Montaż wideorejestratora

jazg71
Posty: 6
Rejestracja: 4 paź 2018, o 15:09
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)
Imię: Jacek
Lokalizacja: Rypin

Re: Montaż wideorejestratora

Post autor: jazg71 »

Witam
W dniu dzisiejszym poległem, przeciągałem przewody do tylnego wideorejestratora i kamery cofania.
Niestety zabrakło mi pomysłów jak założyć gumową harmonijkę na pierścień mocujący od strony karoserii(dachu). Pierścień jest luźny i "ucieka" przy próbie mocowania, z drugiej strony ten dziadowski pierścień powinien dać się wyjąć. Tylko jak.
Banalna sprawa i zonk.
Pytanie, jak założyć gumę. :D
Obywatele pomożecie......
jazg71
Posty: 6
Rejestracja: 4 paź 2018, o 15:09
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)
Imię: Jacek
Lokalizacja: Rypin

Re: Montaż wideorejestratora

Post autor: jazg71 »

Juz mam, proste ale pomroczność dała się we znaki. Po ciemku to też nie robota, język blokujący tulejkę należy podważyć od środka i do środka, z jednej strony i tulejka jest nasza.
piotrb6
Posty: 27
Rejestracja: 16 lis 2017, o 11:09
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.6TDI CAYC (105KM)
Aktualnie: 135KM/300Nm
Imię: Piotr
Lokalizacja: JASTRZĘBIE-ZDRÓJ

Re: Montaż wideorejestratora

Post autor: piotrb6 »

Tez chce zamontować u siebie kamerkę i mam pytanie. Czy można rozebrać oryginalna ładowarkę do zapalniczki i podłączyć jak bezpośrednio do bezpiecznika z użyciem bypass? Czy jednak lepiej użyć przetwornicy i bypass.
Awatar użytkownika
konradoo
Posty: 3
Rejestracja: 24 maja 2019, o 08:50
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Imię: Konrad
Lokalizacja: Zabrze

Re: Montaż wideorejestratora

Post autor: konradoo »

Cześć,
Trochę odgrzeję temat ale zawsze kolejne potwierdzenie metody rozwiązania problemu się przyda ;) Dla laików chcących podpiąć się wideorejestratorem do skrzynki bezpieczników w SIII aby uniknąć dyndających kabli pod lusterkiem potwierdzam, że najprostszym sposobem jest montaż dodatkowego gniazda USB w okolicy bezpieczników i podpięcie do niego oryginalnego kabla od kamerki spuszczonego słupkiem A pod uszczelką nawet bez zdejmowania osłony słupka prosto do bezpieczników za osławionym już schowkiem na rękawiczki :D Jestem totalnym elektrycznym laikiem więc żadne lutowanie przy lampce i sztukowanie przewodów nie wchodziło w grę a tym sposobem dałem rade i działa także nic prostszego. Wystarczy gniazdo USB z dwoma konektorami takie jak te:
https://allegro.pl/oferta/gniazdo-samoc ... ZTY3Y2M%3D
W sumie mogę polecić właśnie to bo jest zaskakująco solidnie wykonane, ma w zestawie już dwa kable do podłączenia i idealnie mieści się w puste miejsce które mam w polach bezpieczników A i B po prawej stronie wg schematu bezpieczników dla SIII. Do tego standardowy bypass 19mm w gniazdo bezpiecznika:
https://allegro.pl/oferta/dodatkowy-bez ... YWIyZTM%3D
Wpiąłem bypass w puste pole 47 (bodajże od tylnej wycieraczki której nie mam) które jest zasilane tylko po zapłonie z bezpiecznikiem najmniejszym jaki miałem pod ręką akurat 5A ale pewnie 2A też by było ok. Stąd właśnie plus czerwonym przewodem do gniazda USB, minus od gniazda do śrubki na dole po lewej jako masa i działa idealnie. Napięcie pojawia się po załączeniu zapłonu i kamera startuje z nagrywaniem, od razu po wyłączeniu zapłonu napięcie zanika a kamera po chwili się wyłącza i o to mi chodziło. A do tego wszystko wygląda schludnie niczym fabrycznie zamontowane :D :D Wrzuciłbym zdjęcie ale nie potrafię :lol:
Do podłączenia wystarczy z 2 m kabla. Kabel do kamerki bez problemu da się przewlec od uszczelki drzwi pod deskę, nadmiar zwinąć i upchnąć wewnątrz komory bezpieczników ;)

