Spadek temperatury oleju

Regulamin forum
Szczegółowy regulamin działu znajduje się tutaj: link
haesbe
Posty: 125
Rejestracja: 3 wrz 2018, o 21:26
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Gdańsk (Południe)

Re: Spadek temperatury oleju

Post autor: haesbe »

whity pisze:
haesbe pisze:
into pisze:Czyli olac bo tak ma byc, dobrze rozumiem?

into absolutnie nie chce Ci czegoś doradzać w tym temacie bo nie mam pojęcia czy taka temperatura może mieć negatywny wpływ na silnik :)

Uważam po prostu, że przyjdzie czas kiedy to wsiadając do swojego samochodu, który mamy od roku wyskoczy komunikat
"twoja waga w ciągu ostatnich 6 miesięcy zwiększyła się o 4kg - udaj się do lekarza!"

Jeżdżę samochodami dopiero 13lat, pamiętam jak kupiłem pierwsze audi i z biegu zarejestrowałem się na forum a4klub.pl..
Forum, jak każde inne, sporo ciekawych osób, mnóstwo ciekawych tematów i jeden problem --->> IM WIĘCEJ CZYTAŁEM TYM WIĘCEJ USTEREK W AUCIE DIAGNOZOWAŁEM :>

Doszło do tego, że wpadł nowy temat np. trzęsie przy gaszeniu i już się zastanawiałem, czy może też mam poduszki pod silnikiem do wymiany.. :) człowiek z wiekiem zmądrzał troszkę i problemów ubyło ;)

Wracając do tematu,
Co mają powiedzieć Ci, którzy w temacie "który olej wybrać" z tego forum mają temperatury powyżej 100stC ?
nie wiem kim jesteś i skąd się wziąłeś...ale to chyba najmądrzejszy post na tym forum (poza moimi oczywiście) :)
Czytając twoje posty nie wiem czy mam się cieszyć z pochlebnej opinii czy wkurzać z pocisku, ale patrzac jacy tu dowcipnisie siedza to będę się cieszył ;D




Into

Ps. A temp na blacie powinna być sztywna 90oC i basta. Jak Ci na blacie spada to obstawiam termostat.
W dizlu w ostrą zimę to może trochę zająć nim sie nagrzeje, zwłaszcza jak autostradą śmigać od razu.
Mi dojazd do pracy 14km z czego od 3 km do 12km to obwodnicą trójmiasta potrafił diesel 90 stopni łapać dopiero jak stawalem pod pracą.. ofc zima -20oC

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka
loco
Posty: 78
Rejestracja: 28 sie 2010, o 10:05
Samochód: Inny
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: 172km/262Nm
Lokalizacja: Poznań

Re: Spadek temperatury oleju

Post autor: loco »

Czy ktoś spotkał się z tym, że przy wymianie termostatu ETKA pokazywała inny numer części niż faktycznie był w aucie?
Dzisiaj dostałem telefon z warsztatu, że termostat który przywiozłem nie pasuje.
06J 121 113 C - zamontowany w aucie
06H 121 113 B - taki powinien być wg ETKI

Dodam, że auto jest w moich rękach od nowości.
spacewalker
Posty: 231
Rejestracja: 29 lip 2014, o 18:09
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 184KM 420Nm
Imię: Marcin
Lokalizacja: LDZ

Re: Spadek temperatury oleju

Post autor: spacewalker »

loco pisze:Czy ktoś spotkał się z tym, że przy wymianie termostatu ETKA pokazywała inny numer części niż faktycznie był w aucie?
Dzisiaj dostałem telefon z warsztatu, że termostat który przywiozłem nie pasuje.
06J 121 113 C - zamontowany w aucie
06H 121 113 B - taki powinien być wg ETKI

Dodam, że auto jest w moich rękach od nowości.
szukałes po VIN części czy poprostu w Etce w działe Skoda nie zwracając uwagi na silnik, kraj itp ... ?
....
loco
Posty: 78
Rejestracja: 28 sie 2010, o 10:05
Samochód: Inny
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: 172km/262Nm
Lokalizacja: Poznań

Re: Spadek temperatury oleju

Post autor: loco »

spacewalker pisze:
loco pisze:Czy ktoś spotkał się z tym, że przy wymianie termostatu ETKA pokazywała inny numer części niż faktycznie był w aucie?
Dzisiaj dostałem telefon z warsztatu, że termostat który przywiozłem nie pasuje.
06J 121 113 C - zamontowany w aucie
06H 121 113 B - taki powinien być wg ETKI

Dodam, że auto jest w moich rękach od nowości.
szukałes po VIN części czy poprostu w Etce w działe Skoda nie zwracając uwagi na silnik, kraj itp ... ?
Szukane po VIN w ASO. Mechanik też twierdził, że wg. Etki powinien pasować ten, który przywiozłem.
W zeszłym roku u tego samego mechanika wymieniałem pompę wody, facet wydaje się uczciwy ale pierwsze co mi przyszło do głowy to to, że mi podmienił pompę.
Wg. katalogu Behr termostat , który mam w aucie montowany byl tylko w 2.0 TSI w VW i Audi, natomiast ten po VIN wkładany był do całej grupy VW.

Słyszałeś, żeby kiedykolwiek to co było na aucie nie zgadzało się z nr VIN?
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Spadek temperatury oleju

Post autor: Enriquez »

W instrukcjach napraw, często piszą aby porównać nową część ze starą.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
ODPOWIEDZ