Problem z ICC (wzmacniacz głosu)

rpp
Posty: 10
Rejestracja: 13 gru 2018, o 17:23
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Lokalizacja: Warszawa

Problem z ICC (wzmacniacz głosu)

Post autor: rpp »

Czy mógłby ktoś sprawdzić jak działa u niego wzmacniacz głosu (ICC).
Chodzi mi o tą funkcję, gdzie jak ktoś mówi z przodu to idzie sygnał na głośniki i z tyłu oprócz muzyki z radia jest odtwarzany także głos osoby mówiącej z przodu.

Pytam bo teoretycznie mam tą funkcję (radio Amundsen) ale wg mnie kompletnie nie działa. Byłem w serwisie i twierdzą, że wszystko jest ok, podłączali pod kompa - wg nich nie ma żadnego błędu a wg mnie jak nie działała tak nie działa.
Nie ma znaczenia czy to dodatkowe wzmocnienie ustawię na 1 (a nawet 0) czy na 10. Kompletnie nie ma to odzwierciedlenia w głośnikach.

Mam porównanie z dokładnie tym samym radiem w Skodzie Kodiaq i tam już przy ustawieniu wzmocnienia na 1 wyraźnie słychać w głośnikach osobę mówiącą a przy ustawieniu na 10 (max) wręcz zaczyna być irytujące bo głos idzie nie tylko na tylne głośniki ale także na przednie (i siedząc z przodu słychać aż za mocno samego siebie).
W Kodiaqu działa to na tyle dobrze, że nawet mówiąc "pod nosem" osoba z tyłu wyraźnie nas słyszy.
W Superbie (przynajmniej moim) efektu nie ma żadnego (robiłem nawet "ślepy" test podkręcając w trakcie mówienia od 0 do 10 siłę wzmocnienia i wracając do 0 - osoba z tyłu twierdziła, że różnicy nie ma żadnej - nic nie jest posyłane na głośniki).

Serwis twierdzi, że opcja jest aktywna, na ich komputerze pokazuje jak zmienia się wzmocnienie ale widocznie w Superbie tak to działa i odesłali mnie z kwitkiem :-(
Awatar użytkownika
siemi1
Posty: 2343
Rejestracja: 25 mar 2013, o 14:13
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Aktualnie: 2.0 TDi 200KM
Lokalizacja: Wawa_Bemowo

Re: Problem z ICC (wzmacniacz głosu)

Post autor: siemi1 »

U mnie sam słyszę to wzmocnienie juz na 1 czy 2 a na maxa to takie dziwne wrażenie z tylu jest wiec jak nie widzisz różnicy to moze coś

Wysłane z mojego ONEPLUS A6003 przy użyciu Tapatalka
Domówka:
OII FL, Elegance 2.0TDI Kombi, oszust RS Jest 171,7 KM i 402,9 Nm
Służbówka:
S3 FL, Scout 2.0TDI Kombi 200KM DSG7 4x4, Steel Grey/pakiet Black
rpp
Posty: 10
Rejestracja: 13 gru 2018, o 17:23
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Problem z ICC (wzmacniacz głosu)

Post autor: rpp »

@siemi1 - no właśnie tak działa to w Kodiaqu.
Pytanie jak przekonać serwis, że jednak to nie działa :-( Bo wg nich skoro na ich komputerze pokazuje, że jest ok to znaczy, że działa .... czyli udowodnij, że nie jesteś wielbłądem ...
Awatar użytkownika
siemi1
Posty: 2343
Rejestracja: 25 mar 2013, o 14:13
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Aktualnie: 2.0 TDi 200KM
Lokalizacja: Wawa_Bemowo

Re: Problem z ICC (wzmacniacz głosu)

Post autor: siemi1 »

Najlepiej porownac z innym I walczyc o swoje. Ew porownac. Jakims miernikiem dźwięku w 2 roznych autach.

