OBD11 - kodowanie

Awatar użytkownika
Tom-Tdi
Sponsor
Sponsor
Posty: 3353
Rejestracja: 26 kwie 2016, o 00:09
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 395KM / 515Nm
Lokalizacja: Augsburg

Re: OBD11 - kodowanie

Post autor: Tom-Tdi »

kezsezro pisze:
Elninjo pisze:Włączasz zapłon stojąc pewnie w garażu więc znaków nie widać... Sprawdź rano na drodze...
Dokładnie , na postoju w garażu dokonałem kodowania i pseudo próby ,ciekawe czy system zadziała pomimo nie dokończenia dwóch ostatnich linijek z instrukcji.
Powiedz mi jeszcze proszę czy masz w radiu , ustawienia pojazdu możliwość wyłączenia rozpoznawania znaków ? Np. W asystentach.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Tak, jest taka możliwość.
j4r3k
Posty: 92
Rejestracja: 2 lis 2011, o 19:57
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Imię: Jarek
Lokalizacja: Śląsk

Re: OBD11 - kodowanie

Post autor: j4r3k »

Czy przy podłączonym Android Auto da się zakodować aby przycisk fizyczny Navi kierował do Google Maps a nie do nawigacji fabrycznej? (S3)
Awatar użytkownika
Elninjo
Posty: 692
Rejestracja: 23 sie 2016, o 08:06
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: 240 / 430
Imię: DarYush
Kontakt:

Re: OBD11 - kodowanie

Post autor: Elninjo »

j4r3k pisze:Czy przy podłączonym Android Auto da się zakodować aby przycisk fizyczny Navi kierował do Google Maps a nie do nawigacji fabrycznej? (S3)
To by było za piękne... (chyba)...
kezsezro
Posty: 20
Rejestracja: 28 wrz 2019, o 21:55
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Łukasz

Re: OBD11 - kodowanie

Post autor: kezsezro »

Tom-Tdi pisze:
kezsezro pisze:
Elninjo pisze:Włączasz zapłon stojąc pewnie w garażu więc znaków nie widać... Sprawdź rano na drodze...
Dokładnie , na postoju w garażu dokonałem kodowania i pseudo próby ,ciekawe czy system zadziała pomimo nie dokończenia dwóch ostatnich linijek z instrukcji.
Powiedz mi jeszcze proszę czy masz w radiu , ustawienia pojazdu możliwość wyłączenia rozpoznawania znaków ? Np. W asystentach.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Tak, jest taka możliwość.
Dzięki za odpowiedz,
Czyli u siebie coś nie do końca ustawiłem , nie mam możliwości włączenia/wyłączenia rozpoznawania w radiu.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
szarik
Posty: 61
Rejestracja: 16 lis 2016, o 19:21
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Miasto Królów Polski

Re: OBD11 - kodowanie

Post autor: szarik »

A reset radia zrobiłeś (wcisnąć i trzymać 1 min pokrętło, tak żeby radio się wyłączyło i ponownie włączyło)?

Natapane z szarik Samsung S8
kezsezro
Posty: 20
Rejestracja: 28 wrz 2019, o 21:55
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Łukasz

OBD11 - kodowanie

Post autor: kezsezro »

szarik pisze:A reset radia zrobiłeś (wcisnąć i trzymać 1 min pokrętło, tak żeby radio się wyłączyło i ponownie włączyło)?

Natapane z szarik Samsung S8
Witam kolego nie robiłem resetu ,
Dziś jadąc rano do pracy nie miałem czasu ale wracając wszedłem w ustawienia i w asystentach pokazało mi się menu rozpoznywanie znaków
Obrazek
Niestety jak próbuje coś wcisnąć mam taki komunikat :
Obrazek

Mam jeszcze do Was pytanie czy tez macie w statusie pojazdu ciągły komunikat o usterce układu ....
Obrazek
Obrazek


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
j4r3k
Posty: 92
Rejestracja: 2 lis 2011, o 19:57
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Imię: Jarek
Lokalizacja: Śląsk

Re: OBD11 - kodowanie

Post autor: j4r3k »

Wśród opcji obok Easy Entry, zauważyłem opcję masażu, aktywowałem ją, pytanie czy to w ogóle zadziała i co trzeba dodatkowo zrobić? Przycisk jakiś dopiąć dodatkowy?
szarik
Posty: 61
Rejestracja: 16 lis 2016, o 19:21
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Miasto Królów Polski

Re: OBD11 - kodowanie

Post autor: szarik »

Masażystkę wozić ze sobą :D

A tak na serio to, o ile rolki są już w fotelu (bo może nie opłaca się robić dodatkowych zestawów foteli), to zapewne trzeba im doprowadzić jeszcze jakieś zasilanie. Przycisk do sterowania to osobna kwestia.
kezsezro
Posty: 20
Rejestracja: 28 wrz 2019, o 21:55
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Łukasz

Re: OBD11 - kodowanie

Post autor: kezsezro »

kezsezro pisze:
szarik pisze:A reset radia zrobiłeś (wcisnąć i trzymać 1 min pokrętło, tak żeby radio się wyłączyło i ponownie włączyło)?

