MirrorLink

darcus
Posty: 123
Rejestracja: 16 sty 2017, o 14:48
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TDI (150KM)

Re: MirrorLink

Post autor: darcus »

Odkąd upgradowałem Galaxy S7 do Android 7, ML przestał działać jak pierwotnie. Tzn. sam ML opala się o tyle, że wchodzimy w ekran ML w SmartLink, ale widzimy tylko aplikację CarMode z Samsunga (innych aplikacji dedykowanych do ML nie widzimy) i tylko poprzez nią możemy obsługiwać ML. Ekran 1:1 nie odpala się tak jak wcześniej, tzn cały czas wracamy do ekranu ML z CarMode. Niby CarMode jest odpalony w trybie ekranu smartfona 1:1, bo widoczny jest wirtualny przycisk na ekranie, ale wybranie w wirtualnym przycisku "ekranu głównego" lub "ekranu aplikacji" powoduje wyrzucenie z powrotem do ekranu ML z CarMode. Po przesiadce na Galaxy S8 jest dokładnie to samo. Podejrzewałem wersję Samsung Mirrorlink 1.1 na smartfonie, więc czekałem na pojawienie się nowszej wersji SML 1.1, która to pojawiła się parę dni temu, ale próby jej instalacji (upgrade poprzedniej wersji) wyrzucają komunikat, że pakiet napotkał problem z już zainstalowanym pakietem o tej samej nazwie. Więc jest bez zmian.
Nie mam pojęcia jak innym może to działać na Galaxy S8 z Androidem 7? Mają inne wersje SML 1.1, czy co? A może trzeba usunąć z telefonu aplikacje CarModeRemote lub CarmodeStub ? Tak więc korzystam jedynie z AA i Waze. Ale chciałbym móc korzystać także z innych aplikacji ze smartfona poprzez ML, a tu d.....
Foton

Re: MirrorLink

Post autor: Foton »

dlatego jedynym rozwiazaniem dla pasjonatow aplikacji Androidowych jest posiadanie urzadzenia w aucie, ktore jest niezalezne od telefonu. Poleganie na zajebistosci obrazu 1:1 bywa zawodne..poki co. Zmieni sie telefon albo soft i kapa.
Foton

Re: MirrorLink

Post autor: Foton »

NieOdkrywając Ameryki najlepszym rozwiazaniem jest Fabryka +modul Android...ale cena to polowa wartosci sedana CLO przed modami:))
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: MirrorLink

Post autor: CLO27 »

Czyli tyle ile jest warte każdy trupowóz w serii :mrgreen:
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
Foton

Re: MirrorLink

Post autor: Foton »

:-D Ale to sie szybko zwraca jeżdżąc na targ lub pogrzeb.
barteka3
Posty: 481
Rejestracja: 19 lut 2015, o 12:31
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: BArtek
Lokalizacja: RP

Re: MirrorLink

Post autor: barteka3 »

Foton pisze:dlatego jedynym rozwiazaniem dla pasjonatow aplikacji Androidowych jest posiadanie urzadzenia w aucie, ktore jest niezalezne od telefonu. Poleganie na zajebistosci obrazu 1:1 bywa zawodne..poki co. Zmieni sie telefon albo soft i kapa.
biorąc pod uwagę cene modułu [który tez nie jest idealny] najlepiej mieć drugi telefon tylko do ML [np. sprawdzony sony Z3compact z 1:1] który nie będzie już aktualizowany przez producenta [czyli max android 6.0] z kartą SIM tylko do internetu + aplikacje typu macrodroid [gdzie mozna np. zautomatyzować procesy po pojawieniu sie napiecia na usb, np. automatyczne wyjscie z trybu samolotowego, uruchomienie modulu gps, yanosika i jakiegoś playera]
Awatar użytkownika
Langusta 2017
Posty: 51
Rejestracja: 22 sie 2017, o 16:41
Samochód: Inny
Silnik: 1.4TSI (150KM)
Aktualnie: Škoda Octavia III FL
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: MirrorLink

Post autor: Langusta 2017 »

Co otym sądzicie, może ktoś testował lokalizator https://imagazine.pl/2017/03/14/notione ... ry-dziala/
venom200
Posty: 91
Rejestracja: 6 lis 2017, o 15:08
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Imię: Grzegorz

Re: MirrorLink

Post autor: venom200 »

Moja S6 za Chiny ludowe nie ma zamiaru odpalić w mirorlink. Połączenie jest ale ekranu nie da rady odpalić z telefonu na konsoli nawigacji.

