Nowy Columbus z 9.2" ekranem

Awatar użytkownika
rowerek
Posty: 671
Rejestracja: 13 cze 2010, o 09:41
Samochód: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Lokalizacja: Poznań

Re: Nowy Columbus z 9.2" ekranem

Post autor: rowerek »

Witam Panowie po kilkuletniej przerwie! :D Konta mi nie skasowaliście, więc plus dla Was :lol:
Przechodząc do tematu - nowe auto, nowy problem, nowy post :lol:
Mam nietypowy "problem". Do Columbusa (tego nowego) mam włożoną kartę SIM na potrzeby dostępu do internetu. Przez 3 ostatnie miesiące było wszystko spoko, na górnej belce obok zegara podświetlone na biało ikony auta (dostęp do usług lokalizacyjnych) i ziemi z symbolem 4G (dostęp do internetu przez kartę sim). Ostatnio zauważyłem, że symbol ziemi jest czerwony (czyli niby brak dostępu do sieci), a internet JEST i wszystko działa (skoda connect, mapy google earth, sam ściąga trasy stworzone na kompie). Na podsufitce SOS też na zielono świeci. Czyli wszystkie funkcjonalności są i działają, a znacznik czerwony. Niby pierdoła, bo skoro działa, to gdzie problem, ale jednak wkurza. Spotkał się ktoś z Was z takim 'problemem"?
Awatar użytkownika
siemi1
Posty: 2343
Rejestracja: 25 mar 2013, o 14:13
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Aktualnie: 2.0 TDi 200KM
Lokalizacja: Wawa_Bemowo

Re: Nowy Columbus z 9.2" ekranem

Post autor: siemi1 »

Widzial to.
Obrazek

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
Domówka:
OII FL, Elegance 2.0TDI Kombi, oszust RS Jest 171,7 KM i 402,9 Nm
Służbówka:
S3 FL, Scout 2.0TDI Kombi 200KM DSG7 4x4, Steel Grey/pakiet Black
Awatar użytkownika
rowerek
Posty: 671
Rejestracja: 13 cze 2010, o 09:41
Samochód: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Lokalizacja: Poznań

Re: Nowy Columbus z 9.2" ekranem

Post autor: rowerek »

Widział i nie rozwiązuje to problemu.
Tryb prywatny wyłączony, care connect i infotainment online włączone. Auto z pinezką lokalizacji na biało, a ta cholerna ziemia na czerwono, mimo że wszystkie usługi online działają. Przez apkę widzę lokalizację auta i jego status, mogę sobie migać awaryjnymi, z poziomu auta skoda connect też działa (pogoda, google earth, ceny paliw itd.). Aktualizacje online też wyszukuje przez włożoną w slot kartę sim, także łączność jest - powinna ta ziemia być w takim układzie biała z adnotacją 4g, tak jak to miałem przez ostatnie 3 miesiące, a nie jest. I tego nie potrafię zrozumieć.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
rowerek
Posty: 671
Rejestracja: 13 cze 2010, o 09:41
Samochód: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Lokalizacja: Poznań

Re: Nowy Columbus z 9.2" ekranem

Post autor: rowerek »

Poczytałem niemieckie fora i problem znany - wszystko działa, a 'globus' czerwony - olać, po jakimś czasie samo wraca do porządku. Raz po kilku dniach, raz po tygodniu, nie ma reguły. Niby związane to z ich serwerami, a że to nowe, to zdarzają się bugi. W każdym razie będę obserwować.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
alexyn
Posty: 367
Rejestracja: 26 kwie 2017, o 12:18
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Alexyn
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Nowy Columbus z 9.2" ekranem

Post autor: alexyn »

Możesz zgłosić do ich supportu. Po aktualizacji podobno na serwerze zostają jakieś stare pliki profilowe, które ręcznie muszą usuwać.
Awatar użytkownika
rowerek
Posty: 671
Rejestracja: 13 cze 2010, o 09:41
Samochód: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Lokalizacja: Poznań

Re: Nowy Columbus z 9.2" ekranem

Post autor: rowerek »

Tak jak pisali na forach, naprawiło się samo, bez żadnej ingerencji z mojej strony - globus na powrót biały i 4g.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
mallcin
Posty: 13
Rejestracja: 26 lip 2018, o 08:20
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Marcin

Re: Nowy Columbus z 9.2" ekranem

Post autor: mallcin »

Panowie,
podepnę się pod temat, u mnie już od tygodnia globus świeci się na czerwono, dodatkowo wydaje mi się że przestało pobierać informację o korkach itp, natomiast wifi z katy działa normalnie, zdalne cele działają. Dodatkowo raz działa, raz nie SKODA CONNECT.
Macie jakieś pomysły co zrobić by zaczęło działać ponownie normalnie.

Zdjęcie nawi:
https://zapodaj.net/50e025d825f62.jpg.html
ODPOWIEDZ