S2 - światła długie

Regulamin forum
Szczegółowy regulamin działu znajduje się tutaj: link
Awatar użytkownika
Iron
Posty: 277
Rejestracja: 5 maja 2010, o 11:46
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: WA (SK)
Kontakt:

S2 - światła długie

Post autor: Iron »

Ostatnio miałem przyjemność jechać (chodzi o samochód) całą noc po naszych polskich drogach. W większości przypadków mogłem jechać na światłach drogowych "długich". Zauważyłem, że są one niesamowicie silne.
Moje pytanie dotyczy jednak żarówek. Doczytałem w instrukcji, że do świateł drogowych są wykorzystywane żarówki ksenonowe i H7 a do mijania tylko ksenony. Jak to działa w rzeczywistości czy przy światłach mijania mamy włączone tylko jedne żarówki ksenon a po włączeniu drogowych odpalają się drugie ksenony plus H7 ?
Jeżeli odpalają się drugie ksenony to nie widać momentu ładowania się tych żarówek czyli zapalania jak to jest przy włączaniu świateł mijania. Może ktoś to przybliży, jestem bardzo ciekaw tego rozwiązania.

System AFS jest super :) muszę poprosić tylko serwis aby mi lekko podniósł światła mijania trochę są za nisko.
Obrazek

Obecnie:
Superb III L&K 2.0 TSI 280KM 4x4 DSG
Fabia III 1.0 TSI DGS Style
Kymco AK550
ja456
Posty: 343
Rejestracja: 21 lut 2010, o 22:10
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: S2 - światła długie

Post autor: ja456 »

W S2 pewnie tak jak w S1 przy przełączeniu na długie (w ksenonach) otwiera się przesłona i nic więcej poza H7 się nie zapala. Najlepiej podjedz do lustra lub pod tyłek komuś gdzie będziesz widział swoje odbicie i zobacz jak to działa.
Awatar użytkownika
eX
Posty: 823
Rejestracja: 21 lut 2010, o 08:34
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Aktualnie: 192
Lokalizacja: GD

Re: S2 - światła długie

Post autor: eX »

tak dokladnie, dziala przeslona ktora uakrywnia swiatla drogowe, a przy systemie AFS po to sa dodatkowe H7 zebys widzial dobrze droge na wprost, swiatla maja taki zakres pracy w lewo i prawo ze ciezko robi sie centralnie przed autem, polecam po prostu zakleic miejsca h7 (wewnetrzne) i pojechac na droge przetestowac ;)

co do swiatel mijania xenony ogolnie swieca dosyc nisko zeby nie oslepiac. ale nie wiem jak jest w Twoim przypadku moze sa za nisko.
2.0TDi, CBBB, CR170KM, 4x4
Obrazek
Awatar użytkownika
Iron
Posty: 277
Rejestracja: 5 maja 2010, o 11:46
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: WA (SK)
Kontakt:

Re: S2 - światła długie

Post autor: Iron »

Teraz to już dla mnie jest jasne, dzięki :)
Myślałem, że jest druga żarówka xenon ponieważ tak szybie włączenie wymagało by aby ta druga była zapalona a jak patrzyłem na klosz w miejscu H7 to widać jakby coś tą cześć podświetla. Trochę mnie to zmyliło :)
Obrazek

Obecnie:
Superb III L&K 2.0 TSI 280KM 4x4 DSG
Fabia III 1.0 TSI DGS Style
Kymco AK550
Arci9
Posty: 541
Rejestracja: 4 cze 2010, o 13:48
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Imię: Artur
Lokalizacja: WND
Kontakt:

Re: S2 - światła długie

Post autor: Arci9 »

eX pisze:tak dokladnie, dziala przeslona ktora uakrywnia swiatla drogowe, a przy systemie AFS po to sa dodatkowe H7 zebys widzial dobrze droge na wprost, swiatla maja taki zakres pracy w lewo i prawo ze ciezko robi sie centralnie przed autem, polecam po prostu zakleic miejsca h7 (wewnetrzne) i pojechac na droge przetestowac ;)
czyli niby długie palą sie cały czas, tylko przesłona je odsłania?
a jak jadę na dziennych i mrugam długimi to nie ma zadnego czasu na rozgrzanie żarówek?
gospodarstwo agroturystyczne

http://kasztelania.cba.pl/
Awatar użytkownika
eX
Posty: 823
Rejestracja: 21 lut 2010, o 08:34
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Aktualnie: 192
Lokalizacja: GD

Re: S2 - światła długie

Post autor: eX »

tak moze byc., ja niestety niemam halogenow jako dzienne, warto poprosic kogos zeby wsiadl i mrognal, albo podjechac pod witryne sklepowa i w odbiciu sprawdzic.

ale mruganie dlugimi powinno byc widoczne bo zapalaja sie wewnetrzne h7 ;)
2.0TDi, CBBB, CR170KM, 4x4
Obrazek
Tomek
Zasłużony
Posty: 396
Rejestracja: 18 lut 2010, o 22:43
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Tomek
Lokalizacja: Warszawa

