Jaki olej?

Regulamin forum
Szczegółowy regulamin działu znajduje się tutaj: link
DamianSmigielski
Posty: 206
Rejestracja: 17 sie 2012, o 08:50
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jaki olej?

Post autor: DamianSmigielski »

Skąd wiem... Od producenta oleju. Oczywiście każdy robi jak chce. Można sobie sprowadzać skąd się chce i wlewać co się chce. Nikt nikomu nie broni. Ja wam tylko przedstawiam fakty a wy... No właśnie. ;-)
Sebastian, wlałeś? Sprawdziłeś? No to pochwal się wynikami testu. Nie? To po co kłapiesz? :D
Liqui Moly... U nas sprzedawany jako marka premium. W Niemczech.... Olej jak olej. Nie mówię oczywiście, że jest zły, bo nie jest, ale ceny ma wygórowane.
A już najlepszą bekę miałem jak ktoś wrzucił tekst, że nie wleje Castrola bo to marny olej, ale wleje Aral bo to dobry niemiecki olej :D

bart76 skoro uważasz, że gadam głupoty to przedstaw coś co potwierdzi ten fakt. Proste.
Ostatnio zmieniony 28 lis 2014, o 14:34 przez DamianSmigielski, łącznie zmieniany 1 raz.
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Jaki olej?

Post autor: szms »

Jak to co piszesz to są fakty to jesteś w grubym błędzie...

musisz siedzieć w branży ostro, skoro takie rzeczy wiesz :D
DamianSmigielski
Posty: 206
Rejestracja: 17 sie 2012, o 08:50
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jaki olej?

Post autor: DamianSmigielski »

Można powiedzieć, że trochę siedzę ;-)
Maverick

Re: Jaki olej?

Post autor: Maverick »

Damian, no offence, ale bredzisz kompletnie.

Zmienie zdanie, jesli przedstawisz sensowne statystyki jak bardzo drastycznie wplywa na poprawe parametrow samochodu stosowanie wlasnie oleju A, a nie oleju B. Zakladamy, ze obydwa oleje sa dopuszczalne dla danego modelu samochodu. O ile wydluza sie statystycznie zywotnosc silnika, spada spalanie, zmniejsza sie awaryjnosc, o ile ciszej pracuje silnik itd. Zakladam, ze wiesz co to jest statystyka.

Jesli czyms takim nie dysponujesz, to jestes tylko olejowym szarlatanem :)
DamianSmigielski
Posty: 206
Rejestracja: 17 sie 2012, o 08:50
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jaki olej?

Post autor: DamianSmigielski »

O przepraszam, ja dysponuję wiedzą a wy opieracie się na legendach ludowych :D Taka prawda. Nie chce nikomu umniejszać, ale... Nie wskazuję nikomu na jakim oleju ma jeździć i jaki olej jest najlepszy. Przedstawiam fakty. Parametry oleju lub informacje o różnych formulacjach w zależności od rynku. Informacje mam z pierwszej ręki i sporo czasu spędziłem studiując pewne aspekty technologii olejowych.
Co do całej dyskusji to tyle już bzdur przeczytałem w internecie na temat olejów, że szkoda gadać.
Najlepsze są te o wyższości pewnych olejów nad innymi. Tak między innymi jest z L&M. U nas uważa się go za nie wiem co, a w Niemczech jest to olej jeden z wielu. Oczywiście ma dobre parametry i niczego mu nie zarzucam. Współpracowałem z L&M więc coś tam wiem ;-) Współpracowałem też z Agipem czyli obecnie Eni. Bardzo dobre oleje, ale Eni nie jest jakoś szczególnie zainteresowane polskim rynkiem.
Na koniec prawda jest taka, że jeśli olej spełnia wymagania norm producenta silnika to jest dobry i już. Najważniejsze jest to, żeby było go ile trzeba i żeby go regularnie wymieniać. Warto pamiętać o tym w jakich warunkach się auto eksploatuje. Jeśli jeździmy nowoczesnym dieslem tylko po mieście (trzeba mieć zdrowo nawalone na strychu, żeby kupić nowoczesnego diesla do miasta :-) ) to olej będzie wymagał częstszej wymiany i na pewno powinno się lać olej Low SAPS. Warto sprawdzić dokładnie zawartość popiołów w spalonym oleju. Różnica pół procenta może skrócić o połowę życie DPFa.
Jeszcze do niedawna wymieniałem olej normalnie co 30000km lub według wskazań. Nigdy mi nie pokazał wcześniej, że mam zmienić. Teraz zmieniam co 15000km, czyli dwa razy w roku, a filtr oleju co 7500km. takie przyzwyczajenie z lotnictwa. Lałem już różne oleje i nie zauważyłem wielkich różnic.
Czasem jak się za bardzo kombinuje z olejami to można sobie biedy narobić.
Proponuję odłożyć na bok emocje i merytorycznie pogadać.
BArt76
Posty: 81
Rejestracja: 4 sie 2014, o 09:15
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Szczecin

