stabilizatora z budą. Albo inaczej spryskanie wurthem pomaga.
Czy to możliwe że stablizator uderza o sanki? Stąd te tępo-metaliczne tłuczenie się na większych nierównościach poprzecznych?

Zerknąłem wczoraj i tam między stabem a rantem od sanek na zewnątrz nie da się palca włożyć, jest tak mało miejsca. Nie wiem na jaki zakres ruchu pozwala tuleja, ale aż mnie korci żeby gopro tam gdzieś zainstalować i sprawdzić, albo poszukam resztki maty butylowej i podkleje ten kawałek, jeśli to jest to miejsce to już sama barwa dźwięku powinna się zmienić..

Obrazek
Awatar użytkownika
kmink
Posty: 245
Rejestracja: 14 mar 2018, o 14:10
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Poznań

Re: Zawieszenie przód

Post autor: kmink »

Wydaje mi się, że nie. Ostatnio podnosiłem mojego SIII i przy podnoszeniu jak koła odrywają sie od ziemi słychac to głuche puknięcie i IMO ewidentnie dochodzi ono z okolic amora, czy górnego mocowania amora. Ale nie było czas na słuchanie i sprawdzanie więc na 100% nie mam tego potwierdzonego.
Awatar użytkownika
Tom-Tdi
Sponsor
Sponsor
Posty: 3353
Rejestracja: 26 kwie 2016, o 00:09
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 395KM / 515Nm
Lokalizacja: Augsburg

Re: Zawieszenie przód

Post autor: Tom-Tdi »

Jeżeli uderza to powinny być widoczne ślady na stabilizatorze/sankach.
feels3
Posty: 217
Rejestracja: 15 wrz 2014, o 14:11
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI CAXC (125KM)

Re: Zawieszenie przód

Post autor: feels3 »

Refleksja po zmianie opon na zimowe.

Miałem zupełnie przyzwoite wrażenie na temat pracy zawieszenia po kupnie auta kilka miesięcy temu, była to końcówka zimy i siłą rzeczy wyjechałem z salonu na zimówkach.

Po zmianie opon na letnie i przy okazji zrobieniu nie małego przebiegu, zaliczając jednocześnie różnej jakości drogi, trochę zmieniłem opinie, delikatnie mówiąc, bo ostatnie tygodnie były wręcz irytujące, tak tłucze się przedni zawias.

Zmieniłem kilka dni temu opony na zimowe i jak za dotknięciem różdżki, S3 wróciło do poziomu znanego mi z jego początków. Fakt, teraz już wyczulony na wszystkie dźwieki, wiem że ten problem dalej istnieje, wiem że zawias ma jakiś problem i delikatne odłosy wciąż przypominają o problemie, ale jednak obecne zimówki najwidoczniej przejmują bardzo dużo w kwestia tłumienia poprzecznych nierówności i auto tłumi dziury dużo bardziej "gumowo", moje letnie opony wydają się w tym porównaniu drewniane, przenosząc dosłownie wszystko do kabiny (mimo wyciszenia nadkoli)

Róznica to niebo a ziemia w kwestii chałasu, wibracji, rezonansu od różnych nawierzchni czy też komfortu resorowania/tłumienia. O dziwo nośność zimówki mają większą, a z doświadczenia wiem, że to raczej oznacza twardszą oponę, trochę mnie to zdziwiło.

Zimówki to Dunlop Winter Sport 215/55/17 98V
Letnie to Pirelli P7 Cinturato 215/55/17 94W
Awatar użytkownika
sane
Posty: 1820
Rejestracja: 7 lut 2017, o 09:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 335/450
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zawieszenie przód

Post autor: sane »

U mnie na 18" ani w lecie (Pirelli P7) ani w zimie (Conti TS850P) nic nie tłucze. Nie tłukło ani na ori tulejach ani na RS3. A już w serii mam obniżony zawias Sportline.
W ogóle nie mam żadnych niepokojących odgłosów z zawieszenia.
Honda Civic VI iSR ¦ 2008-2013
Honda Accord VII Sport GT ¦ 2008 - 2017
Skoda Superb III Sportline ¦ 2017 - 2023

BMW 5 Series G30 LCi M Sport ¦ 2022 -
Awatar użytkownika
Tom-Tdi
Sponsor
Sponsor
Posty: 3353
Rejestracja: 26 kwie 2016, o 00:09
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 395KM / 515Nm
Lokalizacja: Augsburg

Re: Zawieszenie przód

Post autor: Tom-Tdi »

zimówka ma większy bieżnik co też w pewnym stopniu wpływa na komfort
feels3
Posty: 217
Rejestracja: 15 wrz 2014, o 14:11
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI CAXC (125KM)

Re: Zawieszenie przód

Post autor: feels3 »

Jestem bardzo ciekawy różnic między zwykłym S3 a Sportlinem i czy to ogólnie Sportline'y zachowują się tutaj dużo lepiej czy po prostu masz szczęście do ezgemplarza (albo do dróg) :)

