Spadek temperatury oleju

Regulamin forum
Szczegółowy regulamin działu znajduje się tutaj: link
Awatar użytkownika
Docent83
Posty: 498
Rejestracja: 20 lis 2014, o 13:25
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: Seria
Imię: Krzyś ;)
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Spadek temperatury oleju

Post autor: Docent83 »

Albo pisze z Igowna(IPad tak pieszczotliwie nazywam) i ma wyjątkowo błyskotliwa autokorekta...
Impreza to nic innego jak " i przez "
...prosze :)
http://www.azeroplus.pl
http://www.palniklukowy.pl
od 21.03.2015 Superb II FL 2.0 TDI 170
Obrazek
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13595
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Spadek temperatury oleju

Post autor: Enriquez »

ostatnio czytałem w jakimś TPI o silnikach TDI napisali, żeby uspokajać klientów, że to normalne w dieslach, że się słabo nagrzewają
ponadto podwyższone obroty na biegu jałowym wynikają z:
- niskiej temperatury oleju
- wypalania DPF
- wysokiego obciążenia alternatora
i podali tabelkę z ilością obrotów, tyle że za cholerę nie mogę znaleźć
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
Michu
Posty: 387
Rejestracja: 29 wrz 2014, o 21:14
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: WLKP/NRW

Re: Spadek temperatury oleju

Post autor: Michu »

O f pyte, tak się kończy pisanie na SwiftKey nie patrząc jakie wyrazy wstawia...
Koniu pewnie by rozkminił, a wy... OK, to jeszcze raz :
Chciałem sobie nawet notować codziennie, jaka jest temperatura na zewnątrz, i przy jakiej temperaturze silnika obroty schodzą do normalnego poziomu. Ostatnio np przy 7 stopniach, obroty od razu były na poziomie mniej niż 800. Z kolei przy temperaturze 4, już obroty wskakiwaly na tysiąc.
Raz tez było tak, że obroty były ok, coś cyknelo i wskoczyły wyżej.
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13595
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Spadek temperatury oleju

Post autor: Enriquez »

IMHO za bardzo się nad tym rozczulasz.
Ja ostatnio robię w ten sposób, że wyjeżdżając z garażu wyłączam całkowicie klimatronik.
Dopóki nie zacznie mnie to wkur...., znaczy być za zimno to nie włączam. Z reguły "dociągam" do 90 st. C na wskazówce - po jakiś 7-8 km w temperaturze otoczenia rzędu -6 - -8, i jest git. Póki mi się z tyłu mały gwizdek nie buntuje to jest OK.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
Michu
Posty: 387
Rejestracja: 29 wrz 2014, o 21:14
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: WLKP/NRW

Re: Spadek temperatury oleju

Post autor: Michu »

Nie, nie rozczulam sie, tylko strasznie mnie to denerwuje, jak wiem, ze cos jest nie w porzadku.
Dzisiaj na dworze 3 stopnie, rano odpalilem (klima jak zwykle AUTO 22, dwa zady podgrzewane)m 4-5 kilometriow po miescie, temperatury rosly - potem wjayd na autostarde - mysle sobie, przegonie go, a co tam. Wiec poczatkowo jak taksowka - 100kmh, 6. bieg - tak do 70-80 stopni - potem 180kmh przez 10 minut. Temperatura 90/110 (chlodnica/olej) - czyli OK.
Zjezdzam do miasta - i sru 65/78... Podjezdzam pod dom - wrzcuam P i czekam. Obroty ponizej 800.
Po chwili ustawiam temeprature na 23 - obroty od razu podchodza pod 1000, ale i temepratura rosnie. Spalanie 0,7l/h. Nie wiem jakim cudem. Tenperatura urosla w 10 minut do 85 stopni - olej nieco ponad 80 stopni.
Czy wymiana czujnika to kosztowna i czasochlonna praca? Czy podlaczenie komoa i sprawdzenie temeperatur tam, moze naprowadzic na jakis trop?

PS: mechanik mi mowil, ze wskazowka od temepratury plynu chlodniczego dziala tak, ze w zakresie od 75 do 95 pokazje 90 - zeby nie wachlowac na liczniku. DLatego, jesli rzeczywiscie spada ponizej tych 75 to jest juz lipa (wnioskujac z jego teorii).
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13595
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Spadek temperatury oleju

Post autor: Enriquez »

Dobrze Ci powiedział.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
xtremesystems
Posty: 350
Rejestracja: 17 sie 2011, o 06:19
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Lokalizacja: EL

Re: Spadek temperatury oleju

Post autor: xtremesystems »

a mnie potrafi spasc na 80~85

Wysłane z mojego Lenovo K910 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Mej
Posty: 780
Rejestracja: 8 gru 2013, o 12:10
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Piotr

Re: Spadek temperatury oleju

Post autor: Mej »

T1000, szkoda kasy na czujnik(-i), bo (IMO) to nie ich wina.
Powiedz lepiej jaki termostat masz teraz założony ( ori w całości albo tylko "wkład", albo co ? ).