Re: S2 - światła długie

Post autor: Tomek »

tutaj jest jakiś filmik o włączaniu długich:
http://www.youtube.com/watch?v=XmxnT22e ... re=related" onclick="window.open(this.href);return false;

A czy nie jest tak, że mruganie długimi jak główne lampy się nie palą jest realizowane tylko H7, a ksenon w ogóle się nie włącza? Trzeba sprawdzić pod ścianą...
S3 L&K
Awatar użytkownika
Krzysiek
Posty: 496
Rejestracja: 8 maja 2010, o 12:10
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Aktualnie: 199,8 KM i 407,1 Nm
Imię: jak w nicku
Lokalizacja: Warszawa w tygodniu, weekendy Olsztyn
Kontakt:

Re: S2 - światła długie

Post autor: Krzysiek »

Jest dokładnie tak jak pisze Tomek
http://www.slo.com.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Iron
Posty: 277
Rejestracja: 5 maja 2010, o 11:46
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: WA (SK)
Kontakt:

Re: S2 - światła długie

Post autor: Iron »

Tomek pisze:tutaj jest jakiś filmik o włączaniu długich:
http://www.youtube.com/watch?v=XmxnT22e ... re=related" onclick="window.open(this.href);return false;

A czy nie jest tak, że mruganie długimi jak główne lampy się nie palą jest realizowane tylko H7, a ksenon w ogóle się nie włącza? Trzeba sprawdzić pod ścianą...
Nie do końca, jak mrugam to prędkość pojawienia się smugi światła jest za szybka aby to były H7, wydaje mi się, że mruganie i włączanie na stałe działa identycznie.
Obrazek

Obecnie:
Superb III L&K 2.0 TSI 280KM 4x4 DSG
Fabia III 1.0 TSI DGS Style
Kymco AK550
Pskibn
Posty: 17
Rejestracja: 12 wrz 2010, o 20:18
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Poznań

Re: S2 - światła długie

Post autor: Pskibn »

Koledzy, wiem, że jestem nowy, niemam jeszcze autka, ale wydaje mi się, że w miejscu świateł drogowych znajduje się żarówka H3, a nie jak piszecie H7. Mogę się oczywiście mylić.
Jak wprowadziłem zamęt to przepraszam.
Awatar użytkownika
macki111
Posty: 171
Rejestracja: 17 cze 2010, o 19:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Maciek
Lokalizacja: Zgorzelec

Re: S2 - światła długie

Post autor: macki111 »

Jeśli migamy długimi na wyłączonych światłach mijania, to miga tylko H7, ksenon w ogóle się nie odpala.
ja456
Posty: 343
Rejestracja: 21 lut 2010, o 22:10
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: S2 - światła długie

Post autor: ja456 »

Co do żarówek - jakie gdzie są, to tutaj można łatwo sprawdzić: http://www.lighting.philips.com/pl_pl/c ... ng&lang=pl" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Iron
Posty: 277
Rejestracja: 5 maja 2010, o 11:46
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: WA (SK)
Kontakt:

Re: S2 - światła długie

Post autor: Iron »

macki111 pisze:Jeśli migamy długimi na wyłączonych światłach mijania, to miga tylko H7, ksenon w ogóle się nie odpala.
Nie do końca.
Jak migasz na światłach do jazdy dziennej to tylko H7, jak mijania to odsłania ksenon plus H7 - sprawdziłem i prawie oślepłem :)
Obrazek

Obecnie:
Superb III L&K 2.0 TSI 280KM 4x4 DSG
Fabia III 1.0 TSI DGS Style
Kymco AK550
Awatar użytkownika
macki111
Posty: 171
Rejestracja: 17 cze 2010, o 19:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Maciek
Lokalizacja: Zgorzelec

Re: S2 - światła długie

Post autor: macki111 »

Nie do końca.
Jak migasz na światłach do jazdy dziennej to tylko H7, jak mijania to odsłania ksenon plus H7 - sprawdziłem i prawie oślepłem :)

Iron. właśnie tak napisałem. Jeśli migamy długimi na wyłączonych światłach mijania, (czyli np. na dziennych) to miga tylko H7, ksenon w ogóle się nie odpala. (
Awatar użytkownika
Iron
Posty: 277
Rejestracja: 5 maja 2010, o 11:46
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: WA (SK)
Kontakt:

Re: S2 - światła długie

Post autor: Iron »

Chciałbym dodać, że jak macie światła mijania załączone i wrzucicie wsteczny to zapalają się przednie światła przeciwmgielne. Nie wiem czy to było spowodowane, że padał deszcz czy tak jest zawsze.
Zaskoczyło mnie to :)
Obrazek

Obecnie:
Superb III L&K 2.0 TSI 280KM 4x4 DSG
Fabia III 1.0 TSI DGS Style
Kymco AK550
ODPOWIEDZ