Wysłane z mojego ONEPLUS A6003 przy użyciu Tapatalka
Domówka:
OII FL, Elegance 2.0TDI Kombi, oszust RS Jest 171,7 KM i 402,9 Nm
Służbówka:
S3 FL, Scout 2.0TDI Kombi 200KM DSG7 4x4, Steel Grey/pakiet Black
Big
Posty: 1592
Rejestracja: 7 kwie 2012, o 17:20
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Lublin

Re: Problem z ICC (wzmacniacz głosu)

Post autor: Big »

Ale przecież jeśli ta funkcja jest uaktywniona to wyraźnie to słychać - mówiąc w kabinie przez głośniki słychać taki pogłos/echo. Efekt jak byś mówił przez mikrofon. U mnie jest to wyłączone, bo moja kobieta tego nie lubi, ale jak któregoś dnia włączyłem na 1 to momentalnie usłyszała, że jest ta funkcja włączona.
Jeśli ASO nie wie jak to powinno działać, to przejdź takim "mechanikiem" (celowo w cudzysłowie) na salon wsiądź do auta które ma tę funkcje i mu zademonstruj.
rpp
Posty: 10
Rejestracja: 13 gru 2018, o 17:23
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Problem z ICC (wzmacniacz głosu)

Post autor: rpp »

@Big - dokładnie takie jest moje wrażenie. Tego nie da się "nie usłyszeć" jak działa.
Mi kierownik serwisu zaczął wmawiać, że sprawdzili w innym Superbie i działa tak jak u mnie (znaczy się nie działa) a na uwagę, że w Kodiaqu nawet przy poziomie 1 jest wyraźnie słyszalne - stwierdził, że faktycznie sprawdzili w Kodiaqu i tak działa to inaczej i widocznie w Superbie tak jest i lepiej nie będzie (bo na komputerze pokazuje, że wszystko działa poprawnie).

No nic - muszę wybrać się do salonu i sprawdzić w jakieś demówce - jak będzie działało to wtedy serwis i niech się martwią dlaczego to nie działa tak jak powinno.
Big
Posty: 1592
Rejestracja: 7 kwie 2012, o 17:20
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Lublin

Re: Problem z ICC (wzmacniacz głosu)

Post autor: Big »

To jest własnie rak ASO - trzeba im udowadniać że nie jesteś wielbłądem. Może po prostu wydrukuj naszą dyskusję z tego tematu i im pokaż że ludzie którzy mają Superby III mają takie same odczucia jak oni w Kodiaqu i w obu modelach działa to tak samo. A skoro w Twoim egz. nie słychać takich efektów to oznacza, że coś jest nie tak, a nie że jak to lubi mówić ASO, ten typ tak ma, bo to nieprawda.
Jeszcze trochę to oni za pomocą kompa będą diagnozować brak luzów w zawiasie i mówić ze wszytko jest o.k. bo przecież komp nie pokazuje błędów ;) Zero myślenia i inicjatywy własnej.
Awatar użytkownika
siemi1
Posty: 2343
Rejestracja: 25 mar 2013, o 14:13
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Aktualnie: 2.0 TDi 200KM
Lokalizacja: Wawa_Bemowo

Re: Problem z ICC (wzmacniacz głosu)

Post autor: siemi1 »

@rpp, uzupełnij profilskąd jesteś?

Wysłane z mojego ONEPLUS A6003 przy użyciu Tapatalka
Domówka:
OII FL, Elegance 2.0TDI Kombi, oszust RS Jest 171,7 KM i 402,9 Nm
Służbówka:
S3 FL, Scout 2.0TDI Kombi 200KM DSG7 4x4, Steel Grey/pakiet Black
rpp
Posty: 10
Rejestracja: 13 gru 2018, o 17:23
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Problem z ICC (wzmacniacz głosu)

Post autor: rpp »

@Big - podjadę do salonu - jak w demówce/wystawionym w salonie będzie tak jak oczekuję to biorę za bety mechanika i niech szuka problemu.

@siemi1 - uzupełnione (Warszawa) :-)
rpp
Posty: 10
Rejestracja: 13 gru 2018, o 17:23
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Problem z ICC (wzmacniacz głosu)

Post autor: rpp »

Walki z ASO ciąg dalszy.

Dzięki uprzejmości kolegi @siemi1 zweryfikowałem, że w S3 jednak ICC działa dokładnie tak jak w Kodiaqu.
Wczoraj pojechałem do salonu i sprawdziłem jak działa w aucie wystawionym dla klientów - dokładnie zgodnie z moimi oczekiwaniami. Poprosiłem kierownika serwisu (tego samego, który wcześniej stwierdził, że widocznie w Superbie tak jest i tyle) i pokazałem dokładnie jak to działa w "ich" aucie - poszliśmy do mojego i z dużym oporem przyznał, że w tym w salonie działa wyraźnie lepiej ("lepiej" bo jak zaczął stukać w obudowę mikrofonu u mnie to faktycznie zaczęło to przenosić na głośniki - ale głosu nie zbierało w najmniejszym stopniu).