Jeśli ori z ASO to zainwestuj (sugestia) w diagnostykę zawora obejściowego chłodnicy EGR i/lub w termostat oleju ATF.

Jeśli zamiennik albo jakaś inna "kombinacja" to powstrzymuję się od komentarza.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Michu
Posty: 387
Rejestracja: 29 wrz 2014, o 21:14
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: WLKP/NRW

Re: Spadek temperatury oleju

Post autor: Michu »

^^no to tez lipa.

Enriquez, no to jesli dobrze powiedzial, to czemu post wyzej pisales, ze dramatyzuje, skoro jest konkretna lipa?

Mej - wsyzstko co przynosi, bierze z ASO.
Co to jest ta diagnostyka? Mechanik bedzie wiedzial jak to robic? Bo jak ma mi polowe auta wymieniac tydzien po tygodniu, to dziekuje za takich mechanikow...
Awatar użytkownika
Mej
Posty: 780
Rejestracja: 8 gru 2013, o 12:10
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Piotr

Re: Spadek temperatury oleju

Post autor: Mej »

Działanie zawora chłodnicy EGR można łatwo zdiagnozować praktycznie bezkosztowo, z użyciem testera oraz wiedzy i oczu diagnosty (nie wiem czy akurat VCDS obsługuje tą funkcję ale VAS tak).
T1000 pisze:Mechanik bedzie wiedzial jak to robic? Bo jak ma mi polowe auta wymieniac tydzien po tygodniu, to dziekuje za takich mechanikow...
Przepraszam ale w tej kwestii nie potrafię się wypowiedzieć.

Staram się tylko wskazać co może ALE NIE MUSI być powodem Twojego niezadowolenia.
Zauważ, że od początku namawiałem Cię najpierw do diagnostyki a dopiero potem do wydatków.
Pozdrawiam.
sko89
Posty: 1109
Rejestracja: 9 wrz 2013, o 22:28
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: Platinum
Lokalizacja: Warszawa

Re: Spadek temperatury oleju

Post autor: sko89 »

Mej - weź pod uwagę, że diagnostyki, szczególnie z użyciem kompa, nikt też nie zrobi za darmo. Jeżeli VAS nic do tej pory nie wykrył i to nie wykryje, o ile problem nie ulegnie pogorszeniu.
Awatar użytkownika
Mej
Posty: 780
Rejestracja: 8 gru 2013, o 12:10
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Piotr

Re: Spadek temperatury oleju

Post autor: Mej »

Sko89 - koniecznie poczytaj sobie na temat:

- bloków wartości mierzonych

- procedur diagnostycznych

- testów elementów wykonawczych

- i tak dalej

... wtedy zrozumiesz, że odczyt pamięci usterek jest tylko "poboczną" funkcją testera, którego zasadniczą funkcją stanowi bardzo szeroko rozumiana diagnostyka, wszakże pod warunkiem, że obsługuje go osobnik wyposażony w mózg, wiedzę i świetne zdolności analityczne.

Poza tym, w sprawie Kolegi T1000 mówiąc o diagnostyce wcale nie myślałem jedynie o podpięciu VASa czy VCDS'a.
Metod diagnostycznych, "formalnych" jak i "nie formalnych" jest cała masa i tylko od inwencji, zaangażowania oraz sprytu mechanika zależy jak przeprowadzi diagnostykę problemu.
Nawet najlepszy komputer, cokolwiek by nie powiedzieć, jest tylko jedną z metod diagnostycznych, ale w rękach jakiegoś idioty też nic nie wartą.
Pozdrawiam.
sko89
Posty: 1109
Rejestracja: 9 wrz 2013, o 22:28
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: Platinum
Lokalizacja: Warszawa

Re: Spadek temperatury oleju

Post autor: sko89 »

Mej - dokładnie napisałem o tym znacznie wcześniej.
Awatar użytkownika
Michu
Posty: 387
Rejestracja: 29 wrz 2014, o 21:14
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: WLKP/NRW

Re: Spadek temperatury oleju

Post autor: Michu »

We wtorek oddaje auto do mechanika. Nie mam zbytnio wyboru i po dzisiejszej rozmowie z nim, nie palam radoscia, ale zobaczymy co wyczaruje. Zaluje, ze powiedzialem mu, ze termostat juz wymienilem, bo straszny mysliciel z niego, za nic majacy vasy, vcdsy, fora i naprawianie aut wszedzie indziej, tylko nie u niego. Iskierka nadziei pojawila sie, jak zamrsczyl brwi, madrze podrapal sie po brocie i twierdzaco odpowiedzial na moje pytanie, czy ma jakies podejrzenia - aczkolwiek nalegal by pozostac tajemniczym do czasu rozwiazania problemu...
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: Spadek temperatury oleju

Post autor: whity »

Niezły bajerant ;)
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
ODPOWIEDZ