Wymiana foteli SSIII Ambition Manualne na elektryczne

kawasaki1100
Posty: 2
Rejestracja: 1 lut 2024, o 11:12
Samochód: Superb III
Rocznik: 2019
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)

Wymiana foteli SSIII Ambition Manualne na elektryczne

Post autor: kawasaki1100 »

Witam, może jest mi ktoś w stanie podpowiedzieć czy istnieje możliwość wymiany foteli manualnych z moim Superbie Ambition na jakieś z innej wersji.

Posiadam fotele bez elektryki, bez podgrzewania. Najzwyklejsze jakie są. Myślę o wymianie na fotele z wersji Sportline lub L&K (ale bardziej Sportline). Zależy mi głównie na podgrzewaniu i elektronicznej regulacji przednich foteli.

Moje pytania są takie:
Czy nie posiadając elektryki jestem w stanie podłączyć fotele w podobny sposób jak oryginał (przyciski grzania przy panelu klimatyzacji).
Czy wersje foteli z kombi mają jakieś znaczne różnice uniemożliwiające przełożenie ich do nadwozia liftbeck?

Będę wdzięczny za pomoc.
Adamiaczeek
Posty: 13
Rejestracja: 15 lis 2023, o 20:49
Samochód: Superb III
Rocznik: 2019
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Imię: Kamil

Re: Wymiana foteli SSIII Ambition Manualne na elektryczne

Post autor: Adamiaczeek »

Witam
Niebawem się będę bawił w takie modyfikacje
Mam zamiar przełożyć cały środek od sportline. Części zbierałem od września i dopiero teraz mam prawie wszytko. Fotele podobno same to nic skomplikowanego gotowe wiązki da radę zamówić do foteli. W moim przypadku gorzej z oświetlenia ambient na którym bardziej mi zależy.
krzymek
Posty: 74
Rejestracja: 31 mar 2023, o 17:18
Samochód: Superb III combi Facelift
Rocznik: 2023
Silnik: 2.0TSI (190KM)

Re: Wymiana foteli SSIII Ambition Manualne na elektryczne

Post autor: krzymek »

Powiem wam że nie warto, chyba że często zmieniają się kierowcy i zależy wam na pamięci.
yogibabu
Posty: 328
Rejestracja: 11 sie 2022, o 18:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Wymiana foteli SSIII Ambition Manualne na elektryczne

Post autor: yogibabu »

Ja osobiście pamięci foteli użyłem raz.... Jak kupiłem auto,ustawiłem fotel i wprowadziłem do pamięci. Przez 2 lata nie używane nigdy
Adamiaczeek
Posty: 13
Rejestracja: 15 lis 2023, o 20:49
Samochód: Superb III
Rocznik: 2019
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Imię: Kamil

Re: Wymiana foteli SSIII Ambition Manualne na elektryczne

Post autor: Adamiaczeek »

Tak jak dla mnie to wizualnie robią robotę i dlatego pokusiłem się o takiego moda. Ale znaj życie też nie będę używał lecz instalacje trzeba zrobić żeby jak kolwiek fotel kierowcy miał regulacje. Mimo że Superb to nie auto sportowe ale fajnie wygląda z czarna podsufitka i reszta dekorów, skór.
Maliniak
Posty: 555
Rejestracja: 16 lis 2021, o 23:16
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 380/500
Imię: Jacek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wymiana foteli SSIII Ambition Manualne na elektryczne

Post autor: Maliniak »

yogibabu pisze: 4 lut 2024, o 18:52 Ja osobiście pamięci foteli użyłem raz.... Jak kupiłem auto,ustawiłem fotel i wprowadziłem do pamięci. Przez 2 lata nie używane nigdy Obrazek
Jak jeździsz sam to tak, ale jak dasz auto żonie to jednak fajna opcja ;)
kawasaki1100
Posty: 2
Rejestracja: 1 lut 2024, o 11:12
Samochód: Superb III
Rocznik: 2019
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)

Re: Wymiana foteli SSIII Ambition Manualne na elektryczne

Post autor: kawasaki1100 »

