Dezynfekcja Parownika

SZUBAR
Posty: 53
Rejestracja: 19 sie 2017, o 19:36
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Rafał

Dezynfekcja Parownika

Post autor: SZUBAR »

Panowie jak dobrać się do parownika w 3v bo we wszystkich dotychczasowych samochodach wystarczyło wyjąć filtr powietrza a tu to się nie sprawdza.
Ozdar
Posty: 7
Rejestracja: 29 lis 2020, o 20:36
Samochód: Inny
Silnik: 1.8TSI CJSC (180KM)

Re: Dezynfekcja Parownika

Post autor: Ozdar »

Nie sprawdzałem jeszcze ale powinno być jak w OIII:

www.youtube.com/watch?v=z4emHR_6Wvk
oolsztyniak
Posty: 293
Rejestracja: 1 lip 2020, o 09:08
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 200 km / 436 Nm
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Dezynfekcja Parownika

Post autor: oolsztyniak »

Tu musisz wyjąć wentylator za schowkiem i dopiero dobierzesz się do parownika
Awatar użytkownika
johny07z
Posty: 28
Rejestracja: 10 lis 2020, o 21:34
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Nettetal DE

Re: Dezynfekcja Parownika

Post autor: johny07z »

SZUBAR pisze: 21 kwie 2021, o 17:50 Panowie jak dobrać się do parownika w 3v bo we wszystkich dotychczasowych samochodach wystarczyło wyjąć filtr powietrza a tu to się nie sprawdza.
Mogę spytać o przyczynę, tj. dokładne obserwacje? Domyślam się, że chodzi o nieprzyjemny zapach. Ale kiedy on się pojawia? U mnie przy włączonej klimie jest OK, ale jak ją wyłączę, czy też po odpaleniu auta w ogóle nie włączę AC, czuję smród.
W Mondeo MK4 pomogło dopiero porządne potraktowanie chemią bezpośrednio na parownik, a objawy były identyczne, tylko, że Ford miał 200kkm nalotu i 6 lat, a Superb ma kolejno 72kkm i 4lata.
I jeszcze czy udało ci się wyeliminować problem i jak to zrobiłeś?
kris151
Posty: 15
Rejestracja: 8 paź 2017, o 17:45
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Imię: Krzysztof

Re: Dezynfekcja Parownika

Post autor: kris151 »

Hej,
Ja mam 55 tys przebiegu i pojawił się problem z zapachem. Kupiłem 2 razy Liqui Moly i pomogło na chwilę. Lepiej dać do serwisu. Teraz jest ok.
Awatar użytkownika
johny07z
Posty: 28
Rejestracja: 10 lis 2020, o 21:34
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Nettetal DE

Re: Dezynfekcja Parownika

Post autor: johny07z »

Ozdar pisze: 25 kwie 2021, o 15:06 Nie sprawdzałem jeszcze ale powinno być jak w OIII:

www.youtube.com/watch?v=z4emHR_6Wvk
Jest jak mówisz, ja zrobiłem dokładnie jak na filmie. Teraz zastanawiam się nad kanałami odpływowymi. Muszę poszukać jak się do nich dostać. Myślę, że należałoby je udrożnić.
tomekxoo
Posty: 115
Rejestracja: 4 cze 2021, o 08:41
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (220KM)

Re: Dezynfekcja Parownika

Post autor: tomekxoo »

Czyli rozumiem zeby dostac sie do parownika trzeba wymontowac dmuchawe? Jak sie dostac do dmuchawy? Trzeba demontowac caly schowek? Jak opuscimy tylko schowek to mamy dostep do filtra kabinowego.

U mnie wyglada to tak:

Obrazek
JacekZ
Posty: 57
Rejestracja: 12 mar 2018, o 18:45
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Jacek

Re: Dezynfekcja Parownika

Post autor: JacekZ »

SZUBAR pisze: 21 kwie 2021, o 17:50 Panowie jak dobrać się do parownika w 3v bo we wszystkich dotychczasowych samochodach wystarczyło wyjąć filtr powietrza a tu to się nie sprawdza.
Mi kiedyś w ASO powiedzieli, że są jakieś otwory inspekcyjne przez które aplikują środek dezynfekujący na parownik. Tak mówili.... Ale wiecie, różne rzeczy się słyszy.
Awatar użytkownika
johny07z
Posty: 28
Rejestracja: 10 lis 2020, o 21:34
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Nettetal DE

Re: Dezynfekcja Parownika

Post autor: johny07z »

Za schowkiem masz tylko filtr kabinowy. Dostęp do parownika jest od spodu. Zdejmujesz osłonę, następnie wyjmujesz dmuchawę, najpierw wyjmujesz z niej wtyczkę, po czym należy odczepić zaczep, przekręcić całą obudowę i wyjąć. Dostęp do parownika jest na końcu z lewej, taki tunel, jak włożysz dłoń, to wyczujesz żeberka, możesz też spojrzeć poprzez aparat w telefonie, no a jak masz kamerę inspekcyjną to już bez problemu.
tomekxoo
Posty: 115
Rejestracja: 4 cze 2021, o 08:41
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (220KM)

Re: Dezynfekcja Parownika

Post autor: tomekxoo »

johny07z pisze: 22 lip 2022, o 17:44 Za schowkiem masz tylko filtr kabinowy. Dostęp do parownika jest od spodu. Zdejmujesz osłonę, następnie wyjmujesz dmuchawę, najpierw wyjmujesz z niej wtyczkę, po czym należy odczepić zaczep, przekręcić całą obudowę i wyjąć. Dostęp do parownika jest na końcu z lewej, taki tunel, jak włożysz dłoń, to wyczujesz żeberka, możesz też spojrzeć poprzez aparat w telefonie, no a jak masz kamerę inspekcyjną to już bez problemu.
Od spodu czyli rozumiem ze jest nad taka "wykladzina" pod/za schowkiem?
Awatar użytkownika
johny07z
Posty: 28
Rejestracja: 10 lis 2020, o 21:34
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Nettetal DE

Re: Dezynfekcja Parownika

Post autor: johny07z »

Dokładnie. Ta "wykładzina" jest bodajże na dwóch spinkach zamontowana.
ODPOWIEDZ