Skrzynka z przekaźnikami.

Regulamin forum
Szczegółowy regulamin działu znajduje się tutaj: link
dekard
Posty: 63
Rejestracja: 7 kwie 2011, o 04:37
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Lokalizacja: Poznań

Skrzynka z przekaźnikami.

Post autor: dekard »

Witam serdecznie,

Pytanie dla większości banalne ale nie udało mi się na nie znaleźć jednoznacznej odpowiedzi.
Gdzie jest w superbie 1 skrzynka z przekaźnikami (nie bezpiecznikami). Chcę wyłączyć czujnik deszczu i samemu regulować prędkość wycieraczek. Mam już obcykane co i jak ale nie wiem gdzie są przekaźniki (jak w pasacie?)
mariusz408
Posty: 11
Rejestracja: 5 sty 2012, o 16:18
Samochód: Superb I
Silnik: 2.5TDI V6 AYM (155KM)
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Polska Łódź

Re: Skrzynka z przekaźnikami.

Post autor: mariusz408 »

skrzynka z przekaźnikami jest za schowkiem przy włączniku świateł, i z lewej strony przy podszybiu pod sterownikiem silnika
dekard
Posty: 63
Rejestracja: 7 kwie 2011, o 04:37
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Lokalizacja: Poznań

Re: Skrzynka z przekaźnikami.

Post autor: dekard »

Dzięki za info. Znalazłem schematy jak się tam dostać, może komuś pomogą. Generalnie łatwo się tam dostać.

http://imageshack.us/photo/my-images/580/2222hp.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
http://imageshack.us/photo/my-images/80/111lh.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

Mam kolejne pytanie. Zamieniłem szary przełącznik 192 na 603 żeby nie działał czujnik deszczu tylko przełącznik czasowy i to działa ok. Natomiast utraciłem możliwość spryskiwania tylko szyby poprzez krótkie przytrzymanie dźwigni (dotychczas działało - teraz spryskiwane są jednocześnie szyby i reflektory). Jak to tego wrócić? VAG?

Koniec końców jest opcja programowania opóźnienia i długości spryskiwania ale niestety nie mogłem się dostać przez mój kabel do odpowiedniego sterownika i podmieniłem na przekaźnik który wyłącza spryskiwanie ksenonów. I tak przecieram je często mokrą szmatką więc sumienie mam spokojne.
ODPOWIEDZ