Skoda Multimedia moduł - naprawa

bartek_super_wwa
Posty: 11
Rejestracja: 17 lip 2018, o 14:39
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Imię: Bartek

Skoda Multimedia moduł - naprawa

Post autor: bartek_super_wwa »

Witam,

Chciałbym zapytać czy ktos ma doświadczenia z naprawą tego modułu.

Po krótce - chodzi dokładnie o czytnik kart sim. Przez włożenie nieodpowiedniej karty sim i późniejsze próby jej wyjęcia zostały mechanicznie uszkodzone styki w tym czytniku (tak wiem jestem kretynem).

W autoryzowanym serwisie zaproponowano mi jedynie wymianę całego modułu za absurdalnie wysoką cene.

Z góry dzięki za pomoc!
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13577
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Skoda Multimedia moduł - naprawa

Post autor: Enriquez »

Kup używany moduł i każ im założyć.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
bartek_super_wwa
Posty: 11
Rejestracja: 17 lip 2018, o 14:39
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Imię: Bartek

Re: Skoda Multimedia moduł - naprawa

Post autor: bartek_super_wwa »

@Enriquez dzięki za szybką odpowiedź.

Brałem to pod uwagę, głównie ze względu na cene :) to może jeszcze pomożesz mi rozwiać jedną wątpliwość - na allegro widziałem taki moduł, który pochodził od jakiegoś tam modelu Skody Superb. Czy istnieje ryzyko, że funkcje dodatkowe, które mam w swoim aucie, a nie są wyposażeniem standardowym (np. kamera cofania) mogą nie działać prawidłowo? Czy mogę kupic dowolny moduł pochodzący ze skody Superb?
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13577
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Skoda Multimedia moduł - naprawa

Post autor: Enriquez »

Najlepiej taki sam. To co miałeś fabrycznie będziesz miał. To co dołożyłeś dokodujesz po prostu.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
bartek_super_wwa
Posty: 11
Rejestracja: 17 lip 2018, o 14:39
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Imię: Bartek

Re: Skoda Multimedia moduł - naprawa

Post autor: bartek_super_wwa »

Okey dzięki! Kodowanie to wiadomo, że będę musiał zrobić od nowa - typu VIM. Ale jeśli fabrycznie auto było wyposażone w kamere cofania, czy wentylowane fotele, to po wymianie modułu multimedia na taki z innego Superba (czytaj mniej wyposażonego) to i tak wszystko powinno banglać.

Jak ustalę z serwisem cene za wymiane i finał tej sprawy to dam znać na forum.
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13577
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Skoda Multimedia moduł - naprawa

Post autor: Enriquez »

Serwis po prostu zdejmuje kontrolę komponentu i koduje do takiego stanu jak było z fabryki. Nawet jak w nowym module coś jest dodatkowo, to nie będzie to działać. Nie zapomnij o wzięciu faktury, bo jak się okaże, że z wędki to masz ciepło.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
pab567
Ekspert
Posty: 5801
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 421 KM / 524 Nm
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszafka (Ochota)

Re: Skoda Multimedia moduł - naprawa

Post autor: pab567 »

Podaj symbol tego modułu który rozwaliłeś
bartek_super_wwa
Posty: 11
Rejestracja: 17 lip 2018, o 14:39
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Imię: Bartek

Re: Skoda Multimedia moduł - naprawa

Post autor: bartek_super_wwa »

Panowie, mały update:

1) serwis autoryzowany oczywiście chcąc zarobić twierdzi ze nie zagwarantuje mi ze wszystkie funkcje, które są fabrycznie w moim aucie będą działać po założeniu innego modułu
2) twierdzą dodatkowo, że jeśli nawet założony przez nich moduł spowoduje jakieś uszkodzenia w samochodzie to nie obejmie je gwarancja (sic!)
3) @Enriquez dzięki za podowiedź - cenna uwaga. pytanie czy zakup moduły za ok 2,5tys którego cena salonowa to ponoć 12k nie nosi znamion paserstwa :D ale to już temat na inne forum :)
4) @pab567 gdzie mogę sprawdzić ten symbol? posiadam nawi Columbus z tym większym ekranem, a moduł ma dwie karty SD po bokach i w środku SIM
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13577
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Skoda Multimedia moduł - naprawa

