Auto zastępcze z OC

Regulamin forum
Szczegółowy regulamin działu znajduje się tutaj: link
dareczek_sc
Posty: 26
Rejestracja: 21 sie 2013, o 12:57
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI BMP (140KM)
Imię: Dariusz
Lokalizacja: Warszawa

Auto zastępcze z OC

Post autor: dareczek_sc »

Witam,

Mam taki problem. W 2016 roku miałem wypdaek z nie mojej winy. Była policja, sprawca dostał mandat. Zgłosiłem szkodę do ubezpieczyciela z OC sprawcy. Seriws to AUTO-WIMAR al. Jerozolimskie. Oddałem samochód, dostałem zastepczy, za 28 dni odbiór, oddaje zestępczy. Sprawa wydaje się dla mnie zamknięta. Do wczoraj (16.02.2019).. Otrzymałem pismo gdzie wzywa się mnie do zapłaty 6000 zł jako uzupełnienie należności za wypożyczenie auta. Załaczyli też fakture gdzie kwota opiewa na 14200 zł. Znakiem tego ubezpieczyciel wypłacił 8000, być może była sparwa w sądzie która przegrali i teraz chcą odzyskać resztę. Forma to PM Service sp z o.o. która była wynajęta przez AUTOWIMAR poniewaz im zabrakło samochodów zastepczych.
Mieliście takie przygody ? Może jakaś porada co z tym zrobić. 6k do 23.12.2019 za to że ja ucierpiałem na tym wypadku. Jakoś nie mieści mi sie to w głowie.
Na obecną chwilę AUTO-WIMAR ma już moje pisma u siebie i jest to u prawników.

Prosze o porady.
Pozdrawiam
Darek
koleś1
Posty: 247
Rejestracja: 24 gru 2014, o 14:34
Samochód: Inny
Rocznik: 2007
Silnik: Inny
Imię: Piotrek
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: Auto zastępcze z OC

Post autor: koleś1 »

Miałem podobną sprawę z autem z wypożyczalni wziętym z OC sprawcy. Też byłem w sądzie ale nic nie musiałem płacić. Sprawę założył ubezpieczyciel sprawcy bo koszty wynajmu z wypożyczalni były wg. nich za duże. No i musieli się dogadać bo ja nic nie dopłacałem.
Uważam, że jeśli AUTO-WIMAR dał Ci te auto to niech teraz płacą.
Walcz i nie płać.
Sebastian_M26
Posty: 1707
Rejestracja: 26 lut 2010, o 18:58
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI BZB (160KM)
Aktualnie: seria 188KM/270Nm
Lokalizacja: Katowice

Re: Auto zastępcze z OC

Post autor: Sebastian_M26 »

14200 za 28 dni wynajmu, ja bym to zgłosił jako próbę wyłudzenia.
PANIE WŁADZO, MA PAN RACJĘ, NIESTETY ZDARZYŁO MI SIĘ PRZEKROCZYĆ PRĘDKOŚĆ, ZDAJĘ SOBIE SPRAWĘ Z TEGO, ŻE BYŁO TO BARDZO NIEODPOWIEDZIALNE, ŻE NARAZIŁEM INNYCH UCZESTNIKÓW RUCHU NA NIEBEZPIECZEŃSTWO ALE ... JECHAŁEM SZYBKO, GDYŻ LUBIĘ ZAPIERDALAĆ...
Awatar użytkownika
enocylhdclub
Posty: 231
Rejestracja: 30 kwie 2017, o 08:59
Samochód: Inny
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Imię: Dawid

Re: Auto zastępcze z OC

Post autor: enocylhdclub »

Sebastian_M26 pisze:14200 za 28 dni wynajmu, ja bym to zgłosił jako próbę wyłudzenia.
Czy ja wiem? Pewnie zamiast Superba dostał S-Klase albo Audi S8. Przecież muszą dać coś podobnej klasy jak Skoda, więc nie mieli wyjścia ;D
dareczek_sc
Posty: 26
Rejestracja: 21 sie 2013, o 12:57
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI BMP (140KM)
Imię: Dariusz
Lokalizacja: Warszawa

Re: Auto zastępcze z OC

Post autor: dareczek_sc »

enocylhdclub pisze: 18 gru 2019, o 08:23
Sebastian_M26 pisze:14200 za 28 dni wynajmu, ja bym to zgłosił jako próbę wyłudzenia.
Czy ja wiem? Pewnie zamiast Superba dostał S-Klase albo Audi S8. Przecież muszą dać coś podobnej klasy jak Skoda, więc nie mieli wyjścia ;D
Nie, dostałem superb2 2015. 1.4 TSI
dareczek_sc
Posty: 26
Rejestracja: 21 sie 2013, o 12:57
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI BMP (140KM)
Imię: Dariusz
Lokalizacja: Warszawa

Re: Auto zastępcze z OC

Post autor: dareczek_sc »

Obawiam sie tylko że zaraz zechca mnie wpisac do jakiegoś BIKu i potem bedą kłopoty np. z kredytem.
fabek
Administrator
Posty: 1232
Rejestracja: 5 sie 2019, o 07:50
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Auto zastępcze z OC

Post autor: fabek »

Naciąganie na naprawy bezgotówkowe z OC i auta zastępcze to plaga, przecież te wypożyczalnie z tego żyją. S2 1.4 TSI za 507zł dziennie? :D Oj ktoś tu wyciąga kasę z ubezpieczalni na bezszczela. Aż sobie sprawdziłem premium wypozyczalnie w Gdańsku i np Lexus rx450h za 300zł doba, audi q7 300zł dobra i to max 2-3 letnie. Na zdrowy rozum AUTOWIMAR pożyczyło auto więc niech oni płacą.
POMOC W TUNING / DPF / EGR / SCR
ODPOWIEDZ