opinie o silniku 2.0 TDI BSS wady i zalety....

Regulamin forum
Szczegółowy regulamin działu znajduje się tutaj: link
barman89
Posty: 14
Rejestracja: 24 wrz 2012, o 12:28
Samochód: Superb I
Silnik: 2.0TDI BSS (140KM)
Imię: szymon
Lokalizacja: Polska

opinie o silniku 2.0 TDI BSS wady i zalety....

Post autor: barman89 »

Witam wszystkich,mam pytanko co sadzicie o silniku 2.0 tdi BSS.Jedni mówią ze jest on kiepski drudzy że dobry może na tym forum dowiem sie czegos wiecej... Skode mam dopiero 2 miesiace także jestem ciekaw:) Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 24 wrz 2012, o 22:25 przez barman89, łącznie zmieniany 1 raz.
dziewczopol
Posty: 16
Rejestracja: 16 lip 2012, o 13:01
Samochód: Superb I
Silnik: 2.0TDI BSS (140KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: opinie o silniku 2.0 TDI BSS

Post autor: dziewczopol »

U mnie taki motor się zatarł, stracił smarowanie, uszkodzeniu uległ napęd pompy olejowej.
barman89
Posty: 14
Rejestracja: 24 wrz 2012, o 12:28
Samochód: Superb I
Silnik: 2.0TDI BSS (140KM)
Imię: szymon
Lokalizacja: Polska

Re: opinie o silniku 2.0 TDI BSS

Post autor: barman89 »

A po jakim przbiegu Ci sie to stało?
kubazak
Posty: 8
Rejestracja: 4 paź 2012, o 22:49
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Imię: KUBA
Lokalizacja: Kalisz

Re: opinie o silniku 2.0 TDI BSS wady i zalety....

Post autor: kubazak »

lapiej nie kupowac auta z silnikiem bss. Mimo że to w zasadzie taki 1,9 to ma jakies tam problemy.Słabo z wytrzymałością głowicy - jej elementów pracujących , cieżko z czesciami - np wałek rozrządu.
spiekielko
Posty: 6
Rejestracja: 28 mar 2011, o 18:59
Samochód: Superb I
Silnik: 2.0TDI BSS (140KM)
Imię: Sławek
Lokalizacja: Gdańsk

Re: opinie o silniku 2.0 TDI BSS wady i zalety....

Post autor: spiekielko »

witam może od początku 2.0 bss to bardzo dobry silnik mozna powiedzieć ze jeden z lepszych jesli chodzi o 2,o tdi. Dokładniej mówiąc jest to ewolucja silnka 1.9 tdi awx. Wszystkie złe skojarzenia zwiazane z tym motorem wywodzą sie tylko z jednej płaszczyzny- smarowania, jest tam kiepskie rozwiazanie napędu pompy oleju realizowanej za posrednictwem 6-kątnego imbusa w starej wersji o długości 77mm w nowej(od 2009) 100 mm. Usterkę ta można poprawić najlepiej zanim silnik zdąży sie zatrzeć, istnieje na to kilka patentów sa firmy zajmujące sie regenaracją sa też takie które wywalają cały moduł wałków wyrównoważających wraz z pompą oleju i zastępują go tradycyjnym napędem znanym z 1,9 tdi, w ostatnim przypadku problem zostaje całkowicie wyeliminowany (koszta jakies 1000 zl za ori części) pozostaje jednak pewien niedosyt ponieważ pojawiają sie delikatne drgania w przedziale 2200-2500 obr/min a przecież superb to limuzyna i nie wypada zeby coś takiego miało miejsce ale niestety nie ma nic za darmo. Poza tym jesli chodzi o usterkowość to mysle ze jest taka sama jak w 1,9 tdi pd Co do pękających głowic to jest z nimi jak z yeti każdy o nim słyszał ale nikt go nie widział. Sam posiadam superba z tym motorem długo zastanawiałem sie 1,9 czy 2.0 wybór padł na 2,0 dlaczego? pewnie dlatego ze pracuje troszke kulturalniej i jest bardziej podatny na chiptunning no i chyba co najważniejsze interesował mnie samochód z przebiegiem do 100 tyś km a w przypadku 1.9 tdi.... sami wiecie jakie to ma przebiegi.
pzdr
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: opinie o silniku 2.0 TDI BSS wady i zalety....

Post autor: Misiek Fisiek »

Bardzo optymistyczny punkt widzenia.
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: opinie o silniku 2.0 TDI BSS wady i zalety....