Post autor: Enriquez »

U paba możesz kupić ten moduł i nie musisz jeździć do serwisu. Tak mówiąc wprost.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
bartek_super_wwa
Posty: 11
Rejestracja: 17 lip 2018, o 14:39
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Imię: Bartek

Re: Skoda Multimedia moduł - naprawa

Post autor: bartek_super_wwa »

no i bardziej konkretnej odpowiedzi na forach ze świecą szukać :) tak mówiąc wprost.
Awatar użytkownika
pab567
Ekspert
Posty: 5801
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 421 KM / 524 Nm
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszafka (Ochota)

Re: Skoda Multimedia moduł - naprawa

Post autor: pab567 »

Jesteśmy już umówieni na piątek wieczór. Powinna wystarczyć wymiana czytnika SIM.
Awatar użytkownika
pab567
Ekspert
Posty: 5801
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 421 KM / 524 Nm
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszafka (Ochota)

Re: Skoda Multimedia moduł - naprawa

Post autor: pab567 »

To taki szybki update - 2.5 godziny roboty (od wejścia do auta do wyjścia z niego). Wyjęcie jednostki i ekranu (MIB2.5 - akurat ekran testowy pojechał do kolegi i nic nie miałem pod ręką), demontaż jednostki (żeby wyjąć płytkę z czytnikiem SIM trzeba praktycznie całą jednostkę rozebrać), wylutowanie uszkodzonego złącza, wylutowanie dobrego złącza z innej, uszkodzonej jednostki (poczynając od MIB1 te złącza są na szczęście takie same), wlutowanie złącza na płytkę z MIB2.5, montaż jednostki, testy, montaż w samochodzie. Wszystko działa, gra i buczy :)
Awatar użytkownika
siemi1
Posty: 2343
Rejestracja: 25 mar 2013, o 14:13
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Aktualnie: 2.0 TDi 200KM
Lokalizacja: Wawa_Bemowo

Re: Skoda Multimedia moduł - naprawa

Post autor: siemi1 »

W ASO to sama wymiana na nową by dluzej trwała.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
Domówka:
OII FL, Elegance 2.0TDI Kombi, oszust RS Jest 171,7 KM i 402,9 Nm
Służbówka:
S3 FL, Scout 2.0TDI Kombi 200KM DSG7 4x4, Steel Grey/pakiet Black
bartek_super_wwa
Posty: 11
Rejestracja: 17 lip 2018, o 14:39
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Imię: Bartek

Re: Skoda Multimedia moduł - naprawa

Post autor: bartek_super_wwa »

Hey hey :D potwierdzam update pab567 :D pisze dopiero teraz bo własnie wróciłem z urlopu :D rewelacyjna współpraca...wszystko szybko, sprawnie i przed wyjazdem skończone :D
Lukasz151
Posty: 1
Rejestracja: 2 lis 2021, o 16:31
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB

Re: Skoda Multimedia moduł - naprawa

Post autor: Lukasz151 »

Cześć, też mam problem z czytnikiem kart w Superb II z 14 roku. Jak kupiłem auto nie zainteresowałem się tym, a kiedy chciałem użyć karty to się okazało, że nie wchodzi cała ... Jakiś życzliwy szwab zostawił 1 eurocent w prezencie i czytnik nie reaguje na karty różnego rodzaju, pewnie jakieś zwarcie było ... Możecie mi polecić kogoś kto może się tym zająć ? Mieszkam 150km od Warszawy na północ.

Mam też inne pytanie, czy jest sposób żeby podłączyć pendrive bez gniazda usb ? np przez aux ? jakaś przejściówka czy coś ?
ODPOWIEDZ