Natapane z szarik Samsung S8
Witam kolego nie robiłem resetu ,
Dziś jadąc rano do pracy nie miałem czasu ale wracając wszedłem w ustawienia i w asystentach pokazało mi się menu rozpoznywanie znaków
Obrazek
Niestety jak próbuje coś wcisnąć mam taki komunikat :
Obrazek

Mam jeszcze do Was pytanie czy tez macie w statusie pojazdu ciągły komunikat o usterce układu ....
Obrazek
Obrazek


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Witam,
Niestety system rozpoznawania znaków u mnie nie chce działać nie rozumiem gdzie jest błąd , mam pytanie może jest ktoś z okolic Wrocławia kto odpłatnie podjałby się poprawnego włączenia tego systemu ?



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
j4r3k
Posty: 92
Rejestracja: 2 lis 2011, o 19:57
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Imię: Jarek
Lokalizacja: Śląsk

Re: OBD11 - kodowanie

Post autor: j4r3k »

szarik pisze:Masażystkę wozić ze sobą :D

A tak na serio to, o ile rolki są już w fotelu (bo może nie opłaca się robić dodatkowych zestawów foteli), to zapewne trzeba im doprowadzić jeszcze jakieś zasilanie. Przycisk do sterowania to osobna kwestia.
Fotel jest elektryczny, z tego przeczytałem gdzieś to masaż polega na przemieszczaniu części ledźwiowej góra /dół czyli to samo co jest pod przyciskiem regulacyjnym, więc aktywowanie polagałoby na przesłaniu odpowiedniej komendy do sterownika.
j4r3k
Posty: 92
Rejestracja: 2 lis 2011, o 19:57
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Imię: Jarek
Lokalizacja: Śląsk

Re: OBD11 - kodowanie

Post autor: j4r3k »

Tom-Tdi pisze: 22. Wyświetlanie wybranego trybu jazdy na wyświetlaczy na desce rozdzielczej

Sterownik 19 Interfejs diagnostyczny magistrali danych
Kodowanie
Przełączamy na kodowanie numeryczne
wpisujemy Byte 8
i zaznaczamy Bit 4 ( w kratce z prawej strony ekranu)
Jak to ma wyglądać po włączeniu? Zakodowałem to ale różnic na wyświetlaczu nie zauważyłem.
szarik
Posty: 61
Rejestracja: 16 lis 2016, o 19:21
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Miasto Królów Polski

Re: OBD11 - kodowanie

Post autor: szarik »

j4r3k pisze: masaż polega na przemieszczaniu części ledźwiowej góra /dół czyli to samo co jest pod przyciskiem regulacyjnym
I tyle? No to kolego, zwracam honor, po prostu zapomniałem, że to Skoda. Simply clever.

Natapane z szarik Samsung S8
kezsezro
Posty: 20
Rejestracja: 28 wrz 2019, o 21:55
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Łukasz

Re: OBD11 - kodowanie

Post autor: kezsezro »

j4r3k pisze:
Tom-Tdi pisze: 22. Wyświetlanie wybranego trybu jazdy na wyświetlaczy na desce rozdzielczej

Sterownik 19 Interfejs diagnostyczny magistrali danych
Kodowanie
Przełączamy na kodowanie numeryczne
wpisujemy Byte 8
i zaznaczamy Bit 4 ( w kratce z prawej strony ekranu)
Jak to ma wyglądać po włączeniu? Zakodowałem to ale różnic na wyświetlaczu nie zauważyłem.
Po prostu gdy zmieniasz tryb jazdy guzikiem koło skrzyni Biegow , to na wyświetlaczu między zegarami wyświetla się napisz bodajże tryb jazdy : sport itp



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
elku87
Posty: 4
Rejestracja: 2 paź 2019, o 18:22
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Imię: Łukasz

Re: OBD11 - kodowanie

Post autor: elku87 »

Czy ktoś może powiedzieć jaka jest przyczyna brak wyświetlania Gateway 5F ? Mam zaznaczone A mi nie pokazuje?
kezsezro
Posty: 20
Rejestracja: 28 wrz 2019, o 21:55
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Łukasz

Re: OBD11 - kodowanie

Post autor: kezsezro »

Witam ,
W końcu udało mi się poprawnie zakodować rozpoznawanie znaków gdyby ktoś miał pytania w tym temacie zapraszam na PW.
Mam do Was kolejne pytanie , zauważyłem ze automatyczne światła drogowe odpalają się automatycznie dopiero po +65 km/h, mieszkam w górach krętych górach i często nocą przelatuje tracą z prędkością 45... , czy ktoś z was wie jak obniżyć ten próg ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
ODPOWIEDZ