Chętnie bym porównał nasze auta, spotkałem się już kilka razy z kolegami z forum porównywać wyciszenie, zawieszenia jeszcze nie :P

Mieszkam na obrzeżach Warszawy, blisko Wołomina, jakbyś był zainteresowany to było by super.
Awatar użytkownika
sane
Posty: 1820
Rejestracja: 7 lut 2017, o 09:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 335/450
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zawieszenie przód

Post autor: sane »

feels3 pisze:Mieszkam na obrzeżach Warszawy, blisko Wołomina, jakbyś był zainteresowany to było by super.
Spoko, chętnie. Przy okazji podpytam Cię o kwestie wyciszania ;P
Honda Civic VI iSR ¦ 2008-2013
Honda Accord VII Sport GT ¦ 2008 - 2017
Skoda Superb III Sportline ¦ 2017 - 2023

BMW 5 Series G30 LCi M Sport ¦ 2022 -
Awatar użytkownika
JacekRS
Posty: 1420
Rejestracja: 18 gru 2016, o 16:24
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 430PS/535Nm
Imię: Jacek
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Zawieszenie przód

Post autor: JacekRS »

Panowie znający się na rzeczy i mający dostęp do Etki itp itd...

Potrzebuję numer przedniego wahacza prawego (od strony pasażera), tego w który wsadza się tą słynną gumę z RS3.

Jeżeli potrzeby VIN to podaję: TMBCE7NPXH7503518

Otóż po zamontowaniu do mojego Bydlaka gum z RS3 w wahaczu od strony pasażera guma notorycznie z niego "wypada".

Samochodem wolno nie jeżdżę i wolałbym żeby od spodu wszystko było jak należy, także muszę wyeliminować każde prawdopodobieństwo "wypadania" gumy.

Zaczynam od wymiany wahacza... :shock:

Zastanawiam się, czy w wahaczu wyrobiło się gniazdo, czy .... "fachowcy" z Bielska zakładający te gumy nie uwalili mi go w jednym wahaczu "qrwa" :evil:
Awatar użytkownika
sane
Posty: 1820
Rejestracja: 7 lut 2017, o 09:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 335/450
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zawieszenie przód

Post autor: sane »

JacekRS pisze:Potrzebuję numer przedniego wahacza prawego (od strony pasażera), tego w który wsadza się tą słynną gumę z RS3.
L: 3Q0407151E
P: 3Q0407152E
Honda Civic VI iSR ¦ 2008-2013
Honda Accord VII Sport GT ¦ 2008 - 2017
Skoda Superb III Sportline ¦ 2017 - 2023

BMW 5 Series G30 LCi M Sport ¦ 2022 -
Awatar użytkownika
JacekRS
Posty: 1420
Rejestracja: 18 gru 2016, o 16:24
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 430PS/535Nm
Imię: Jacek
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Zawieszenie przód

Post autor: JacekRS »

Sane ! dziękuję Ci bardzo !
feels3
Posty: 217
Rejestracja: 15 wrz 2014, o 14:11
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI CAXC (125KM)

Re: Zawieszenie przód

Post autor: feels3 »

sane pisze:
feels3 pisze:Mieszkam na obrzeżach Warszawy, blisko Wołomina, jakbyś był zainteresowany to było by super.
Spoko, chętnie. Przy okazji podpytam Cię o kwestie wyciszania ;P
Odezwe się tylko niech przestanie padać bo jak jest mokro to mnie dużo lepiej z zawieszeniem jest, cięzko wtedy o porównanie :)
jarkubiak
Posty: 110
Rejestracja: 24 paź 2017, o 20:28
Samochód: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSC (180KM)
Lokalizacja: Bytom

Re: Zawieszenie przód

Post autor: jarkubiak »

Witajcie,
Odświeżę temat smarowania Wurtem skrzypiącej zawiechy... Przy okazji zmiany kół na zimowe chciałem to przetestować i tu pojawiło się ale - Superb jest dla mnie pierwszym modelem, w którym gumy stabilizatora są jakoby zamknięte w blachach mocujących do samego stabilizatora. W związku z tym, że moje są jeszcze sztywne i szczelnie przylegają do stabilizatora nie bardzo widzę sens pryskania ich smarem, bo i tak nic albo niewiele wejdzie tam gdzie powinno. No i tu pytanie do tych co już smarowali z sukcesem - JAK??? pod ciśnieniem, jakąś igłą?
Nie chcę jeszcze zrywać tych blach na zgrzewach, bo to już dość duża rzeźba...
No chyba że już nic więcej nie dam rady zrobić to wtedy je rozłączę i wtedy pewnie wymienię też tuleje... ale na razie chciałem przetestować smarowanie.
Podpowiedzcie jak to zrobić...
Porschak
Posty: 11
Rejestracja: 12 lis 2017, o 19:15
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Zawieszenie przód

Post autor: Porschak »

Napisze tak... przebieg 70tys.km. za tydzień będą mi drugi raz wymieniać tuleje w wahaczach.... oczywiście przed każda wymianą smarują Wurthem... pomaga na miesiąc, potem problem wraca :-)
ODPOWIEDZ