MirrorLink

anastazyy
Posty: 396
Rejestracja: 24 gru 2017, o 21:00
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: MirrorLink

Post autor: anastazyy »

radzyku pisze:Odgrzewam kotleta. Walczyłem przez dwa dni, żeby w pełni móc korzystać z telefonu patrząc i używając wyłącznie wyświetlacza Skody - zarówno na postoju jak i w drodze. Po wielokrotnych próbach poniżej przepis na sukces dla posiadaczy Samsungów. W razie co mogę nakręcić wideo co i jak :) Powodzenia

Testowane telefony : Samsung s7 edge (Android 7.0) / Samsung s8+. (Android 8.0)
1) Instalujemy Car Mode for Galaxy wersja 6.1.11.4348215
2) Intstalujemy LG MirrorDrive wersja 1.2.1.2
3) Instalujemy RockScout - aktualna wersja
3) Blokujemy autoaktualizacje - prawy górny róg w Google Play po wyszukiwaniu zainstalowanego już programu
4) Instalujemy : Easy Touch czy też Nova Launcher w celu łatwej obsługi telefonu na wyświetlaczu
5) Łączymy się przez Mirrorlink - jeżeli mamy również Android Auto na telefonie może się zdarzyć, iż po uruchomieniu silnika z 1:1 obrazu z telefonu przeskoczy nam na Android Auto
6) Klikamy na RockScouta / Youtube - otrzymujemy informacje brak mediów do wyświetlenia
7) Cofamy używając dolnego/bocznego menu Mirrorlinka
8) Włączamy LG MirrorDrive - widzimy informacje, że program nie bangla
9) Cofamy używając dolnego/bocznego menu Mirrorlinka
10) Włączamy 1:1 - jeden z dolnych przycisków
11) Widzimy dalej ekran Youtube, cofamy 2 razy używając strzałki w lewym górnym rogu

12) Efekt: Widzimy już telefon ( Brawo! Zadanie zakończone) lub widzimy skopiowany ekran telefonu przez 1s po czym RockScout ponownie sie uruchamia ( Patrz niżej)
13)Wychodzimy do głównego Menu Mirrorlinka. Zakańczamy program RockScout, ponownie otwieramy LG MirrorDrive, ponownie widzimy informacje, że program nie bangla - cofamy
14) Klikamy 1:1 - teraz wszystko powinno śmigać.

Uff!
Powodzenia!
na LG G6 nie idzie. Kurna nawet nie da sie zaistalować car mode. Czy jest ktoś z okolic Łodzi który mi to ogarnie - oczywiście odpłatnie.
kurzyk
Posty: 7
Rejestracja: 4 kwie 2017, o 19:43
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (220KM)

Re: MirrorLink

Post autor: kurzyk »

anastazyy pisze:
na LG G6 nie idzie. Kurna nawet nie da sie zaistalować car mode. Czy jest ktoś z okolic Łodzi który mi to ogarnie - oczywiście odpłatnie.
Bo to jest na samsung.
Ty instalujesz LG MirrorDrive i podlączasz do samochodu.
darcus
Posty: 123
Rejestracja: 16 sty 2017, o 14:48
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TDI (150KM)

Re: MirrorLink

Post autor: darcus »

Szczęściarz Ty
anastazyy
Posty: 396
Rejestracja: 24 gru 2017, o 21:00
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: MirrorLink

Post autor: anastazyy »

kurzyk pisze:
anastazyy pisze:
na LG G6 nie idzie. Kurna nawet nie da sie zaistalować car mode. Czy jest ktoś z okolic Łodzi który mi to ogarnie - oczywiście odpłatnie.
Bo to jest na samsung.
Ty instalujesz LG MirrorDrive i podlączasz do samochodu.
Zrobiłem wszystko ale nie widzi mi całego tel. Mam tylko ekran z 4 duzymi ikonami Telefon wiadomości muzyka rockscout, nigdzie nie mam widocznych ikon np do whtaspa czy yanosika lub google maps. Co robię źle. Spotify mi działa jak wchodzę w rockscout.
Po co jest aplikacja EasyTouch? Musi byc odpalona w tle?
darcus
Posty: 123
Rejestracja: 16 sty 2017, o 14:48
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TDI (150KM)

Re: MirrorLink

Post autor: darcus »

Potrzebujesz launchera z obrotem ekranu startowego (np. Nova Launcher). Programy typu EasyTouch dodają wirtualne przyciski do nawigowania ekranem.
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: MirrorLink

Post autor: Camillinhio »