Adamiaczeek pisze: 4 lut 2024, o 17:44 Witam
Niebawem się będę bawił w takie modyfikacje
Mam zamiar przełożyć cały środek od sportline. Części zbierałem od września i dopiero teraz mam prawie wszytko. Fotele podobno same to nic skomplikowanego gotowe wiązki da radę zamówić do foteli. W moim przypadku gorzej z oświetlenia ambient na którym bardziej mi zależy.
Życzę powodzenia. Twoja modyfikacja idzie sporo dalej niż moje zapędy :D Orientujesz się może czy tylna kanapa z kombi mocno różni się od wersji z Liftbeck? Ja Ambient sobie odpuszczam, bo to już gruba akcja. Trochę też mi szkoda tego, ale trzeba mierzyć siły na zamiary :D Bardzo chętnie zobaczę efekt końcowy twojego moda ;)
Awatar użytkownika
mackowski30
Posty: 182
Rejestracja: 1 cze 2011, o 10:18
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Imię: Maciej
Lokalizacja: RST / TSA

Re: Wymiana foteli SSIII Ambition Manualne na elektryczne

Post autor: mackowski30 »

Odnośnie dołożenie oświetlenia ambiente, wypowiadałem się na ten temat w innym poście, ale przedstawiam jak ogarnąłem tą opcję u siebie.
mackowski30 pisze: 4 gru 2023, o 14:40 Jakiś czas temu dołożyłem Ambiente do swojej SSIII - kupiłem listwy z paskami led, jednak kiedy podłączyłem do nich zasilanie, nie zaświeciły (ledy mają sterowanie rozwiązane w jakiś inny sposób).
Dlatego wyrzuciłem oryginalne ledy i kupiłem białe, które zasilane są 12V. Całość podłączyłem pod podświetlenie klamek wewnętrznych i wszystko działa jak należy (oczywiście listwy świecą tylko na biało i nie ma sterowania nimi z jednostki, ale to mi w zupełności wystarczy).

Wrzucam dwa zdjęcia jak to wygląda (na dwóch zdjęciach są dwa różne kolory, ale w rzeczywistości listwy świecą na biało, jak na drugim zdjęciu)

PS. za kilka miesięcy będę miał ten zestaw do sprzedania, pod koniec czerwca mam wymianę auta, więc nie zamierzam robić komuś prezentu ;)

Obrazek

Obrazek
jarkubiak
Posty: 110
Rejestracja: 24 paź 2017, o 20:28
Samochód: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSC (180KM)
Lokalizacja: Bytom

Re: Wymiana foteli SSIII Ambition Manualne na elektryczne

Post autor: jarkubiak »

kawasaki1100 pisze: 1 lut 2024, o 11:20 Witam, może jest mi ktoś w stanie podpowiedzieć czy istnieje możliwość wymiany foteli manualnych z moim Superbie Ambition na jakieś z innej wersji.

Posiadam fotele bez elektryki, bez podgrzewania. Najzwyklejsze jakie są. Myślę o wymianie na fotele z wersji Sportline lub L&K (ale bardziej Sportline). Zależy mi głównie na podgrzewaniu i elektronicznej regulacji przednich foteli.

Moje pytania są takie:
Czy nie posiadając elektryki jestem w stanie podłączyć fotele w podobny sposób jak oryginał (przyciski grzania przy panelu klimatyzacji).
Czy wersje foteli z kombi mają jakieś znaczne różnice uniemożliwiające przełożenie ich do nadwozia liftbeck?

Będę wdzięczny za pomoc.
Wiązki do kupienia lub zrobienia zgodnie ze schematami. Do tego wymiana panelu sterowania climatronika na odpowiedni plus kodowanie całości. Nie odnoszę się do foteli bo to oczywiste, muszą być kompletne, znaczy z wiązkami i sterownikiem.
Różnica w tylnej kanapie dotyczy tych dokładek z boku. Ja do liftbacka kupiłem z kombi, trzeba było nieco przyciąć gąbkę. Jak ktoś nie wie że są przekładane to nie zauważy.
Macklaren
Posty: 2
Rejestracja: 18 mar 2024, o 19:27
Samochód: Superb III combi
Rocznik: 2018
Silnik: 1.6TDI (120KM)

Re: Wymiana foteli SSIII Ambition Manualne na elektryczne

Post autor: Macklaren »

Witam
Ja również myślę nad wymianą fotela pasażera SS3 2018, fabrycznie kierowcy elektryczny , grzany z pamięciami, pasażera manual. Znalazłem grzany elektryk z pamięciami pasażera i zastanawiam się nad przekładką? Czy może ktoś z zacnego grona przerabiał temat i chciałby podzielić się doświadczeniem?
Co ewentualnie będzie potrzebne ( jaka dodatkowa wiązka i jak zakodować ?)
pozdrawiam
ODPOWIEDZ