Co robią na drugim przeglądzie przy 55kkm

Regulamin forum
Szczegółowy regulamin działu znajduje się tutaj: link
AndrzejWawa

Re: Co robią na drugim przeglądzie przy 55kkm

Post autor: AndrzejWawa »

Zapp pisze:No był taki wątek 8-) - ale kiedyś pokasowałem swoje wszystkie posty, gdy forum zrobiło się bezkrytyczną tubą obecnej zmiany i zaczął się udzielać z poparciem człowiek, który miał płacone za posty w ramach kampanii.

Ale i tak pozostały fotki np. Tigera. Co i tak niektórych wciąż nie przekowywało: może w jednych filtry są, a w innych nie ma , itd. Bo serwis i znajomy tak powiedział.
Mnie to już jedno. :lol

Czy robi źle, czy dobrze - robi inaczej niż mówi ASO. Z pewnością nie zaszkodzi - każdy sobie sam zdecyduje, a jak ma wątpliwości to niech zapyta producenta komponentu - czyli BW.
Jak ASO ustawia wymiany oleju na LL (i do tego leje Castrol'a), to szum: co oni tam wiedzą, silnik zniszczony natychmiast...
A jak w ASO mówią: filtra brak, i się nie wymienia, to: mądrzy są w tym ASO, i wiedzą co mówią.
Bardzo dobrze że leją Castrola, ja od 1997 roku jeżdżę na Castrolu i nigdy nie miałem problemów z tym olejem, aczkolwiek każdy jeździ na takim na jakim chce, byleby zgodnie z zaleceniem producenta
Awatar użytkownika
Markus-47
Posty: 293
Rejestracja: 16 lis 2013, o 16:46
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: 160 KM
Lokalizacja: WROCŁAW

Re: Co robią na drugim przeglądzie przy 55kkm

Post autor: Markus-47 »

Ja od 1996 roku leje tylko Castrola do różnych aut: Skoda, Audi, Opel, VW i jak do tej pory nie miałem najmniejszych z tym problemów. Audi przejechało na Catrolu ponad 300 tyś i wszystko było git.
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: Co robią na drugim przeglądzie przy 55kkm

Post autor: whity »

Pewnie szczęście ... Wszyscy pisze ze to shit i ze trzeba wymieniać co 10.000 km olej... Na początku nawet co 2.000 km ;)
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
Awatar użytkownika
Markus-47
Posty: 293
Rejestracja: 16 lis 2013, o 16:46
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: 160 KM
Lokalizacja: WROCŁAW

Re: Co robią na drugim przeglądzie przy 55kkm

Post autor: Markus-47 »

whity pisze:Pewnie szczęście ... Wszyscy pisze ze to shit i ze trzeba wymieniać co 10.000 km olej... Na początku nawet co 2.000 km ;)
Bzdury i tyle, chyba że kupują olej od jakiegoś "Janusza" w garażu na wsi.
Marco
Posty: 10
Rejestracja: 19 mar 2015, o 11:34
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: 225KM, 350Nm

Re: Co robią na drugim przeglądzie przy 55kkm

Post autor: Marco »

Witam,
chciałbym dołączyć się, żeby nie zakładać nowego wątku. Niestety odpowiedzi na poniższe pytanie nie odnalazłem na forum, choć zapewne gdzieś jest.

Mam Superba II 1.8 tsi 4x4 z 2014 roku. Jaki jest zakres czynności serwisowych ASO po 90 tys km? Niestety mam uproszczoną książkę serwisową i nie ma tam tych informacji (właściwie nic tam nie ma, nawet wpisów z dotychczasowych przeglądów, bo ASO prowadzi historię komputerowo).

Z góry dzięki.
Marco
Posty: 10
Rejestracja: 19 mar 2015, o 11:34
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: 225KM, 350Nm

Re: Co robią na drugim przeglądzie przy 55kkm

Post autor: Marco »

Marco pisze:Witam,
chciałbym dołączyć się, żeby nie zakładać nowego wątku. Niestety odpowiedzi na poniższe pytanie nie odnalazłem na forum, choć zapewne gdzieś jest.

Mam Superba II 1.8 tsi 4x4 z 2014 roku. Jaki jest zakres czynności serwisowych ASO po 90 tys km? Niestety mam uproszczoną książkę serwisową i nie ma tam tych informacji (właściwie nic tam nie ma, nawet wpisów z dotychczasowych przeglądów, bo ASO prowadzi historię komputerowo).

Z góry dzięki.
Odpowiadam sobie, może ktoś kiedyś będzie ciekaw.
Przegląd przy 90 tys km, to wg. ASO "mały przegląd", czyli oprócz diagnostyki ogólnej wymieniany jest olej z filtrem oraz filtr przeciwpyłkowy. Dodatkowo świece, jeżeli nie były wcześniej. Płyn hamulcowy ASO wymienia po 3 latach od nowości. Ja przy okazji wymienię jeszcze filtr powietrza oraz filtr paliwa (dziwi mnie, że ASO w ogóle go nie wymienia?)

Pozdrawiam!
ODPOWIEDZ