Rozklejanie tylnych reflektorów

Fable94
Posty: 57
Rejestracja: 23 sty 2019, o 07:57
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI CAXC (125KM)
Imię: Fabian

Rozklejanie tylnych reflektorów

Post autor: Fable94 »

Witam czy ktoś z Was rozklejal kiedyś w S3 tylne reflektory. Dokładnie chodzi mi o to by się dostać do tych "lustereczek" które zasłaniają żarówki.
Najważniejsze pytanie czy one nie były oryginalnie zgrzewane ultradźwiękiem?
Mam parę w zapasie która mogę uszkodzić i próbowałem opalarka ale nic z tego. Efekt tylko taki ze polamalem kawałek plastiku. Może piekarnik da radę? Ale cyz można plastikowe reflektory wkładać do tej np 100st temp?
Dajcie znać, dzięki pozdro :)
jaSiek
Posty: 15
Rejestracja: 6 cze 2018, o 11:51
Samochód: Superb II DSG 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Kamil

Re: Rozklejanie tylnych reflektorów

Post autor: jaSiek »

Akurat nie w skodzie, ale dobierałem się kiedyś do 3 kompletów takich lamp. Tył z reguły jest zgrzewany ultradźwiękami. Jeśli nie dałeś rady opalarką, to raczej piekarnikiem też nic nie zdziałasz, bo nie ma tam innego spoiwa niż plastik obudowy. Możesz próbować oddzielić klosz mechanicznie, przy użyciu mini frezarki. Ew. szukaj słabego punku i staraj się rozwarstwić lampę plastikami do tapicerki. Im mniej będziesz naciskał punktowo, tym większa szansa, że nic się nie ułamie :)
Fable94
Posty: 57
Rejestracja: 23 sty 2019, o 07:57
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI CAXC (125KM)
Imię: Fabian

Re: Rozklejanie tylnych reflektorów

Post autor: Fable94 »

Dziwi mnie tylko fakt, po co tam było chyba z 5 srubek do od kręcenia skoro i tak nic nie odchodziło. Jak będę miał czas spróbuję z piekarnikiem bo frezarka nawet jak bym to rozcial to później niewiem czy to tak szczelnie zamknę jak wezmę to na jakiś klej.
ODPOWIEDZ