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Langusta 2017
Posty: 51
Rejestracja: 22 sie 2017, o 16:41
Samochód: Inny
Silnik: 1.4TSI (150KM)
Aktualnie: Škoda Octavia III FL
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: MirrorLink

Post autor: Langusta 2017 »

venom200 pisze:Moja S6 za Chiny ludowe nie ma zamiaru odpalić w mirorlink. Połączenie jest ale ekranu nie da rady odpalić z telefonu na konsoli nawigacji.

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
Pewnie masz S6 po aktualizacji do wersji 7 androida i jest problem z łączniem.
Awatar użytkownika
jkp002
Posty: 150
Rejestracja: 12 sie 2016, o 11:58
Samochód: Superb III combi
Rocznik: 2016
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Imię: Janek
Lokalizacja: Warszawa

Re: MirrorLink

Post autor: jkp002 »

Mam S7 z Andkie 7.0 i ni chu...steczki nie łączyło po ML (kabel dobry, bo AA śmiga) i udało mi się go nieco ożywić - zainstalowałem Samsung MirrroLink 1.1 z ... apkmirror (w ostatniej wersji, jaka tam jest dostępna). Radość jednak jest niepełna, bo po za CarMode nic nie chce działać.
Tymczasem ML idzie w odstawkę.
Awatar użytkownika
Elninjo
Posty: 692
Rejestracja: 23 sie 2016, o 08:06
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: 240 / 430
Imię: DarYush
Kontakt:

Re: MirrorLink

Post autor: Elninjo »

jkp002 pisze:Mam S7 z Andkie 7.0 i ni chu...steczki nie łączyło po ML (kabel dobry, bo AA śmiga) i udało mi się go nieco ożywić - zainstalowałem Samsung MirrroLink 1.1 z ... apkmirror (w ostatniej wersji, jaka tam jest dostępna). Radość jednak jest niepełna, bo po za CarMode nic nie chce działać.
Tymczasem ML idzie w odstawkę.
Ja też mam te samą wersję S7 I wszystko działa... Coś masz albo z ML w telefonie albo jakieś ustawienia blokują

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
yaro_1
Posty: 533
Rejestracja: 23 paź 2017, o 12:11
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Lokalizacja: wschodnie mazowsze

Re: MirrorLink

Post autor: yaro_1 »

a nie przeszkadza czasem zainstalowane AA? gdzieś czytałem o tym

Elninjo wyświetla ci się normalnie pulpit z telefonu? i jak z działaniem aplikacji bez certyfikatu w czasie jazdy?
też mam s7 i liczę że do końca listopada odbiorę swoją czarną wronę i też będę testował ML
Awatar użytkownika
Elninjo
Posty: 692
Rejestracja: 23 sie 2016, o 08:06
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: 240 / 430
Imię: DarYush
Kontakt:

Re: MirrorLink

Post autor: Elninjo »

Wyświetla się wszystko normalnie. No może poza ustawieniem ekranu w poziomie ponieważ standardowe oprogramowanie nie ma takiej opcji...
Jakakolwiek apka działa super i wyświetla się normalnie. W wakacje jechałem do Bułgarii na mapach gogle i było super...
venom200
Posty: 91
Rejestracja: 6 lis 2017, o 15:08
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Imię: Grzegorz

Re: MirrorLink

Post autor: venom200 »

Langusta 2017 pisze:
venom200 pisze:Moja S6 za Chiny ludowe nie ma zamiaru odpalić w mirorlink. Połączenie jest ale ekranu nie da rady odpalić z telefonu na konsoli nawigacji.

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
Pewnie masz S6 po aktualizacji do wersji 7 androida i jest problem z łączniem.
Dokładnie

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
darcus
Posty: 123
Rejestracja: 16 sty 2017, o 14:48
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TDI (150KM)

Re: MirrorLink

Post autor: darcus »

Elninjo pisze:Wyświetla się wszystko normalnie. No może poza ustawieniem ekranu w poziomie ponieważ standardowe oprogramowanie nie ma takiej opcji...
Jakakolwiek apka działa super i wyświetla się normalnie. W wakacje jechałem do Bułgarii na mapach gogle i było super...
Mapy Google nie wymagają przecież ML. Działa w AA.
U mnie ML działał tylko na S6 z Android 6. Po Upgrade na 7.0 przestało działać 1:1.
Teraz na S8 z Android 7.0 także nie działa 1:1. Działa tylko CarMode z Samsunga, ale nawet on nie umożliwia uruchomienia np nawigacji.
ODPOWIEDZ