podrzewane lusterka

Regulamin forum
Szczegółowy regulamin działu znajduje się tutaj: link
Awatar użytkownika
rafał
Posty: 224
Rejestracja: 4 mar 2010, o 19:01
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI BMP (140KM)
Lokalizacja: Kraków

podrzewane lusterka

Post autor: rafał »

Panowie mam taki problem , po odpaleniu samochodu włączam grzanie lusterek po kilku sekundach szkło jest ciepłe i wszystko jest jak powinno do tego momentu, następnie lusterka po kilku minutach przestają grzać i nie da się ich ponownie uruchomić nawet jak ostygną.
Próbowałem też włączyć grzanie na klika sekund szkło ciepłe następnie wyłączyłem grzanie i po kliku minutach próba ponownego włącznie niestety bez rezultatu lustra zimne

Jeżeli chcę aby lusterka grzały muszę zgasić silnik i ponownie odpalić samochód i znów grzeją przez klika minut a następnie przestają

może ktoś sprawdzić jak u niego działają lusterka tzn czy podczas jazdy wyłączone i włączone ponownie grzeją w prawidłowy sposób.
Jutro jestem umówiony w serwisie i chcę mieć pewność co do słuszności zgłoszonej usterki , żeby się nie okazało ze mi będą sugerować ,że tak ma być
2.0 TDI BMP, DSG, Elegance
Arci9
Posty: 541
Rejestracja: 4 cze 2010, o 13:48
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Imię: Artur
Lokalizacja: WND
Kontakt:

Re: podrzewane lusterka

Post autor: Arci9 »

Będę niedługo jechał swoim to sprawdzę.
Używałem podgrzewania i działało na tyle, że woda gdy padał deszcze zeszła, ale nie wpdałem na pomysl aby dotykać ich albo sprawdzić czy za chwilę znowu działają :)
gospodarstwo agroturystyczne

http://kasztelania.cba.pl/
Awatar użytkownika
eX
Posty: 823
Rejestracja: 21 lut 2010, o 08:34
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Aktualnie: 192
Lokalizacja: GD

Re: podrzewane lusterka

Post autor: eX »

jak ja jechalem to wydaje mi sie ze podgrzewa "caly czas" w sensie grzeje, odpuszcza, grzeje, odpuszcza
2.0TDi, CBBB, CR170KM, 4x4
Obrazek
TomASS
Posty: 260
Rejestracja: 28 lip 2010, o 23:25
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Lokalizacja: Wrocław

Re: podrzewane lusterka

Post autor: TomASS »

dokładnie tak powinno być jak pisze kolega eX, w lusterku jest regulator z histerezą. Nie znam dokładnych wartości ale jest tak: średnia temperatura np. 30 stopni, grzeje do 35 i później nie grzeje aż zejdzie do 25. Jakby nie było histerezy, wówczas co chwile by się włączaał i wyłączała grzałka
Arci9
Posty: 541
Rejestracja: 4 cze 2010, o 13:48
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Imię: Artur
Lokalizacja: WND
Kontakt:

Re: podrzewane lusterka

Post autor: Arci9 »

u mnie też jest jak koledzy piszą
gospodarstwo agroturystyczne

http://kasztelania.cba.pl/
Awatar użytkownika
rafał
Posty: 224
Rejestracja: 4 mar 2010, o 19:01
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI BMP (140KM)
Lokalizacja: Kraków

Re: podrzewane lusterka

Post autor: rafał »

dzięki wielkie za informacje , wygląda na to że u mnie coś nie działa jak powinno .
Niestety zmuszony byłem przełożyć wizytę w serwisie na przyszły tydzień, jak będę po .., napisze co zdiagnozowali
2.0 TDI BMP, DSG, Elegance
ODPOWIEDZ