Android Auto - kompatybilne telefony

jarecki946
Posty: 32
Rejestracja: 22 sie 2015, o 09:12
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (150KM)

Android Auto - kompatybilne telefony

Post autor: jarecki946 »

Ciężko się przekopać przez poszczególne wątki, i znaleźć jaki phone działa, jaki nie, dobrze by było wydzielić wątek kompatybilności sprzętu - dopisujmy sprawdzone/przetestowane modele. Przyda się na pewno.
[Przypomnenie] Android Auto działa z telefonami z systemem co najmniej Android 5.0.1 (Lolipop) lub wyższym. Pobrać w PL należy nie ze sklepu Play, bo w PL aplikacja oficjalnie nie działa, a przez mirror apk. Dodatkowo sprawdzamy kablem USB do transmisji danych, a nie tylko do ładowania</przypomnenie]

Aktualizacja (18.04.2016)
Android Auto - działa
- Samsung Galaxy S4 (5.0.1) - działa wszystko płynnie, czasami się rozłącza na ułamek sekundy
- Samsung Galaxy S6 Edge (5.1.1) - działa bezproblemowo, płynnie, testowany krótko, przez ok 5 minut, rozłączeń nie zauważyłem
- LG L90 (5.0.1) - nie łączył się w ogóle, po aktualizacji systemu do wersji 5.0.2 łączy się i działa płynnie, nic się nie rozłącza
- LG Nexus 5 (6.0.1) - działa bez zarzutu. Czasami rozłącza, ale to raczej kwestia mojego kabla.
- LG G2 android 5.0.1 dziala, ale trzeba to zrobic z listy dozwolonych samochodow w apce.
- Honor 5x (Android 5.1) - działa bez zarzutu.

Android Auto - nie działa z:
- Huawei P8 Lite - łączy się i teoretyczne działa, w praktyce 'zawiesza' obraz i nie można z tego korzystać (sprawdzone na wersji A 5.0.1 oraz 6.0 Marshmallow - B150, B170, B550)
Ostatnio zmieniony 18 kwie 2016, o 09:54 przez jarecki946, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
ursus
Posty: 1572
Rejestracja: 2 sie 2015, o 22:46
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Lokalizacja: Kraków

Re: Android Auto - kompatybilne telefony

Post autor: ursus »

LG Nexus 5 (6.0.1) - działa bez zarzutu. Czasami rozłącza, ale to raczej kwestia mojego kabla.
Awatar użytkownika
dato
Posty: 3479
Rejestracja: 1 mar 2012, o 00:33
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: Było: 207,4@419,2Nm
Imię: Darczysław...
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Android Auto - kompatybilne telefony

Post autor: dato »

A nie prościej po prostu sprawdzić z aktualną listą i na bieżąco?

http://compatibilitylist.skoda-auto.com/

Bo taka lista jak powyżej i tak nie zadziała na aktualizacje Android, a ta u Producenta przynajmniej na oficjalne i z pewnym opóźnieniem powinna...
polrob
Posty: 306
Rejestracja: 12 sty 2014, o 19:22
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)
Lokalizacja: War-Maz

Re: Android Auto - kompatybilne telefony

Post autor: polrob »

Witam

potwierdzam Huawei P8 Lite - łączy się i teoretyczne działa, ale w praktyce 'zawiesza' obraz i nie można z tego korzystać
viewtopic.php?f=18&t=7254 - SIII 1.4TSI Szary business
Awatar użytkownika
ursus
Posty: 1572
Rejestracja: 2 sie 2015, o 22:46
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Lokalizacja: Kraków

Re: Android Auto - kompatybilne telefony

Post autor: ursus »

dato pisze:A nie prościej po prostu sprawdzić z aktualną listą i na bieżąco?

http://compatibilitylist.skoda-auto.com/

Bo taka lista jak powyżej i tak nie zadziała na aktualizacje Android, a ta u Producenta przynajmniej na oficjalne i z pewnym opóźnieniem powinna...
A trzeba być marudą i każdą inicjatywę przygotowania spójnych informacji zabić? :(

Niech powstanie czysty temat w którym będą tylko modele, a nie 300 stron dyskusji.

BTW: Link, który podałeś np nie przyjmuje mojego VINu, więc ja sobie nie sprawdzę.

