Podłokietnik L&K - czy w schowku jest gniazdo USB?

Ten_typ
Posty: 14
Rejestracja: 8 gru 2018, o 10:02
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Imię: Mateusz

Podłokietnik L&K - czy w schowku jest gniazdo USB?

Post autor: Ten_typ »

Szanowni - pytanie jak w temacie: Czy w schowku między fotelem kierowcy a pasażera znajdę gniazdo USB (wersja L&K r prod 2019)?
A jeśli znajdę to czy napięcie podawane jest po włączeniu zapłonu czy non stop?
Awatar użytkownika
timanfaya
Posty: 636
Rejestracja: 21 mar 2019, o 10:16
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Podłokietnik L&K - czy w schowku jest gniazdo USB?

Post autor: timanfaya »

Ten_typ pisze:Szanowni - pytanie jak w temacie: Czy w schowku między fotelem kierowcy a pasażera znajdę gniazdo USB (wersja L&K r prod 2019)?
A jeśli znajdę to czy napięcie podawane jest po włączeniu zapłonu czy non stop?
Odpowiem trochę nie na temat / na swoim przykładzie: wg cennika mój Sportline miał mieć tylko jedno USB, a znalazłem w podłokietniku drugi. Nie zamawiałem pakietu z 230v (który właśnie dodaje USB do podłokietnika + 2 w konsoli z tyłu), zamówiłem natomiast Amundsena więc może to przez to wyszły dwa - ale to tylko moje domysły. Z cennika jednak do końca to nie wynika. W każdym razie L&K ma juz w standardzie inne, droższe navi (Columbus) więc ten warunek też by był spełniony. Także daje 80% szans, że będzie. Ale najlepiej chyba zadzwonić do kilku salonów i po prostu spytać - może ktoś ma Laurina bez pakietu 230v z roku modelowego 2020 i sprawdzi.

Co do napięcia - USB zdaje się podają tylko po odryglowaniu auta. W przeciwieństwie do 12v, które działa non-stop.
Awatar użytkownika
rydzio2001
Posty: 205
Rejestracja: 3 cze 2018, o 06:27
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Marcin
Lokalizacja: 3city

Re: Podłokietnik L&K - czy w schowku jest gniazdo USB?

Post autor: rydzio2001 »

Wydaje mi się, że ten USB w podłokietniku jest w standardzie od MY2019
nothing is perfect ... besides whiskey
Awatar użytkownika
timanfaya
Posty: 636
Rejestracja: 21 mar 2019, o 10:16
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Podłokietnik L&K - czy w schowku jest gniazdo USB?

Post autor: timanfaya »

rydzio2001 pisze:Wydaje mi się, że ten USB w podłokietniku jest w standardzie od MY2019
No właśnie nie wiem czy od MY2019 bo na 100% w salonowym superbie to sprawdzałem jakieś 2 miesiące temu i jeden miał wszystkie USB (pakiet z gniazdkiem) a drugi... tylko pod radiem.
maca
Posty: 27
Rejestracja: 28 lis 2014, o 21:41
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: W-wa

Re: Podłokietnik L&K - czy w schowku jest gniazdo USB?

Post autor: maca »

Ja byłem zaskoczony, kiedy zobaczyłem gniazdko w schowku w Ambition po FL z Bolero, bez 230V i USB z tyłu. Wygląda więc na to, że USB w schowku to standard. Nie wiem, jak z jego funkcjonalnością, czy tylko ładowanie, czy dane też.
Awatar użytkownika
timanfaya
Posty: 636
Rejestracja: 21 mar 2019, o 10:16
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Podłokietnik L&K - czy w schowku jest gniazdo USB?

Post autor: timanfaya »

maca pisze:Ja byłem zaskoczony, kiedy zobaczyłem gniazdko w schowku w Ambition po FL z Bolero, bez 230V i USB z tyłu. Wygląda więc na to, że USB w schowku to standard. Nie wiem, jak z jego funkcjonalnością, czy tylko ładowanie, czy dane też.
Ja mam podpięty USB do podłokietnika i po nim leci Car Play - więc dane również ;)

Wygląda więc na to, że od facelifta mamy w standardzie 2 USB. A ten Ambition miał navi (Amundsena) czy gołe Bolero?
maca
Posty: 27
Rejestracja: 28 lis 2014, o 21:41
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: W-wa

Re: Podłokietnik L&K - czy w schowku jest gniazdo USB?