Pozdrawiam
koleś1
Posty: 246
Rejestracja: 24 gru 2014, o 14:34
Samochód: Inny
Rocznik: 2007
Silnik: Inny
Imię: Piotrek
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: Montaż wideorejestratora

Post autor: koleś1 »

Zdjęcia wstaw przez zapodaj.pl tylko wybierz "wstaw na forum"
Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2976
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: Montaż wideorejestratora

Post autor: orlik »

No, a nie lepiej podpiąć drugie gniazdo zapalniczki pod gniazdo zapalniczki w bezpiecznikach? Wtedy kamera jest cały czas pod prądem i nie ma strachu, że akumulator będzie rozładowany podczas szkody parkingowej, gdy nas nie ma.
Awatar użytkownika
coolmobil
Posty: 437
Rejestracja: 24 lis 2019, o 06:44
Samochód: Superb III 4x4
Rocznik: 2019
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Montaż wideorejestratora

Post autor: coolmobil »

Zastanawia mnie po co to gniazdo USB wsadzać pod maskownice bezpieczników? Nie prościej coś takiego zakupić?
Obrazek
Akurat to jest dedykowane do viofo bo taka kamerę zakładałem ale są do różnych kamer. Łączysz to z „zlodziejka”/bypassem do bezpieczników i a z drugiej strony wpinasz do kamery.
Dodatkowo taki dedykowane kabel już ma przygotowana końcówkę do uziemienia.



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13577
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Montaż wideorejestratora

Post autor: Enriquez »

Heh. W samochodach nie ma uziemienia. Jest tylko masa :)

A co do usb, to w nowej Octavii 4, takie gniazdko jest w obudowie listerka i tam się podłącza kamerkę. Simpli klewer.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
konradoo
Posty: 3
Rejestracja: 24 maja 2019, o 08:50
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Imię: Konrad
Lokalizacja: Zabrze

Re: Montaż wideorejestratora

Post autor: konradoo »

orlik pisze: 14 sty 2020, o 19:25 No, a nie lepiej podpiąć drugie gniazdo zapalniczki pod gniazdo zapalniczki w bezpiecznikach? Wtedy kamera jest cały czas pod prądem i nie ma strachu, że akumulator będzie rozładowany podczas szkody parkingowej, gdy nas nie ma.
Owszem można i tak ;) ja natomiast świadomie z tej opcji zrezygnowałem ponieważ dość często wyjeżdżam służbowo a auto na kilka-kilkanaście dni zostawiam na krytym parkingu kilkaset metrów od domu bez nadzoru choćby żony z okna i nie chcę takich wynalazków zostawiać wtedy pod napięciem... śpię wtedy spokojniej :lol: świadomie zatem zrezygnowałem z opcji parkingowej kamerki chociaż można by po prostu wyprowadzić sobie pod deskę zwykły przełącznik włącz/wyłącz i odłączać ustrojstwo na ten dłuższy czas... ale chyba już to oleję :)

A wygląda to tak:
Obrazek
Awatar użytkownika
coolmobil
Posty: 437
Rejestracja: 24 lis 2019, o 06:44
Samochód: Superb III 4x4
Rocznik: 2019
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Montaż wideorejestratora

Post autor: coolmobil »

Enriquez pisze:Heh. W samochodach nie ma uziemienia. Jest tylko masa :)

A co do usb, to w nowej Octavii 4, takie gniazdko jest w obudowie listerka i tam się podłącza kamerkę. Simpli klewer.
No tak tak zgadza hehe, źle się wyraziłem, ale wiadomo o co chodzi