Post autor: szms »

Oj tam, Zuber. To podobno czyni cuda, leczy rany itp itd etc. ;)
Awatar użytkownika
sjak
Posty: 2521
Rejestracja: 20 sie 2011, o 14:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 240 KM, 350 Nm
Imię: Sławek
Lokalizacja: Ryki lubelskie
Kontakt:

Re: opinie o silniku 2.0 TDI BSS wady i zalety....

Post autor: sjak »

Zuber pisze:Bardzo optymistyczny punkt widzenia.
Ale na pewno prawdziwy. Spójrz na imię :)
Alcodigital_pl
Posty: 29
Rejestracja: 24 kwie 2012, o 15:37
Samochód: Superb II
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Lokalizacja: WARSZAWA

Re: opinie o silniku 2.0 TDI BSS wady i zalety....

Post autor: Alcodigital_pl »

Wszystko zależy jak rozumieć pojęcie,ze silnik jest "dobry" lub "kiepski" chodzi Ci o ekonomikę,płynność jazdy,przyspieszenie? Bo tego do końca nie potrafie zrozumieć. Każdy ma swoje subiektywne odczucie na ten temat,akurat dla mnie silnik 2.0 bss jest bardzo dobry o ile nie najlepszy. Tyczy się to zarówno osiągów jak i spalania.
Awatar użytkownika
marcin_kielce
Posty: 59
Rejestracja: 16 sie 2012, o 10:40
Samochód: Superb III
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: opinie o silniku 2.0 TDI BSS wady i zalety....

Post autor: marcin_kielce »

W jaki sposób można zdiagnozować ten felerny napęd pompy oleju? Czy wcześniej coś słychać, coś się dzieje?

Jakie firmy w okolicach Warszawy mogą podjać się wyeliminowania usterki?

Pzdr,
spiekielko
Posty: 6
Rejestracja: 28 mar 2011, o 18:59
Samochód: Superb I
Silnik: 2.0TDI BSS (140KM)
Imię: Sławek
Lokalizacja: Gdańsk

Re: opinie o silniku 2.0 TDI BSS wady i zalety....

Post autor: spiekielko »

Jedynie demontując miskę olejową i sprawdzając organoleptycznie w superbie jest napęd zębatkowy więc nie ma żadnych objawów po prostu zapala sie lampka ciśnienia oleju i jesli zgasisz silnik natychmiast istnieje szansa ze nic sie nie stanie. Jeśli posiadasz take auto a z opisu wynika ze tak to proponuje zajrzeć do srodka. Polecam literaturę http://a4-klub.pl/silniki-diesla-29/all ... ju-113704/" onclick="window.open(this.href);return false; zawartość dostępna po zalogowaniu ale uważam ze warto są tam też adresy firm z okolicy W-wy. Pozdrawiam
Janao
Posty: 2
Rejestracja: 24 lis 2012, o 15:43
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Jan
Lokalizacja: Bytom

Re: opinie o silniku 2.0 TDI BSS wady i zalety....

Post autor: Janao »

Witam, mam pytanie co do Skody Superb 2006 2.0TDI 140 kucy.
Mam Do kupienia odpowiednio tanio od członka mojej rodziny. Niestety silnik jest uszkodzony. Moj kasiasty członek rodziny nie chce sie bawic w naprawe lub wymiane, bo nie interesują go naprawy poza autoryzowanym serwisem, a tam sie to po prostu nie opłaca. Kupuje nową maszyne a tego moge tanio dostac ; )
Moje pytanie: Czy da się bez większych przeróbek włozyc silnik 1,9 obojętnie jaki z dostępnych do tego modelu, czy trzeba wymienic skrzynie itd ?
Pozdrawiam
ja456
Posty: 343
Rejestracja: 21 lut 2010, o 22:10
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: opinie o silniku 2.0 TDI BSS wady i zalety....

Post autor: ja456 »

Prawdopodobnie można 1.9TDI AVF 130KM (był łączony z 6 biegową skrzynią) - zanim kupisz lepiej potwierdzić u kogoś ogarniętego.
Janao
Posty: 2
Rejestracja: 24 lis 2012, o 15:43
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Jan
Lokalizacja: Bytom

Re: opinie o silniku 2.0 TDI BSS wady i zalety....

Post autor: Janao »

Niech no sie ujawni jakiś znawca ;D
bezduszny

Re: opinie o silniku 2.0 TDI BSS wady i zalety....

Post autor: bezduszny »

ja456 pisze:Prawdopodobnie można 1.9TDI AVF 130KM (był łączony z 6 biegową skrzynią) - zanim kupisz lepiej potwierdzić u kogoś ogarniętego.
owszem był
miałem AVF w A4q B6 z 2004 roku z 6-cio biegowym manualem
ODPOWIEDZ