podwyzszone spalanie bez powodu!!!! superb 1,9 tdi 130km

lecho1985
Posty: 28
Rejestracja: 26 cze 2010, o 07:58
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Lokalizacja: Bielsk Podlaski

podwyzszone spalanie bez powodu!!!! superb 1,9 tdi 130km

Post autor: lecho1985 »

witam

mam problem z podwyzszonym spalanie w skodzie superb I 1,9 tdi 130 km
a zaczelo sie tak padl mi alternator wyjelem go odlaczajac akumulator wstawilem nowy alternator i bylo ok
pojechalem w trase i po przejechaniu ok 30 km i mi zgasl i nie moglem go odpalic. bylem w skodzie i nic nei ustalono zadnych usterek wtedy jakos odpalil i od tamtej pory zaczol palic ok 2-3 litry wiecej. ustalilismy ze to zawor powrotny paliwa wymienilem zawor teraz pali normalnei ale problem spalania nadal pozostal. zauwazylem ze spalanie jest najwyzsze jak samochod jest rozpedzony a ja wyrzuce na bieg jalowy i wtedy jest wyzsze niz na trasie a tpo cos dziwnego mim zdaniej na luzie powinno byc niskie a jeszcze jak stoi odpalony na luzie to jest ok... moze ktos cos podradzi z gory dziekuje

Lelo
robert
Posty: 6
Rejestracja: 26 maja 2012, o 19:23
Samochód: Superb II
Silnik: 1.9TDI BXE (105KM)
Imię: Robert
Lokalizacja: Bogatynia

Re: podwyzszone spalanie bez powodu!!!! superb 1,9 tdi 130km

Post autor: robert »

i co kolego uporałeś sie z usterką ?? co było ?
lecho1985
Posty: 28
Rejestracja: 26 cze 2010, o 07:58
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Lokalizacja: Bielsk Podlaski

Re: podwyzszone spalanie bez powodu!!!! superb 1,9 tdi 130km

Post autor: lecho1985 »

witam
wymienilem silnik bo bylo podejrzenie pompowtryskow... a ostatecznie fachowiec od kompa wykasowal wszytsko i wgral od nowa i chyba jest ok teraz...

Lelo
Awatar użytkownika
sjak
Posty: 2521
Rejestracja: 20 sie 2011, o 14:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 240 KM, 350 Nm
Imię: Sławek
Lokalizacja: Ryki lubelskie
Kontakt:

Re: podwyzszone spalanie bez powodu!!!! superb 1,9 tdi 130km

Post autor: sjak »

lecho1985 pisze:witam
wymienilem silnik bo bylo podejrzenie pompowtryskow
Czytałem o takim, co zostawił samochód na pustyni bo mu się ... popielniczka zapełniła :D :D :D

Sorry za OT, ale nie mogłem się powstrzymać

A tak na serio - ciekawa metoda diagnostyczna :mrgreen:
Awatar użytkownika
gsh
Posty: 242
Rejestracja: 27 lut 2011, o 12:52
Samochód: Superb II
Silnik: 1.9TDI BXE (105KM)
Lokalizacja: Bytom

Re: podwyzszone spalanie bez powodu!!!! superb 1,9 tdi 130km

Post autor: gsh »

Dobre z tą wymianą silnika :)
Na poważnie to ja ( opisywałem to na forum ) miałem problemy z wtryskami i zostały po długich i ciężkich bojach wymienione na koszt gwaranta. Wracając do temu to również przez to miałem podwyższone spalanie, po wymianie spadło o ok. 1-1,5l. Teraz mam średnio ok 5.5-6.0 a miałem 6,8-7,5.
kocur
Posty: 62
Rejestracja: 22 wrz 2011, o 16:34
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Imię: grzesiek
Lokalizacja: bartoszyce/gdańsk

Re: podwyzszone spalanie bez powodu!!!! superb 1,9 tdi 130km

Post autor: kocur »

mi się wydaje że 6.8-7.5 to dość normalne spalanie przy 130 konnym silniku w superb. 5.5 litra to można wykręcić na trasie bez górek i dołków i oczywiscie prędkości patrolowej. wystarczy poczytać co podaje producent!!!
Czasami na drodze spotyka sie szalenców, pedzą na złamanie karku, wbrew rozsądkowi... naprawde.. czasami aż ciężko ich wyprzedzić
Awatar użytkownika
gsh
Posty: 242
Rejestracja: 27 lut 2011, o 12:52
Samochód: Superb II
Silnik: 1.9TDI BXE (105KM)
Lokalizacja: Bytom

Re: podwyzszone spalanie bez powodu!!!! superb 1,9 tdi 130km

Post autor: gsh »

kocur ja jak mam przelot gliwice - zgorzelec, całość autostradą, średnio jadę 160-180 km/h to i tak nie wskoczę na więcej jak 7,2 na tą chwilę, przed wymianą dobijałem ponad 8 na tym samym odcinku. Jak jadę mocno lajtową trasą do Zamościa, gdzie rzeczywiście pykam sobie 110-130 to mam spalanie 5.0-5.3. Rekordowo jak po wymianie wtrysków chciałem sprawdzić jak nisko mogę zejść ( to była męczarnia taka jazda , jak cipa się czułem ) to dobiłem do 4.3. Od razu zaznaczam że to było jednorazowe spalanie, bo nie jestem w stanie jeździć w taki sposób i w sumie nie robi mi jakiejś różnicy czy mam 5.5 czy 7.0 ale tylko wypowiadam się w temacie że po wymianie wtrysków odczuwam to na wynikach spalania. Nie wiem jaki mogła mieć wpływ na to również wymiana głowicy i paru innych dupereli przy okazji, może to że silnik w zasadzie był można powiedzieć na nowo złożony i ktoś się przyłożył do roboty bardziej niż w fabryce :)

