Podobno błąd fabryki :-)

Maciejchudy
Posty: 4
Rejestracja: 27 lut 2018, o 17:13
Samochód: Superb III combi
Silnik: 1.4TSI CAXC (125KM)
Imię: Maciek

Podobno błąd fabryki :-)

Post autor: Maciejchudy »

Witam. Jak nazwal to sprzedawca w salonie, sprawa jest niespotykana ...A wiec: niespelna miesiac temu odebralem z salonu skody w krakowie skode superb kombi 1.4tsi 125km. Totalny golas. Doplacilem tylko do koloru. Wsiadlem w salonie do.auta, gosc ustawil mi przelacznik swiatel w tryb AUTO i od razu wyswietlil sie błąd oswietlenia zewnetrznego. Stwierdzili ze trEba zresetowac kompa i odeslali do wroclawia (jestem z wro) we wroclawiu okazalo sie ze w tym modelu nie powinno byc w ogole taakiego pokrętła z ustawieniem AUTO bo ja nie mam asystenta swiatel. Po konsultaacji z krakowem doszli do wniosku ze fabryka pomylila pokrętła :-) ku mojemu zdziwieniu robiac test przzy tym ustawieniu swiatla przzelaczyly sie z dziennych na drogowe a na wyswietlaczu jest mozliwosc ustawienia parametrow saystenta swiatla (mam żarówki a nie ledy). Gosc stwierdzzil ze zalozyli lusterko z cZujnikiem zmierchu ale oni wymienia mi pokretlo na to bez AUTO i po sprawie. Ale ja chce miec asystenta, tyle zze bez błędu. Powiedzieli ze sie nie da, ze nawet jesli przypadkowo ten syatem dziala to moze powodowac usterki innych systemow...jak ja mam to rozumiec? Po cholere mi asystent swiatel skoro bede mial pokretlo bez mozliwosci wejscia w ten tryb? I cY rzecYwiscie mozliwa jast taki blad w fabryce albo mozesystem jest, ja za niego nie zaplacilem i terqz koniecznie chca go zepsuć? Jak myslicie?
Maciejchudy
Posty: 4
Rejestracja: 27 lut 2018, o 17:13
Samochód: Superb III combi
Silnik: 1.4TSI CAXC (125KM)
Imię: Maciek

Re: Podobno błąd fabryki :-)

Post autor: Maciejchudy »

Dopisze ze to rocznik 2018....
Maciejchudy
Posty: 4
Rejestracja: 27 lut 2018, o 17:13
Samochód: Superb III combi
Silnik: 1.4TSI CAXC (125KM)
Imię: Maciek

Re: Podobno błąd fabryki :-)

Post autor: Maciejchudy »

Sorry za literowki, pisze z telefonu. Dodam jeszcze ze w aktualnej instrukcji nie pokazuja w ogole przelacznika bez ustawienia AUTO.:-)
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Podobno błąd fabryki :-)

Post autor: CLO27 »

Sprawdz jaka wersja bo golas to nie wersja...
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
Maciejchudy
Posty: 4
Rejestracja: 27 lut 2018, o 17:13
Samochód: Superb III combi
Silnik: 1.4TSI CAXC (125KM)
Imię: Maciek

Re: Podobno błąd fabryki :-)

Post autor: Maciejchudy »

Gdzie to sprawdzić? Po vinie? Na fakturze i w dokumentach mam tylko skoda superb kombi 1,4tsi 125KM i tyle. Zamawiale wersje ACTIVE i ataka jest w ofercie. W spisie wyposażenia nie ma nic o asystencie swiatel....
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Podobno błąd fabryki :-)

Post autor: Enriquez »

Przełącznik AUTO oznacza, że masz zainstalowany czujnik zmierzchu a nie żaden asystent, do którego potrzebna jest kamera. Po prostu włącza on mijania z dziennych i na odwrót. Zrób zdjęcie lusterka wstecznego i wszystko stanie się jasne. Niech Ci doprowadzą auto do ładu z błędami a resztę sobie dokodujesz, grunt, żeby Ci nie wymienili połowy samochodu.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Kamil944
Posty: 1
Rejestracja: 9 mar 2019, o 16:23
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Podobno błąd fabryki :-)

Post autor: Kamil944 »

Ciekawostka, wczoraj odebrałem zastępczego Superba w wersji Active, auto z listopada 2018 MY2019. Posiada lusterko z czujnikiem zmierzchu i deszczu. W ustawieniach radia można ustawić jego czułość oraz włączanie się świateł podczas deszczu, zas przełącznik posiada tylko 3 pozycje tj. Bez „auto” . Czy ktoś się spotkał z czymś takim?
ODPOWIEDZ