Amundsen vs Columbus (2020)

Andrzeju
Posty: 9
Rejestracja: 8 wrz 2019, o 17:48
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Andrzej

Amundsen vs Columbus (2020)

Post autor: Andrzeju »

Hej Panie, Panowie,

ponieważ w salonie różnie z informacją - pytam Was, z pewnością lepiej zorientowancyh:

Co tracę wybierając radio Amundsen zamiast Columbusa? Zauważyłem, że do tego drugiego obowiązkowo wskakuje Bluetooth Premium, robi się razem prawie 9000 zł. Zastanawiam się, czy nie lepiej wybrać Amundsena za 2000 z hakiem i Bluetooth Plus. Pytanie co tracę?

Zależy mi bardzo na Android Auto i szybkości działania.

Dziękuję za wszelkie wskazówki.

Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka
zaczo
Posty: 90
Rejestracja: 15 lip 2015, o 14:42
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Aktualnie: 2.0 TSI 190KM DSG
Lokalizacja: Kłodzko

Re: Amundsen vs Columbus (2020)

Post autor: zaczo »

Ja wybrałem Amundsena, ze względu na m.in. różnice w cenie. Columbus ma co prawda większy wyświetlacz (8 cali w Amundsenie do 9,2 w Columbusie) i wbudowany dysk twardy a także wejście na płyty CD. Można także włożyć do niego kartę SIM i mieć internet już bezpośrednio w radiu. Oprócz tego odtwarza także filmy czego Amundsen nie robi. Ale jeśli zależy Ci głównie na Android Auto to moim zdaniem nie ma sensu dopłacać do Columbusa. Ja z Amundsena (co prawda dopiero mam dwa dni) jestem zadowolony. Śmiga Android auto a co za tym idzie mapy google (oczywiscie ta nawigacja wbudowaną też fajnie hula, zwłaszcza gdy masz Virtual Cockpit to możesz mapę wyświetlać na całej jego wielkości). Wszystko co najważniejsze ma, gdyż internet możesz mu udostępnić z telefonu, więc też te wszystkie funkcje wymagające połączenia z siecią także będą działać.
Takie jest moje zdanie. Pewnie Columbus przez swoją wielkość lepiej wygląda w aucie ale kilka tysięcy za to bym raczej nie dołożył. Chyba,że większość czasu spędzasz w aucie i wykorzystasz wszelkie funkcje (dobrodziejstwa) Columbusa.
Awatar użytkownika
timanfaya
Posty: 636
Rejestracja: 21 mar 2019, o 10:16
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Amundsen vs Columbus (2020)

Post autor: timanfaya »

Tak jak kolega wyżej napisał - w teorii Columbus ma kilka bajerów więcej (większa rozdzielczość i przekątna, slot na SIM, DVD) ale... nie jest wart takich pieniędzy. No chyba, że bierzesz L&K który ma to w standardzie.

Amundsem jest jak najbardziej wystarczający. Jest navi, jest Android Auto / Car Play, więcej nie trzeba, bo w dzisiejszych czasach i tak łączymy telefon po bluetooth albo kablem (AA/CP). No chyba, że chcesz oglądać filmy czy przeglądać zdjęcia w samochodzie, no to Columbus :)
Andrzeju
Posty: 9
Rejestracja: 8 wrz 2019, o 17:48
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Andrzej

Re: Amundsen vs Columbus (2020)

Post autor: Andrzeju »

Dzięki za informacje. Też idę tym tropem.

A pytanie o DAB - warto to dokładać?
Widziałem też, że w Columbusie ktoś na yt oglądał TV na postoju - nadal jest ta funkcja i czy tylko w Columbusie?
Awatar użytkownika
timanfaya
Posty: 636
Rejestracja: 21 mar 2019, o 10:16
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Amundsen vs Columbus (2020)

Post autor: timanfaya »

Andrzeju pisze:Dzięki za informacje. Też idę tym tropem.

