1.4 TSI zwiększenie mocy

Fable94
Posty: 57
Rejestracja: 23 sty 2019, o 07:57
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI CAXC (125KM)
Imię: Fabian

1.4 TSI zwiększenie mocy

Post autor: Fable94 »

Na samym początku chce podziękować pseudo znawcą oraz ludzia którzy wszystko widzą w czarnym barwach xD

Narazie chce się zapoznać w temacie zwiększenia mocy w superbie 1.4 TSI 125KM. Rozmawiałem trochę z osobami, które robiły w swoich samochodach (Fiat) zwiększenie mocy poprzez, zmienianie filtrów powietrza, wgrywanie mapy silnika itp.

Pytanie do Was czy silniki 125 i 150 KM miały ta sama turbine? Skąd różnica mocy w tych silnikach? Jelsi miały inną może pogogla by wymiana turbiny. Filtr (nie stożkowy) też by coś pomógł, przeprogramowanie na paliwo 98 oraz mapa silnika. Nie znam się na tych rzeczach tak jak wspomniani ludzi więc chciałbym jeszcze Was dopytać jak wygląda sprawa zwiększenia mocy w tym właśnie silniku. Nie chodzi mi o jakieś wiejskie zwiększenie z 125 do 200KM i zajechanie silnika ale przy pełnym samochodzie nie ukrywam że trochę mocy mi brakuje więc może 150-160 dało by radę.

Proszę piszcie co wiecie, przeszukałem fora i trochę słabo, raczej ludzie piszą o większych silnikach.

Dzięki z góry
johnyPL
Posty: 67
Rejestracja: 3 gru 2019, o 18:39
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: 1.4 TSI zwiększenie mocy

Post autor: johnyPL »

Użytkuje jeszcze VW CC z 2014 roku (turbo kompresor). Przy przebiegu 100 tys zrobiłem program u Marcina z Cinsoft ze 160km na 195km. Aktualnie mam 221 tys km i żadnych negatywnych objawów.
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: 1.4 TSI zwiększenie mocy

Post autor: Enriquez »

Kolega u kreatora mocy zrobił 155 koni.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Fable94
Posty: 57
Rejestracja: 23 sty 2019, o 07:57
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI CAXC (125KM)
Imię: Fabian

Re: 1.4 TSI zwiększenie mocy

Post autor: Fable94 »

Czyli rozumiem że ten niezbyt wielki przyrost mocy nie powoduje problemów z silnikiem. A jak odczucia to takim przyroscie? Nie oczekuję odp że wciska w fotel jakby miał z 250 KM tylko czy lepiej, szybciej się wyprzedza np ciężarówkę z 4 osobami z kierowcą? W sumie to jest dla mnie najważniejsze.
Jakie zmiany wprowadzali tunerzy w waszych samochodach i jaki to koszt, zwiększenia z tych 125 na powiedzmy 150-160 KM bo ten pułap interesuje mnie najbardziej?
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: 1.4 TSI zwiększenie mocy

Post autor: Enriquez »

Jak to jeździło to nie wiem, nie moje auto, to były lata 2009-2011. Od tego czasu dużo się pozmieniało samochodów. 30 koni więcej to 1/4 - na pewno przyjemniej. Nic się z autem nie działo. Wymieniać olej na czas i tyle. Koszty? Myślę, że w 1500 się zmieścisz. Z drugiej strony, na tym forum 1.4 TSI był niezwykle rzadko. Pamiętam jeden albo i dwa i to parę lat temu. Z tym silnikiem szybciej uzyskasz info na innych forach, np. Golfa 6, czy OCP.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Fable94
Posty: 57
Rejestracja: 23 sty 2019, o 07:57
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI CAXC (125KM)
Imię: Fabian

Re: 1.4 TSI zwiększenie mocy

Post autor: Fable94 »

Temat założony na forum golfa w podkategorii TSI więc jelsi czegoś konkretnego się dowiem będę tu informował.
Ale pryz okazji się spytam. Orientować się ktoś czy jakimś cudem dałbym radę w Superbie III z tym właśnie silnikiem wcisnąć taki wydech https://www.otomoto.pl/oferta/tlumik-wy ... BR3LK.html
Chodiz mi dokładnie o końcowy, to ma być wizualna poprawa
kosmo
Posty: 13
Rejestracja: 19 lip 2018, o 11:05
Samochód: Superb III
Silnik: Inny
Aktualnie: 1.4 CZCA
Lokalizacja: KR XXXXX

Re: 1.4 TSI zwiększenie mocy

Post autor: kosmo »

Fable94 pisze: 7 gru 2019, o 13:26 Proszę piszcie co wiecie, przeszukałem fora i trochę słabo, raczej ludzie piszą o większych silnikach.

Dzięki z góry
Gdzieś pisałem...
Box najtańszy, z dostrajaniem indywidualnym, płaciłem ze swoich.
przejście ze 135/226 (seria + gift fabryczny) na 145/247 nieodczuwalne, dopiero 155/262 widzisz na stoperze i delikatnie w plecach (względem serii)
nie pali więcej paliwa/oleju przy zachowaniu tej samej dynamiki jazdy, ale jak chcesz gonić mocniejszych braci/siostry VAG to drożej wyjdzie przy dystrybutorze
realnie masz pewnie 1s do setki mniej, przy lepszych oponach niż fabryczne może jeszcze coś do urwania jest,
za dużo km/Nm nie rób bo manualna skrzynia jest do 200Nm ta sama co w 1.0 TSI, MQ200, w 1.4 TSI 150hp masz MQ250,
Obrazek
Fable94
Posty: 57
Rejestracja: 23 sty 2019, o 07:57
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI CAXC (125KM)
Imię: Fabian

Re: 1.4 TSI zwiększenie mocy

Post autor: Fable94 »

Dzięki kosmo za te wykresy i info o skrzyni, ale i tak max co chce to 160KM i nie będę męczył i tak już wyżyłowanego silnika.
Ogólnie chciałabym poznać Wasza opinie na ten o to temat :
https://44tuning.pl/swiatowe-odkrycie-w ... ne-stukowe
Pochodzę spod Opola i właśnie podjechałem do firmy 44tuning spytać o bezpieczne zwiększenie mocy do tych ok 150KM i zamiast mieć zaoferowany standardowy tuning Pan, który jak się okazało jest "odkrywca" tego właśnie zjawiska zaoferował mi pakiet zapobiegający występowaniu detonacji stykowych i wydłużeniu żywotności silnika. Tylko problem w tym że taki zabieg kosztuje niecałe 6tys zł a nie ok tys czy tam max 2tys.
Chciałbym wiedzieć co o tym sądzicie i czy się opłaca wydawać aż taka sumę. Pan mnie zapewniał, że po samym tym zabiegu moc wzrośnie do ok 150KM.
ODPOWIEDZ