Jaki olej?

Regulamin forum
Szczegółowy regulamin działu znajduje się tutaj: link
maureliusz
Posty: 1882
Rejestracja: 18 sty 2019, o 13:13
Samochód: Superb II 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 200KM / 398Nm
Imię: Maro
Lokalizacja: Myślenice / wioska obok

Re: Jaki olej?

Post autor: maureliusz »

Tomek_Evo

Widzę mamy takie same motorki + ekologia + chip u mnie.
Skłaniam się ku Twojej propozycji Eurola Syntehence FS 0w30 - nie będę odkrywał koła na nowo, skoro Ty to już zrobiłeś ;-)

Tylko pytanie czy trzeba do tego AR9100 (obecnie) lub AR9200V2 ?
Te dodatki robią dużą robotę? Napisz coś więcej.
Ostatnio zmieniony 28 mar 2019, o 11:34 przez maureliusz, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie oglądaj się na innych. Rób swoje. Najlepiej jak potrafisz.
tomek evo
Posty: 395
Rejestracja: 16 sie 2017, o 14:18
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Tomasz

Re: Jaki olej?

Post autor: tomek evo »

rezon pisze:
Camillinhio pisze:W książce serwisowej łosia nawet logo castrola wstawili :O
pół biedy logo, do silników 2.0 benzynowych i diesli nawet wpisali Castrol Edge Professional V 0W-20 przed olejem z ASO czyli VCC RBS0-2AE 0W-20. i wytłumacz prostemu zjadaczowi chleba, że jest wiele innych ciekawych olejów skoro Castrol jest najlepsiejszy. Ciekawe ile to kosztowało i do czyjej kieszeni trafiło ;) Ale ja mam starego klekota 2.4, więc u mnie Castrol nie pojawił się ani w instrukcji, ani w silniku. A ponieważ km przybywa, to co tomek evo polecasz z 0W30 A5/B5? Bo chociaż autko nie ma jeszcze roku, ale 45kkm już przebiłem i pewnie za 3 miechy trzeba będzie na przegląd gonić. Millers fajnie się sprawdza, nic nie dolewam, ale można przetestować coś innego. Polecany przez Ciebie AR9100 wyciszył nieco silnik. Ale działa z dużym opóźnieniem - dopiero po kilku kkm zwróciłem uwagę, że inaczej silnik słychać - mniej metalicznie. Dawniej dolewany Ceratec niemal od razu dawał się zauważyć.
Dobrym (i sprawdzonym) olejem 0W30 z A5/B5 z normą Volvo jest Millers XF longlife 0W30. Również Eurol Ultrance Va 0W30 wygląda nieźle i cenowo korzystnie. Dobrym olejem jest też Neste city Pro 0W30 ale nie ma specyfikacji Volvo (choć w opisie jest). Na pewno warto spojrzeć też na Amsoila i Ravenola.
tomek evo
Posty: 395
Rejestracja: 16 sie 2017, o 14:18
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Tomasz

Re: Jaki olej?

Post autor: tomek evo »

anastazyy pisze:Mija rok od wymiany mojej. Jak pamiętacie zalalem polecamy millrlersem 0w40 mimo ze w Aso mówili że jest niezgodny z norma. Dzis spojrzałem mam przy silniku naklejkę norma 504 lub 507. Moje pytania do Tomka Evo czy lać ten co ostatnio czy zalac milleresem 5w30 który spełnia owa normę. Styl jazdy raczej nie jest spokojny. Pewnie w tym roku zrobie chipa stage 1.

Wysłane z mojego LG G6 przy użyciu Tapatalka
Jak cie nie blokują sprawy gwarancyjne (a raczej Cie nie blokują) to zostań przy 0W40. Konstrukcja silnika jest taka sama a zmiana zaleceń nie była podyktowana zmianami technicznymi tylko "biurokratycznymi".
tomek evo
Posty: 395
Rejestracja: 16 sie 2017, o 14:18
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Tomasz

Re: Jaki olej?

Post autor: tomek evo »

maureliusz pisze:Marek_Evo

Widzę mamy takie same motorki + ekologia + chip u mnie.
Skłaniam się ku Twojej propozycji Eurola Syntehence FS 0w30 - nie będę odkrywał koła na nowo, skoro Ty to już zrobiłeś ;-)

Tylko pytanie czy trzeba do tego AR9100 (obecnie) lub AR9200V2 ?
Te dodatki robią dużą robotę? Napisz coś więcej.
Czy trzeba to jest względne ale na pewno oba dodatki robią bardzo dobrą robotę i to wychodzi w kolejnych analizach UOA, gdzie wyraźnie widać niższy poziom zużycia silnika. Generalnie w każdym dieslu wymagającym oleju ekologicznego (z normą C) polecam stosowanie Archoila AR9100.
anastazyy
Posty: 396
Rejestracja: 24 gru 2017, o 21:00
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Jaki olej?

Post autor: anastazyy »

tomek evo pisze:
anastazyy pisze:Mija rok od wymiany mojej. Jak pamiętacie zalalem polecamy millrlersem 0w40 mimo ze w Aso mówili że jest niezgodny z norma. Dzis spojrzałem mam przy silniku naklejkę norma 504 lub 507. Moje pytania do Tomka Evo czy lać ten co ostatnio czy zalac milleresem 5w30 który spełnia owa normę. Styl jazdy raczej nie jest spokojny. Pewnie w tym roku zrobie chipa stage 1.