Oczywiście była próba wymigania się stwierdzeniem, że skoro u mnie jest Amundsen a w salonie było radio Bolero to najlepiej jakbym (ja) znalazł identyczną specyfikację auta i dopiero porównywał (może jeszcze ten sam kolor nadwozia mam znaleźć?? - jakaś paranoja skoro jest dana funkcjonalność to ma działać tak samo).

W każdym razie w przyszłym tygodniu auto ponownie trafia do serwisu - zobaczymy co zrobią.
marasmus007
Posty: 946
Rejestracja: 30 kwie 2011, o 01:34
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 371 KM/482 Nm
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Poznań

Re: Problem z ICC (wzmacniacz głosu)

Post autor: marasmus007 »

rpp pisze:Walki z ASO ciąg dalszy.

Dzięki uprzejmości kolegi @siemi1 zweryfikowałem, że w S3 jednak ICC działa dokładnie tak jak w Kodiaqu.
Wczoraj pojechałem do salonu i sprawdziłem jak działa w aucie wystawionym dla klientów - dokładnie zgodnie z moimi oczekiwaniami. Poprosiłem kierownika serwisu (tego samego, który wcześniej stwierdził, że widocznie w Superbie tak jest i tyle) i pokazałem dokładnie jak to działa w "ich" aucie - poszliśmy do mojego i z dużym oporem przyznał, że w tym w salonie działa wyraźnie lepiej ("lepiej" bo jak zaczął stukać w obudowę mikrofonu u mnie to faktycznie zaczęło to przenosić na głośniki - ale głosu nie zbierało w najmniejszym stopniu).

Oczywiście była próba wymigania się stwierdzeniem, że skoro u mnie jest Amundsen a w salonie było radio Bolero to najlepiej jakbym (ja) znalazł identyczną specyfikację auta i dopiero porównywał (może jeszcze ten sam kolor nadwozia mam znaleźć?? - jakaś paranoja skoro jest dana funkcjonalność to ma działać tak samo).

W każdym razie w przyszłym tygodniu auto ponownie trafia do serwisu - zobaczymy co zrobią.
A nie jest to kwestia ustawienia czułości mikrofonu ? Nawet OBD11 możesz ten parametr ustawiać.
rpp
Posty: 10
Rejestracja: 13 gru 2018, o 17:23
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Problem z ICC (wzmacniacz głosu)

Post autor: rpp »

marasmus007 pisze:A nie jest to kwestia ustawienia czułości mikrofonu ? Nawet OBD11 możesz ten parametr ustawiać.
Nie mam pojęcia.

A czy mikrofon do ICC to ten sam co do zestawu bluetooth? Bo jeśli tak to nie mam żadnego problemu z prowadzeniem rozmów telefonicznych przez wbudowany zestaw BT więc raczej nie jest to kwestia czułości mikrofonu.
rpp
Posty: 10
Rejestracja: 13 gru 2018, o 17:23
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Problem z ICC (wzmacniacz głosu)

Post autor: rpp »

No dobra - temat do zamknięcia.
Serwis finalnie wymienił mikrofon i ICC zaczęło jako-tako działać (zdecydowanie ciszej niż w Kodiaqu i Superbie kolegi @siemi1 ale na tyle dobrze, że przenosi dźwięk do głośników o co chodziło).
Słabe jest to, że miałem co najmniej 3-4 wizyty w serwisie i musiałem udowadniać, że nie działa tak jak powinno. Panowie strasznie próbowali mi udowodnić, że ten typ tak ma :-(
Gustau
Posty: 25
Rejestracja: 22 mar 2022, o 21:16
Samochód: Superb III
Rocznik: 2017
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Problem z ICC (wzmacniacz głosu)

Post autor: Gustau »

Zauważyłem w moim ze tez nie działa to konsekwentnie - dźwięk migacza czy klikanie guzikami z kierownicy czasem są głośniejsze niż mowa.
Czy u was tez działa to w obie strony? Pasażerowie z tylu tez słyszalni w glosnikch
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2976
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: Problem z ICC (wzmacniacz głosu)

Post autor: orlik »

Ja to mam wyłączone, bo właśnie klikanie guzikami czy migacz mnie wnerwiał ;)
ODPOWIEDZ