Kochane mody można prosić o sprzątnięcie offtopa z tego wątku? :)
@Enriquez @szms @kamracik @pab567
Awatar użytkownika
dato
Posty: 3479
Rejestracja: 1 mar 2012, o 00:33
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: Było: 207,4@419,2Nm
Imię: Darczysław...
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Android Auto - kompatybilne telefony

Post autor: dato »

ursus pisze:Niech powstanie czysty temat w którym będą tylko modele, a nie 300 stron dyskusji
Ursus, nie jestem marudą, myślałem, że to Ci pomoże :)
Weź pod uwagę, że kompatybilność z aplikacją zależy od wersji systemu (Adroida), który w telefonie hula. Czyli możesz sobie wziąć niekompatybilny telefon, zmodować według instrukcji np. XDA i będzie działał. Stąd wszystkie listy modeli bez informacji o wersji Os są niezbyt miarodajne.

Na oficjalne romy strona producenta powinna działać.
Jedrula
Posty: 91
Rejestracja: 3 sty 2016, o 17:47
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TSI (190KM)

Re: Android Auto - kompatybilne telefony

Post autor: Jedrula »

LG G2 android 5.0.1 dziala, ale trzeba to zrobic z listy dozwolonych samochodow w apce.
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13577
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Android Auto - kompatybilne telefony

Post autor: Enriquez »

Wątek do zamknięcia mnie się zdaje.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
jarecki946
Posty: 32
Rejestracja: 22 sie 2015, o 09:12
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (150KM)

Re: Android Auto - kompatybilne telefony

Post autor: jarecki946 »

dato pisze:
ursus pisze:Niech powstanie czysty temat w którym będą tylko modele, a nie 300 stron dyskusji
Ursus, nie jestem marudą, myślałem, że to Ci pomoże :)
Weź pod uwagę, że kompatybilność z aplikacją zależy od wersji systemu (Adroida), który w telefonie hula. Czyli możesz sobie wziąć niekompatybilny telefon, zmodować według instrukcji np. XDA i będzie działał. Stąd wszystkie listy modeli bez informacji o wersji Os są niezbyt miarodajne.

Na oficjalne romy strona producenta powinna działać.
Strona skody jest nieaktualna, brak tam wielu modeli telefonów, które działają z Android Auto, poza tym ta lista nie odnosi się do Android Auto (czy szerzej do Smart Link). Jest tam ogólna informacja o współpracy telefonów z samochodem, np. przez BT.
A lista którą chciałem stworzyć, miała być listą sprawdzonych telefonów, i podaje wersje systemu, także nie wiem czemu się czepiasz.
Jedrula
Posty: 91
Rejestracja: 3 sty 2016, o 17:47
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TSI (190KM)

Re: Android Auto - kompatybilne telefony

Post autor: Jedrula »

s7 edge działa bez problemu
wilqu
Posty: 1
Rejestracja: 14 kwie 2016, o 21:45
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (150KM)

Re: Android Auto - kompatybilne telefony

Post autor: wilqu »

I9505 (S4) z 5.0.1 niebrandowany, kupiony w PL, jezyk tel. ustawiony na EN. Android Auto pobrany w UK po wifi. Działa bez zwiech i rozłączania.
Pewnym bonusem jest, że 3 miesiące google play dają za free jeśli rejestrujesz Google Play podczas podłączenia do S3 z L&K w PL.
michalefl
Posty: 42
Rejestracja: 21 sie 2015, o 06:58
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: michal
Lokalizacja: Warszawa

Re: Android Auto - kompatybilne telefony

Post autor: michalefl »

Ja odpaliłem połączenie przez android auto na samsungu s5 neo -Bolero Amundsen (superb) -mapy google-a działają bez problemu , w czasie jazdy też .
Jest tam też spis kontaktów - ale nie bawiłem się bo chodziło mi tylko o uruchomienie nawigacji google-a .
Awatar użytkownika
ursus
Posty: 1572
Rejestracja: 2 sie 2015, o 22:46
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Lokalizacja: Kraków

Re: Android Auto - kompatybilne telefony

Post autor: ursus »

LG g4 działa i Android Auto i MirrorLink.
Awatar użytkownika
pab567
Ekspert
Posty: 5801
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 421 KM / 524 Nm
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszafka (Ochota)

Re: Android Auto - kompatybilne telefony

Post autor: pab567 »

A jak Wam odtwarza komunikaty głosowe gdy na przykład słuchacie radia? I nie mam na myśli radia internetowego :)
Awatar użytkownika
ursus
Posty: 1572
Rejestracja: 2 sie 2015, o 22:46
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Lokalizacja: Kraków

Re: Android Auto - kompatybilne telefony

Post autor: ursus »

@pab567 - Sprawdzę dzisiaj i Ci dam edit znać.
ODPOWIEDZ