Post autor: maca »

Zdaje się Bolero, nawigacji nie znalazłem.
Ten_typ
Posty: 14
Rejestracja: 8 gru 2018, o 10:02
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Imię: Mateusz

Re: Podłokietnik L&K - czy w schowku jest gniazdo USB?

Post autor: Ten_typ »

Odpowiadam (sam sobie - w końcu mogłem sprawdzić we własnym od wczoraj samochodzie );)
W Superbie L&K 2019 nie ma USB w podłokietniku centralnym, jeśli się nie dokupi stosownej opcji. Czyli dysponujemy słownie jednym gniazdem w aucie w XXI wieku (oraz dwoma „zapalniczkami” w przedziale pasażerskim :lol: )
Dziękuję za uwagę.
Awatar użytkownika
timanfaya
Posty: 636
Rejestracja: 21 mar 2019, o 10:16
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Podłokietnik L&K - czy w schowku jest gniazdo USB?

Post autor: timanfaya »

Ten_typ pisze:Odpowiadam (sam sobie - w końcu mogłem sprawdzić we własnym od wczoraj samochodzie );)
W Superbie L&K 2019 nie ma USB w podłokietniku centralnym, jeśli się nie dokupi stosownej opcji. Czyli dysponujemy słownie jednym gniazdem w aucie w XXI wieku (oraz dwoma „zapalniczkami” w przedziale pasażerskim :lol: )
Dziękuję za uwagę.
:o

No to albo doszedł w standardzie do Sportline albo mam gratis z fabryki (może najświeższe modele dostawały?). Albo do L&K nie dają, żeby klient był zmuszony wydać tysiaka na pakiet :lol: W każdym razie: szkoda słów na takie oszczędności :(
Ten_typ
Posty: 14
Rejestracja: 8 gru 2018, o 10:02
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Imię: Mateusz

Re: Podłokietnik L&K - czy w schowku jest gniazdo USB?

Post autor: Ten_typ »

Moj dotarł do dealera w czerwcu 2019, to chyba jeden z ostatnich przedliftowych. Czyli to raczej nie kwestia „świeżości”. Zatem albo różnica tkwi w wersji (L&K vs SportLine), albo faktycznie ktoś w Kvasinach się machnął na Twoją korzyść (w co wątpię)
PS.
Tez masz taki chu*ową ostrość obrazu z kamery cofania?(tak, wiem offtopic)
maca
Posty: 27
Rejestracja: 28 lis 2014, o 21:41
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: W-wa

Re: Podłokietnik L&K - czy w schowku jest gniazdo USB?

Post autor: maca »

Potwierdzę tylko ku potomności, ze USB w podłokietniku jest w Style, świeżo odebranym, do którego na pewno nie było zamawianych żadnych gniazd USB czy 230V. Standard więc w 2020.
Qdlaty
Posty: 30
Rejestracja: 16 lip 2019, o 20:06
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: kamil

Re: Podłokietnik L&K - czy w schowku jest gniazdo USB?

Post autor: Qdlaty »

Mnie do końca standard. Zależy czy weźmiesz usb z tyłu, 230v lub rodzaju radia
maca
Posty: 27
Rejestracja: 28 lis 2014, o 21:41
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: W-wa

Re: Podłokietnik L&K - czy w schowku jest gniazdo USB?

Post autor: maca »

Tak jak pisałem i poprzednio, w Ambition było Bolero bez navi, żadnych 230 czy ekstra USB w konfiguracji i w podłokietniku było gniazdo USB. Teraz mam w Style Amundsena, również bez ekstrasów w konfiguracji i też jest USB w podłokietniku. Obydwa po FL, MY2020.
To co, w Columbusie w L&K nie będzie?
ODPOWIEDZ