Wysłane z mojego LG G6 przy użyciu Tapatalka
Jak cie nie blokują sprawy gwarancyjne (a raczej Cie nie blokują) to zostań przy 0W40. Konstrukcja silnika jest taka sama a zmiana zaleceń nie była podyktowana zmianami technicznymi tylko "biurokratycznymi".
Zawsze fajnie jest mieć gwarancję jednak zalalem juz zlym olejem więc raczej juz po niej. Swoja drogą dziś dojrzalem ze mam u siebie przez 4 lata serwis w cenie. Pewnie po 4 latach nie bede kupował tego auta więc pytanie czy jest sens inwestować w oliwę z własnej kieszeni czy niech zalewaja ta która mają akurat w ASO - w ramach umowy na przeglady

Wysłane z mojego LG G6 przy użyciu Tapatalka
tomek evo
Posty: 395
Rejestracja: 16 sie 2017, o 14:18
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Tomasz

Re: Jaki olej?

Post autor: tomek evo »

To nie takie proste z tym odebraniem gwarancji. Czy jest sens inwestować w olej jeśli masz w ASO w cenie to już Ci nie odpowiem ale Kolega leje swój olej a grzecznie prosi aby mu dali ten "ich" na podmianę i potem go odsprzedaje. Natomiast wymianę regularną a nie w trybie LL to bym jednak zalecał.
anastazyy
Posty: 396
Rejestracja: 24 gru 2017, o 21:00
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Jaki olej?

Post autor: anastazyy »

ja wymieniam co 15k - i tak więcej w rok nie zrobię
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Jaki olej?

Post autor: rezon »

anastazyy pisze:ja wymieniam co 15k - i tak więcej w rok nie zrobię
dlatego interwały Volvo uważam za baaaardzo trafione rok albo 30kkm. Jak się jeździ wokół komina to wyjdzie rok i często mniej niż 15kkm, a jak ktoś jeździ trasy to zupełnie inaczej silnik i olej się zużywa, to wtedy wyjdzie 30kkm. Btw komp w kurach i innych vwagenach też skraca interwał i to mocno. 18kkm sam miałem w 1,6.
tomek evo dziękuję. spróbuję tego Eurola, jeszcze poszukam go na bratnim forum za Bugiem ;), cóż tam piszą - bukwy ogarniam biegle ;). Millersa XF mam sprawdzony i mam o nim bdb opinię. Ja też niby mam olej gratis przy kolejnym przeglądzie, ale i tak wolę zalać swój.
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
Sebastian_M26
Posty: 1707
Rejestracja: 26 lut 2010, o 18:58
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI BZB (160KM)
Aktualnie: seria 188KM/270Nm
Lokalizacja: Katowice

Re: Jaki olej?

Post autor: Sebastian_M26 »

Nie ma to jak kupować mirerała wartego 60zl/5L w cenie 200/5L
PANIE WŁADZO, MA PAN RACJĘ, NIESTETY ZDARZYŁO MI SIĘ PRZEKROCZYĆ PRĘDKOŚĆ, ZDAJĘ SOBIE SPRAWĘ Z TEGO, ŻE BYŁO TO BARDZO NIEODPOWIEDZIALNE, ŻE NARAZIŁEM INNYCH UCZESTNIKÓW RUCHU NA NIEBEZPIECZEŃSTWO ALE ... JECHAŁEM SZYBKO, GDYŻ LUBIĘ ZAPIERDALAĆ...
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Jaki olej?

Post autor: rezon »

Mam zacząć pisać nowy poemat czy wystarczy proza?
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
Sebastian_M26
Posty: 1707
Rejestracja: 26 lut 2010, o 18:58
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI BZB (160KM)
Aktualnie: seria 188KM/270Nm
Lokalizacja: Katowice

Re: Jaki olej?

Post autor: Sebastian_M26 »

Proszę nie
PANIE WŁADZO, MA PAN RACJĘ, NIESTETY ZDARZYŁO MI SIĘ PRZEKROCZYĆ PRĘDKOŚĆ, ZDAJĘ SOBIE SPRAWĘ Z TEGO, ŻE BYŁO TO BARDZO NIEODPOWIEDZIALNE, ŻE NARAZIŁEM INNYCH UCZESTNIKÓW RUCHU NA NIEBEZPIECZEŃSTWO ALE ... JECHAŁEM SZYBKO, GDYŻ LUBIĘ ZAPIERDALAĆ...
West
Posty: 186
Rejestracja: 30 lis 2016, o 11:03
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Lokalizacja: Wawa

Re: Jaki olej?

Post autor: West »

Ej, nie ograniczaj go.... ;-)
Awatar użytkownika
rydzio2001
Posty: 205
Rejestracja: 3 cze 2018, o 06:27
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Marcin
Lokalizacja: 3city

Re: Jaki olej?

Post autor: rydzio2001 »

rezon dawaj z tą poezją.... robię popcorn :lol:
nothing is perfect ... besides whiskey
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13590
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Jaki olej?

Post autor: Enriquez »

Ktoś się wybiera w czerwcu do Frankfurtu na MLA1 z egzaminem? Tomek Evo? Jest to szkolenie z analityki olejowej stopień 1. W Polsce jeszcze nikt nie ma. Ja tam muszę jechać, taka robota, ale może kogoś to zainteresuje?
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Jaki olej?

Post autor: rezon »

A co sądzicie o oleju Maxil CRX 5W30?
Charakterystyki ma na papierze niezłe:
Ciężar właściwy przy 15 C…0,90104
Lepkość kinematyczna przy 100 C…12,7 cSt
Lepkość kinematyczna przy 40 C…78,0 cSt
Indeks lepkości…169
Temperatura krzepnięcia… < –45
Temperatura zapłonu…>204 C
Lepkość na zimno przy -30 C…6,600 cP
TBN mg KOH/g…01,04
Na oil-club.ru znalazłem jeszcze info o zawartości PAO w bazie ok. 56%
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
ODPOWIEDZ