Aktualizacje map - AMU ...

Awatar użytkownika
pab567
Ekspert
Posty: 5801
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 421 KM / 524 Nm
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszafka (Ochota)

Re: Aktualizacje map - AMU ...

Post autor: pab567 »

Camillinhio pisze:Fabryczne navi w tym momencie dają radę. Mając informacje o ruchu drogowym wyświetlają bardzo zbliżone trasy w porównaniu z googlem. Także nie ma się co na nie obrażać, albonod razu je wykluczać ;)
Hahahaha. Jak drogi nie ma na mapie fabrycznej nawigacji to jej nie użyje a jak często są te aktualizacje robione i jak są dokładne to chyba wszyscy wiemy.

Miałem w Fabii jednostkę z aktywnym Skoda Connect. Po dwóch dniach użytkowania wróciłem do Androida. Może jeszcze na trasie by dała radę ale w mieście to kompletna porażka.
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: Aktualizacje map - AMU ...

Post autor: Camillinhio »

Się nie ma co śmiać Pawle, tylko przyjąć do wiadomości, że navi fabryczne jest coraz lepsze ;). Do googla jeszcze im trochę brakuje i pewnie nadal będzie, ale jak ktoś potrzebuje więcej, może skorzystać z innych funkcjonalności, np. Android Auto.
Ja widzę po sobie, a jeżdżę chyba całkiem sporo, że dla mnie rozwiązania oferowane przez VW są wystarczające, czy w trasie, czy w mieście.
Polska to dość specyficzny rynek, bo sporo się buduje nowych dróg, a auta nadal stare, i ze zbieraniem danych nie jest łatwo. Jednak wystarczy wyjechać za granicę, i skuteczność nawigacji fabrycznych jest znacznie wyższa. Nas też to czeka.
Obrazek
Awatar użytkownika
pab567
Ekspert
Posty: 5801
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 421 KM / 524 Nm
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszafka (Ochota)

Re: Aktualizacje map - AMU ...

Post autor: pab567 »

Ale ja się z Tobą zgadzam - za granicą, na trasie tak. W Polsce, w mieście takim jak Warszawa jest to o kant dupy potłuc.
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13577
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Aktualizacje map - AMU ...

Post autor: Enriquez »

Ale po co jeździć na nawigacji w Warszawie, mieszkając w Warszawie? Miasta nie znasz, czy co? A jadąc dalej to chyba oczywiste, że trasę mniej więcej się obczaja na google maps i navi jest potrzebna w obcym mieście docelowym. A czy tam dojedziesz 10, 20 czy nawet 30 minut później niż jakbyś korzystał z androida, to wybacz, ale ma to znaczenie zerowe.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
siemi1
Posty: 2343
Rejestracja: 25 mar 2013, o 14:13
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Aktualnie: 2.0 TDi 200KM
Lokalizacja: Wawa_Bemowo

Re: Aktualizacje map - AMU ...

Post autor: siemi1 »

Oj zdziwiłbym sie czasami jakie trasy google potrafi pokazac aby krócej praca/dom dojechać.
Ja bez Yanosika i map google sie prawie nie ruszam. Mi tam szkoda 5-30min wiecej w powrocie do domu jak moge byc szybciej ...

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
Domówka:
OII FL, Elegance 2.0TDI Kombi, oszust RS Jest 171,7 KM i 402,9 Nm
Służbówka:
S3 FL, Scout 2.0TDI Kombi 200KM DSG7 4x4, Steel Grey/pakiet Black
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13577
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Aktualizacje map - AMU ...

Post autor: Enriquez »

Jasne.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
pab567
Ekspert
Posty: 5801
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 421 KM / 524 Nm
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszafka (Ochota)

Re: Aktualizacje map - AMU ...

Post autor: pab567 »

Marcin do pracy mam 5-7 minut bez korka. Wyjeżdżając z garażu do wyboru w lewo lub w prawo. Jak jest wypadek i źle wyjadę to masakra bo nie ma jak się wycofać. Ja się już nauczyłem nie dyskutować z Geraltem.

A pisząc o znajomości bądź nie miasta weź poprawkę na jego wielkość...
Awatar użytkownika
luknie
Posty: 41
Rejestracja: 20 lut 2018, o 08:08
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Kraków

Re: Aktualizacje map - AMU ...

Post autor: luknie »

Też używam Google Maps w jeździe po Krakowie, wystarczy tylko zerknąć na zaproponowane trasy i można zaoszczędzić kilka minut tak aby nie stać w korkach :)
Pozdrawiam
Łukasz
ODPOWIEDZ