Jaki olej?

Regulamin forum
Szczegółowy regulamin działu znajduje się tutaj: link
Awatar użytkownika
zlaskovik
Posty: 26
Rejestracja: 20 lip 2010, o 13:42
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Lokalizacja: Warszawa

Jaki olej?

Post autor: zlaskovik »

Z tego co się zorientowałem to na forum nie wątku fundamentalnego dla każdego forum samochodowego – jako olej. Mam 8 kk i powoli zaczynam się zastanawiać na pierwszym przeglądem. W okolicy mam Wimar i Polmot – pierwsi leją castrol drudzy shell, oczywiście można przyjechać ze swoim olejem – ludzie polecają mobil i motul.

Na czym latają Wasze diesle i jakie macie doświadczenia ?
kl
Posty: 106
Rejestracja: 22 lip 2010, o 21:26
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)

Re: Jaki olej?

Post autor: kl »

Ja używam Motula, 3/4 motorsportu używa Motula, niezależnie od tego, czy na aucie są naklejki Castrola czy Mobila.
Awatar użytkownika
zlaskovik
Posty: 26
Rejestracja: 20 lip 2010, o 13:42
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jaki olej?

Post autor: zlaskovik »

A dokładnie jakiego motula używasz?
Wierchu
Posty: 71
Rejestracja: 20 wrz 2010, o 17:14
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jaki olej?

Post autor: Wierchu »

Ja właśnie wymieniłrm fabrycznego shella na motula specific 5w30 vw 504/50700. Zobaczymy czy ten motul taki dobry jak o nim pisza.
loco
Posty: 78
Rejestracja: 28 sie 2010, o 10:05
Samochód: Inny
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: 172km/262Nm
Lokalizacja: Poznań

Re: Jaki olej?

Post autor: loco »

kl pisze:Ja używam Motula, 3/4 motorsportu używa Motula, niezależnie od tego, czy na aucie są naklejki Castrola czy Mobila.
Tyle że na pewnie nie wlewają nic z serii "Specific"
Motul specific 5w30 vw 504/507 to wcale żadna rewelacja...
kl
Posty: 106
Rejestracja: 22 lip 2010, o 21:26
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)

Re: Jaki olej?

Post autor: kl »

Lubie takie dywagacje. Czym dla Ciebie jest "rewelacja" w kwestii olejow?
Awatar użytkownika
Pietia
Posty: 254
Rejestracja: 26 sie 2010, o 09:32
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: 211KM 333Nm
Lokalizacja: Puławy

Re: Jaki olej?

Post autor: Pietia »

Szczerze mówiąc nigdy wcześniej nie słyszałem o firmie Motul i pierwszy raz usłyszałem o niej na tym forum.
ja456
Posty: 343
Rejestracja: 21 lut 2010, o 22:10
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Jaki olej?

Post autor: ja456 »

Raz na próbę wlałem Motula zamiast Castrola i jedyną zauważalną różnicą była cichsza praca silnika.
Wierchu
Posty: 71
Rejestracja: 20 wrz 2010, o 17:14
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jaki olej?

Post autor: Wierchu »

Raz na próbę wlałem Motula zamiast Castrola i jedyną zauważalną różnicą była cichsza praca silnika.
Raz na próbę wlałem Motula zamiast Castrola i jedyną zauważalną różnicą była cichsza praca silnika.
No to już jest 1-0 dla Motula :)
Awatar użytkownika
zlaskovik
Posty: 26
Rejestracja: 20 lip 2010, o 13:42
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jaki olej?

Post autor: zlaskovik »

Wierchu pisze:Ja właśnie wymieniłrm fabrycznego shella na motula specific 5w30 vw 504/50700. Zobaczymy czy ten motul taki dobry jak o nim pisza.
Skąd wiesz że shell jest fabryczny?? Z tego co ja wiem to nikt nie jest w stanie określic co leje producent do silnika - to po pierwsze
kl pisze:Lubie takie dywagacje. Czym dla Ciebie jest "rewelacja" w kwestii olejow?
.

No właśnie - trudno ocenic który olej jest lepszy ale moze ktoś ma doświadczenia w stylu "wlałem shella i zaczął brać olej" itp. - chodzi mi o namacalne efekty stosowania danego oleju.
kl
Posty: 106
Rejestracja: 22 lip 2010, o 21:26
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)

Re: Jaki olej?

Post autor: kl »

Tak, jak pisałem - Motul jest bardzo szeroko używany w motorsporcie, co moim zdaniem jest najlepszą rekomendacją. Podobnie jest z klockami Ferodo, o których też niewielu słyszało.
Wierchu
Posty: 71
Rejestracja: 20 wrz 2010, o 17:14
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jaki olej?

Post autor: Wierchu »

zlaskovik pisze:Skąd wiesz że shell jest fabryczny?? Z tego co ja wiem to nikt nie jest w stanie określic co leje producent do silnika - to po pierwsze
W serwisie mi powiedzieli ze fabrycznie mialem zalanego shella.
Ale na logike to przypuszczam, że producent leje olej takiej marki z jaką ma aktualnie podpisaną umowe i tyle.
Awatar użytkownika
Pietia
Posty: 254
Rejestracja: 26 sie 2010, o 09:32
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: 211KM 333Nm
Lokalizacja: Puławy

Re: Jaki olej?

Post autor: Pietia »

U mnie jest Castrol SLX Professional Powerflow Long Life III, przynajmniej tak mi powiedzieli w ASO kiedy robiłem dolewkę po 14 000 km. Wydawało mi się, że Skoda stosuje markę Castrol bo wszędzie jest ich logo, tak jak np. Renault leje Elfa i nic innego.
Arci9
Posty: 541
Rejestracja: 4 cze 2010, o 13:48
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Imię: Artur
Lokalizacja: WND
Kontakt:

Re: Jaki olej?

Post autor: Arci9 »

W kwestii Motula, z moich obserwacji wynika,że przy dużym wysileniu silnika trudniej (wolniej) osiąga wysoką temp ~120 stopni.
Czyli gdy lubimy sobie poszaleć, może sie przydać.Porównywałem go w Leonie ARL z olejem Texaco.
gospodarstwo agroturystyczne

http://kasztelania.cba.pl/
Awatar użytkownika
zlaskovik
Posty: 26
Rejestracja: 20 lip 2010, o 13:42
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jaki olej?

Post autor: zlaskovik »

Pietia pisze:U mnie jest Castrol SLX Professional Powerflow Long Life III, przynajmniej tak mi powiedzieli w ASO kiedy robiłem dolewkę po 14 000 km. Wydawało mi się, że Skoda stosuje markę Castrol bo wszędzie jest ich logo, tak jak np. Renault leje Elfa i nic innego.
Używałem tego Castrola w O2 TDI 140KM PD i brał olej od nowości. Podobno taka jest charakterystyka tych silników ale słyszałem głosy na OCP że po zalaniu motula pobór oleju znacznie spadał.

Co do oleju lanego w fabryce to na moich skodach na naklejkach w komorze silnika był zawsze shell, a w serwisie (Wimar) lali Castrol. Z tego co sie dowiadywałem to POLMOT leje shell ale zarówno na OCP jak i tu prawnie nikt nie przyznaje się że jeździ na shellu, dlatego zastanawiam się co jest nie tak?
ODPOWIEDZ