I ten guzik w easy touch robi robotę. Bardzo wygodne rozwiązanie.
Obrazek
anastazyy
Posty: 396
Rejestracja: 24 gru 2017, o 21:00
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: MirrorLink

Post autor: anastazyy »

rozumiem że zarówno easy touch jak i Nova Launcher musi być odpalony na tel czy wystarczy że jest tylko zaistalowany?
Awatar użytkownika
radzyku
Posty: 64
Rejestracja: 19 sie 2015, o 21:11
Samochód: Superb III combi
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Lokalizacja: EBE / DW / DE

Re: MirrorLink

Post autor: radzyku »

Easy Touch odpalony, Nova launcher jako domyślny zamiast Touchwiza, w przeciwnym razie będzie się co jakiś czas wyłączał.
anastazyy
Posty: 396
Rejestracja: 24 gru 2017, o 21:00
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: MirrorLink

Post autor: anastazyy »

zaisntalowałem odpaliłem i nic - nie zrzuca ekranu z LG g6. Zrzuca jedynie ekran wówczas jak mam odpalony LG Mirror drive na tel i widze tylko tą aplikację w skodzie - nie mam dostępu do maps google czy np yanosika - ehh tyle problemów
grzesqx
Posty: 2
Rejestracja: 26 maja 2018, o 18:00
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Grzegorz

Re: MirrorLink

Post autor: grzesqx »

Czy wersja mirrorlinka 1.1 jest ważna? Dalej z tym walczę...
artmon
Posty: 13
Rejestracja: 4 cze 2017, o 15:07
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Imię: Artur

Re: MirrorLink

Post autor: artmon »

ja już próbowałem wszystkiego co jest napisane na forum i ni cholery nie działa na Samsung s7edge :(
Skandal
Posty: 1
Rejestracja: 28 maja 2018, o 20:10
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)
Imię: Andrzej

Re: MirrorLink

Post autor: Skandal »

A nie można prosciej
Instalujemy to https://play.google.com/store/apps/deta ... apps&hl=pl
aktywujemy apkę
odpalamy jakąkolwiek aplikacjie w mirrorlink i klikamy na ikonkę Floating aps rozwija nam sie dowolnie konfigurowalne menu
i można kożystać z czego się chce :P
darcus
Posty: 123
Rejestracja: 16 sty 2017, o 14:48
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TDI (150KM)

Re: MirrorLink

Post autor: darcus »

Skandal. Potrzebne Floating Apps for Auto (płatne). Ale nie jest to rozwiązanie idealne. Ma sporo ograniczeń. Obsługa nie jest najwygodniejsza. Nie wszystkie aplikacje załączysz. Wiem bo zakupiłem FAfA, gdyż nie znając tej procedury wywołania 1:1 nie mogłem odpalać aplikacji innych niż certyfikowane pod ML.
Ale działa (FAfA) jeśli ktoś nie może wywołać pulpitu 1:1 w ML. Jeśli jednak ktoś może uzyskać pulpit 1:1 (choćby poprzez tą opisaną wcześniej procedurę), to 1:1 jest o niebo wygodniejsze i daje dostęp do wszystkich aplikacji w telefonie, bez problemu.
FAfA jest jakąś alternatywą, twórcy się starają i wciąż udoskonalają działanie. Ale jest to jednak rodzaj protezy, choć daje możliwość np. uruchomienia 2 okien jednocześnie, co w 1:1 nie jest możliwe w standardzie.
grzesqx
Posty: 2
Rejestracja: 26 maja 2018, o 18:00
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Grzegorz

Re: MirrorLink

Post autor: grzesqx »

Nie po to płacimy takie chore pieniądze żeby jeszcze inwestować w płatne aplikacje. To FAfA to I tak dla mnie kaszana. Nie podoba mi się to. Pewnie byli by w stanie napisać coś co pozwoli używać 1:1
Krakow_kult
Posty: 39
Rejestracja: 3 wrz 2017, o 13:29
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TSI (220KM)

Re: MirrorLink

Post autor: Krakow_kult »

Testowałem i ja. Wszystko zgodnie z instrukcją i... niestety nic z tego. Mam nowszą navi niż ta na filmie na YT. Odpalam ML, łączy się po podłączeniu usb ale niestety po odpaleniu LG Drive mamy komunikat że aplikacja nie jest zgodna z tym urządzeniem... i nici z tego. Sam Rock Scout się odpala. Działa mi też aplikacja Skody Skoda One APP - działa - komunikacja z autem jest.

Aha - żeby nie było - telefon Samsung Galaxy S8

Navi do amundsen poliftowa z zeszłego roku....

Szkoda.
ODPOWIEDZ