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
kezsezro
Posty: 20
Rejestracja: 28 wrz 2019, o 21:55
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Łukasz

Re: Montaż wideorejestratora

Post autor: kezsezro »

Enriquez pisze:Heh. W samochodach nie ma uziemienia. Jest tylko masa :)

A co do usb, to w nowej Octavii 4, takie gniazdko jest w obudowie listerka i tam się podłącza kamerkę. Simpli klewer.
I teraz połowa ludzi zaczyna poszukiwanie takiego lusterka :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2976
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: Montaż wideorejestratora

Post autor: orlik »

@konradoo w takim razie rozumiem, skoro zostawiasz auta na kilkanaście dni :-) a z tym przełącznikiem dobry pomysł mi podsunąłeś :) Tylko pytanie, czy auto nie jest na tyle mądre, że samo odetnie prąd do zapalniczki jeżeli stwierdzi, że akumulator mógłby nie uruchomić rozrusznika?

I jeszcze jedno pytanie do znawców. Będę chciał zrobić drugie wejście, może nawet podwójne (chce schować podpięcie zapalniczkowe do sterowania klapami oraz może zainstalować drugą kamerę na tył) do zapalniczki schowane za klapką w bagażniku tam gdzie trzymam apteczkę.
Podepnę się kablami do kabli od fabrycznej zapalniczki w bagażniku. Co z bezpiecznikiem w skrzynce? Trzeba wymienić na większy czy jak?
Reich
Posty: 4
Rejestracja: 14 lut 2020, o 20:37
Samochód: Superb III combi Facelift
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)

Re: Montaż wideorejestratora

Post autor: Reich »

Witam.
Z montażem wideorejestratora w Skodzie Superb 2018 z przodu już sobie poradziłem razem z smartboxem.
Problem pojawił się z tylną kamerka, a mianowicie z przejściem od progu za tylnymi drzwiami do góry i dalej do klapy.
- jak mam zdemontować zaznaczony element na zdjęciu (kolor żółty), aby przejść dalej w stronę klapy bagażnika? Trzyma to na zaczepach?
- jak zdjąć osłonę plastikową z klapy bagażnika, aby przeciągnąć kabel? Są tam zatrzaski czy śruby? :roll:
- do jakich MAŁYCH bezpieczników mogę się podpiąć żółtym i czerwonym kablem?

Z góry dziękuję za pomoc ;)

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Smrek
Posty: 119
Rejestracja: 31 paź 2017, o 12:02
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Montaż wideorejestratora

Post autor: Smrek »

Miałem ten sam problem.
Plastiki są przykręcane i wciśnięte na metalowe zatrzaski które dość mocno trzymają.
Rozebrałem bok i plastiki tylnej klapy ale...
W gumowej osłonie jest tyle przewodów, że ni jak nie dało się przeciągnąć jeszcze kabla do kamery który ma ok 4 mm grubości.
Po drugie przewód z kamerki przedniej do tylnej okazał się za krótki by ciągnąć progiem, musiał bym sztukować albo kupić dłuższy.
Poprowadziłem przewód z przedniej kamerki do tył nad podsufitką.
Wyjąłem jej z prawej strony, przewód przykleiłem taśmą do dachu.
Z tył spod podsufitki wychodzi już do klapy.
Obrazek
Reich
Posty: 4
Rejestracja: 14 lut 2020, o 20:37
Samochód: Superb III combi Facelift
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)

Re: Montaż wideorejestratora

Post autor: Reich »

Witam.
Może mi ktoś pomóc?
Posiadam kamerke przód + tył razem ze smartboxem.
Opcja po zapłonie działa bez zarzutu,kamerka załącza się odrazu po zapłonie .żółty kabel podłączony do bezpiecznika 35.
Niestety mam problem ze stałym napięciem
Zmierzyłem napięcie na bezpieczniku nr 9 i jest tam stale.
Po podłączeniu czerwonego kabla za pomocą bypassa do bezpiecznika nr 9 i wyłączania auta kamerka nie działa.
Cos zrobiłem źle?
ODPOWIEDZ