A pytanie o DAB - warto to dokładać?
Widziałem też, że w Columbusie ktoś na yt oglądał TV na postoju - nadal jest ta funkcja i czy tylko w Columbusie?
TV chyba dodatkowo się płaciło, ale głowy nie dam.

DAB - ja nie brałem, bo i tak korzystam głównie z Podcastów / ew Spotify. Ponoć od kilku lat się mówi, że radio analogowe zniknie, ale... coś tego nie widać w Polsce. Chyba, że jeździsz za granicę - w Niemczech ponoć przydatne, w Norwegii zdaje się już tylko cyfrowo.
zaczo
Posty: 90
Rejestracja: 15 lip 2015, o 14:42
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Aktualnie: 2.0 TSI 190KM DSG
Lokalizacja: Kłodzko

Re: Amundsen vs Columbus (2020)

Post autor: zaczo »

timanfaya pisze:
Andrzeju pisze:Dzięki za informacje. Też idę tym tropem.

A pytanie o DAB - warto to dokładać?
Widziałem też, że w Columbusie ktoś na yt oglądał TV na postoju - nadal jest ta funkcja i czy tylko w Columbusie?
TV chyba dodatkowo się płaciło, ale głowy nie dam.

DAB - ja nie brałem, bo i tak korzystam głównie z Podcastów / ew Spotify. Ponoć od kilku lat się mówi, że radio analogowe zniknie, ale... coś tego nie widać w Polsce. Chyba, że jeździsz za granicę - w Niemczech ponoć przydatne, w Norwegii zdaje się już tylko cyfrowo.
Z tego co wiem to DAB+ w Polsce przez najbliższe kilka lat nie uraczysz. Jeśli w ogóle się kiedyś pojawi. Po prostu jest to technika, która jest droga i na chwilę obecną zaprzestano jak na razie podążanie w tym kierunku w naszym kraju. Jeśli się nie mylę to jedna stacja tylko nadaje w cyfrze. Ale jak często poruszasz się u naszych zachodnich sąsiadów to możesz tą opcję rozważyć. Z drugiej strony 450 zł lepiej wykorzystać na coś innego, zwłaszcza że tak jak kolega wyżej napisał...obecnie słucha się ze źródeł innych jak np. wspomniane Spotify.
Awatar użytkownika
Suchz
Posty: 11
Rejestracja: 21 sie 2019, o 14:55
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TSI (200KM)
Aktualnie: Ford Mondeo 160KM
Imię: Marcin
Lokalizacja: Warszawa

Re: Amundsen vs Columbus (2020)

Post autor: Suchz »

Od kilku lat działa w Polsce DAB+. Tylko, że jest w nim niewiele stacji radiowych - Jedynka, Twójka, Trójka, Czwórka i kilka innych.
Awatar użytkownika
billas_cgn
Posty: 23
Rejestracja: 4 lis 2014, o 21:42
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Wrocław

Re: Amundsen vs Columbus (2020)

Post autor: billas_cgn »

Konfigurując 3FL odrzuciłem to od razu. Zbędny bajer jak dla mnie. Wolałem dopłacić do manetek przy kierownicy. Słucham przeważnie radia w aucie i nie zależało mi na tym nigdy. Tak samo jak z jakiegoś powodu wolę muzykę na płytach. Mam wrażenie, że jest lepsza jakość, ale audiofilem nie jestem. Mnie Columbus odrzucił z powodu braku przycisków po prawej stronie no i ceny. Jak wyżej pisali, nie warte dopłaty w takiej wysokości.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2978
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: Amundsen vs Columbus (2020)

Post autor: orlik »

jak bierzesz amundsena to nie licz, że sobie płyt posłuchasz :D
Awatar użytkownika
billas_cgn
Posty: 23
Rejestracja: 4 lis 2014, o 21:42
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Wrocław

Re: Amundsen vs Columbus (2020)

Post autor: billas_cgn »

orlik pisze:jak bierzesz amundsena to nie licz, że sobie płyt posłuchasz :D
To akurat wiem, ale na tym też mi nie zależało.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

ODPOWIEDZ