Re: Jaki olej?

Post autor: BArt76 »

Wybacz, bez urazy, ale wiem o tym nie studiując pewnych aspektów technologii olejowych jak to nazwałeś i podejrzewam że duża część użytkowników forów :)
PROMOCJA MOTUL !​!! tu znajdziesz wszystko do Swoje​go auta :)
Oleje Motul, Millers Oils i Liqui Moly w najniższych cenach
Specjalizacja VAG


http://www.pro-choice.pl
Maverick

Re: Jaki olej?

Post autor: Maverick »

Damian, a jednak szarlatan z Ciebie :-)
Z mojej strony jesli sa emocje, to tylko pozytywne :-) Smiech to zdrowie ;-)
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Jaki olej?

Post autor: szms »

DamianSmigielski pisze:O przepraszam, ja dysponuję wiedzą a wy opieracie się na legendach ludowych
tylko nie wiem gdzie... wykaż się nią i doprecyzuj konkrety, a nie gadka "nie kupujcie olejów silnikowych z Niemiec" - to jest właśnie legenda ludowa... a przynajmniej w takim przekazie jak to robisz.
Awatar użytkownika
Zapp
Posty: 942
Rejestracja: 14 lut 2012, o 08:45
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: więcej
Lokalizacja: ze wsi (OPO)

Re: Jaki olej?

Post autor: Zapp »

.
Ostatnio zmieniony 9 lis 2015, o 16:55 przez Zapp, łącznie zmieniany 1 raz.
Był: Benzinový 3,6litrový vidlicový šestiválec
Jest: Das V6-Aggregat - Vorsprung durch Technik
Maverick

Re: Jaki olej?

Post autor: Maverick »

Masturbacja olejowa :lol:
DamianSmigielski
Posty: 206
Rejestracja: 17 sie 2012, o 08:50
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jaki olej?

Post autor: DamianSmigielski »

Fuck yeah. Ryży Koń to ja :D Skąd wiedziałeś? Przyznaj się :D
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: Jaki olej?

Post autor: Misiek Fisiek »

Nieświadomie wtrącasz Ihaaa między słowami.
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
DamianSmigielski
Posty: 206
Rejestracja: 17 sie 2012, o 08:50
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jaki olej?

Post autor: DamianSmigielski »

O kurnia ;-) Ihaaaaa
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Jaki olej?

Post autor: szms »

A ja nadal czekam na jakieś pikantne szczegóły, bo mnie Damian nie przekonałeś...
DamianSmigielski
Posty: 206
Rejestracja: 17 sie 2012, o 08:50
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jaki olej?

Post autor: DamianSmigielski »

Dobra to zróbmy tak. Każdy pisze pytanie a ja na nie odpowiadam. Tylko w miarę konkretne pytanie żeby się bałagan nie zrobił ;-) Zacznijmy od zera. Ok?
ODPOWIEDZ