Żeby nie było że pierniczę dyrdymały o spalaniu dowód poniżej na foto. Zalałem autko pod korek, zrobiłem ok 60km i średnia jest jaką widać po przejechaniu tego odcinka. Zaznaczam że taka jazda jest dla eko hard core'ów , ja się poddałem i dalszą część trasy jechałem już swoim tempem :)

Obrazek

ps. mam 105 nie 130KM
bogge
Posty: 515
Rejestracja: 18 lis 2010, o 14:21
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: VW Phaeton, VolvoV70
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: podwyzszone spalanie bez powodu!!!! superb 1,9 tdi 130km

Post autor: bogge »

Fajne spalanie, ja ostatnio wracając z pracy wyzerowanym licznikiem jadąc po mieście zmęczony totalnie w nocy osiągnąłem 4,6 na odcinku około 20km ;) Fakt, nigdy tak nie jeżdżę normalnie i to był ewenement ale zobaczyć takie spalanie (nawet przekłamane) na kompie jakoś robi się milej z motorka fabrycznego 2.0 i poza fabrycznych dodatkowych kucyków ;)
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: podwyzszone spalanie bez powodu!!!! superb 1,9 tdi 130km

Post autor: szms »

Ja dorzucę swoje trzy grosze, jadąc trasą Grudziądz - Iława czyli ok. 70 km, jadąc jak cipa 80-100 km/h (jadąc jakbym nie posiadał prawej nogi) wyszło mi 3.9 l/100km :)
kocur
Posty: 62
Rejestracja: 22 wrz 2011, o 16:34
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Imię: grzesiek
Lokalizacja: bartoszyce/gdańsk

Re: podwyzszone spalanie bez powodu!!!! superb 1,9 tdi 130km

Post autor: kocur »

no może i tak ale wy chłopaki macie superb II więc trochę mniej zmęczony samochód i lepiej dopracowany. szwagier passatem b5 na odcinku 200 km wykręcił 4.5 l/100 km tylko że on jeździ tir-em więc wie dokładnie jak jechać eco. u mnie w aucie mam do wymiany czujnik temp. paliwa i chyba przepływomierz podaje zbyt mało powietrza więc może i z tego powodu więcej mi pali ale tak niskie spalanie wydaje mi się mało wiary godne. trzeba też liczyć się z tym że komputer może przekłamać nawet o 1l/100 km. oczywiście ja piszę o trybie jazdy mieszanym. ostatnio chciałem sprawdzić ile mi wyjdzie na trasie przy spokojnej jeździe ( od 70- 130 km/h ) i wyszło 6.4 i myślę że jest to wynik całkiem normalny.
Czasami na drodze spotyka sie szalenców, pedzą na złamanie karku, wbrew rozsądkowi... naprawde.. czasami aż ciężko ich wyprzedzić
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: podwyzszone spalanie bez powodu!!!! superb 1,9 tdi 130km

Post autor: szms »

Jasne, że tak :) Komputer w jakimś stopniu może oszukiwać, co nie zmienia faktu, że jest satysfakcja :) Dla porównania Vectra C 1.9 CDTI 150ps na trasie Gdańsk - Grudziądz pond 110 km - 4.1 l/100km, przy średniej 71 km/h :) Także emerycka jazda.

Od czasu do czasu można próbować bić swoje rekordy, ale wiadomo, że taka jazda bardziej męczy :)
Awatar użytkownika
dato
Posty: 3479
Rejestracja: 1 mar 2012, o 00:33
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: Było: 207,4@419,2Nm
Imię: Darczysław...
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: podwyzszone spalanie bez powodu!!!! superb 1,9 tdi 130km

Post autor: dato »

UWAGA UWAGA !!!
Znany nam kolega Emiliopiastów dziś mi opowiedział, jak pierwszy raz w życiu przejechał trasę ze spalaniem ok. 5l/100km !!! Swoim SII, 1080km na jednym baku :)
Awatar użytkownika
sjak
Posty: 2521
Rejestracja: 20 sie 2011, o 14:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 240 KM, 350 Nm
Imię: Sławek
Lokalizacja: Ryki lubelskie
Kontakt:

Re: podwyzszone spalanie bez powodu!!!! superb 1,9 tdi 130km

Post autor: sjak »

O q... reklamuję swojego złoma. Ja przy 900 km już z pcham do stacji :cry:
kocur
Posty: 62
Rejestracja: 22 wrz 2011, o 16:34
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Imię: grzesiek
Lokalizacja: bartoszyce/gdańsk

Re: podwyzszone spalanie bez powodu!!!! superb 1,9 tdi 130km

Post autor: kocur »

pewnie ma ciągle z górki :twisted:
Czasami na drodze spotyka sie szalenców, pedzą na złamanie karku, wbrew rozsądkowi... naprawde.. czasami aż ciężko ich wyprzedzić
User019
Posty: 114
Rejestracja: 16 sty 2012, o 22:13
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Aktualnie: 171
Lokalizacja: Warszawa

Re: podwyzszone spalanie bez powodu!!!! superb 1,9 tdi 130km

Post autor: User019 »

Ja ostatnio osiągnałem średnie 4,47 na odcinku 1450km (na jednym zbiorniku)
ODPOWIEDZ