Podgrzewana kierownica

koleś1
Posty: 246
Rejestracja: 24 gru 2014, o 14:34
Samochód: Inny
Rocznik: 2007
Silnik: Inny
Imię: Piotrek
Lokalizacja: Świętochłowice

Podgrzewana kierownica

Post autor: koleś1 »

Chciałem zapytać czy jest możliwe doposażenie Superba z roku 2015 (ale modelowo 2016) w podgrzewaną kierownicę?
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Podgrzewana kierownica

Post autor: Enriquez »

Wydaje mi się że jest. Sterownik pod kierą, wiązka, kierownica.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
x-golab
Posty: 8
Rejestracja: 3 mar 2017, o 07:29
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Lokalizacja: Podkowa Leśna

Re: Podgrzewana kierownica

Post autor: x-golab »

Jestem w tej samej sytuacji. Pytałem w ASO Reguły, to nigdy tego nie robili, ale dowiedziałem się że teoretycznie jest to możliwe i poza kierownicą wymagany będzie sterownik, taśma pod kierownicą, ustawienia guzika, który to będzie włączał. Jeśli ktoś, coś słyszał lub zna Part number'y to też jestem chętny na taką modyfikację. Nawet mogę być królikiem doświadczalnym ;]
koleś1
Posty: 246
Rejestracja: 24 gru 2014, o 14:34
Samochód: Inny
Rocznik: 2007
Silnik: Inny
Imię: Piotrek
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: Podgrzewana kierownica

Post autor: koleś1 »

Temat trochę stanął w miejscu ze względu na okres świąteczny.
Mam już manetki z mocowaniem, dwa sterowniki kierownicy i wtyczki do nich. Brakuje mi kostki stacyjki i wiązki do niej.
kezsezro
Posty: 20
Rejestracja: 28 wrz 2019, o 21:55
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Łukasz

Re: Podgrzewana kierownica

Post autor: kezsezro »

Widzę ze lista potrzebnych rzeczy jest długa :(
Montaż chodzisz p&p ?
Liczył ktoś całościowe koszta :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
_tm_
Posty: 151
Rejestracja: 4 lis 2011, o 11:57
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Podgrzewana kierownica

Post autor: _tm_ »

Też mi tego brakuje. Jakbym wiedział, że to taki fajny gadżet to bym dokonfigurował przy zakupie, ale zalety poznałem dopiero w kolejnym aucie. Podpinam się pod temat, żeby śledzić postęp.
Superb 3 Sportline 2.0 TSI DSG 4x4 [355KM@461Nm]
Alfa Romeo Stelvio 2.0 AT8 Q4 [280KM@470Nm]
Awatar użytkownika
jaro321
Posty: 324
Rejestracja: 9 lis 2015, o 17:36
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 534/660
Imię: Jarek
Lokalizacja: W-wa

Re: Podgrzewana kierownica

Post autor: jaro321 »

Pozwolę sobie odgrzać nieco temat wymiany kierownicy na podgrzewaną. Otóż jestem po udanym retroficie takiej kierownicy.

W wielkim skrócie potrzebujemy do moda, rzecz jasna odpowiednią kierownicę z właściwą multifunkcją (przycisk view jeśli mamy AID lub tel ze zwykłymi zegarami), sterownik kierownicy tzw taśma, wiązka – gotowa przejściówka lub przepinowanie kabli ze starej wtyczki T16a do nowej T14g, w przypadku aut wyprodukowanych przed 2019 r. będzie jeszcze potrzebna nowa poduszka lub wymiana maskownicy starej poduszki - w przeciwnym razie będzie widoczna szpara z tyłu poduszki po jej założeniu do nowej podgrzewanej kierownicy oraz na koniec kodowanie sterownika klimatyzacji.

Montaż na 30 min roboty. Temat opisałem szerzej w moim wątku łącznie z numerami potrzebnych części https://www.superbclub.pl/viewtopic.php ... 90#p419751
Koger
Posty: 26
Rejestracja: 29 cze 2020, o 11:17
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Podgrzewana kierownica

Post autor: Koger »

Zainspirowałem się wymianą kierownicy na podgrzewaną dokonaną przez jaro321 i myślę zrobić coś takiego u siebie. Kupienie części nie wydaje się problemem, ale kompletnie nie znając się na temacie, nie zaryzykuję montowania jej samemu. Nie chcę żeby mi poduszka wywaliła w twarz, albo na odwrót - nie strzeliła wtedy, gdy będzie potrzebna...

Szukałem warsztatów, które mogłyby się tego podjąć, ale z tych polecanych na forum najbliższy jest pod Częstochową - trochę daleko jak dla mnie.
Czy ktoś miałby do polecenia warsztat zajmujący się doposażaniem samochodów w okolicach Warszawy, najlepiej z doświadczeniem w Skodach albo VAGach? Sam znalazłem dwa (Retrofit Lab i Automotive spod Żyrardowa), ale obydwa spod Warszawy i bez dużej ilości opinii.
Northwood
Posty: 1
Rejestracja: 9 lis 2022, o 22:29
Samochód: Superb III 4x4
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Miłosz

Re: Podgrzewana kierownica

Post autor: Northwood »

Chciałbym podgrzać ten temat ponownie. Niestety nie mogę odnaleźć turtorialu od jaro321 tak jakby został skasowany, a bardzo chciałbym dokonać retrofitu w mojej skodzie.
Ma ktoś może nadal kopię tych informacji?
kolczyq
Posty: 48
Rejestracja: 26 paź 2020, o 21:00
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Podgrzewana kierownica

Post autor: kolczyq »

Jest w dziale "zrób to sam"
none0047
Posty: 27
Rejestracja: 3 paź 2018, o 13:20
Samochód: Superb III 4x4
Rocznik: 2018
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Podgrzewana kierownica

Post autor: none0047 »

Czy ktoś zmieniał kierownicę w mazowieckim i może polecić warsztat?
ODPOWIEDZ