Jaki olej?

Regulamin forum
Szczegółowy regulamin działu znajduje się tutaj: link
Awatar użytkownika
into
Posty: 566
Rejestracja: 30 cze 2018, o 18:37
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2010
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Imię: Michał
Lokalizacja: Leżajsk

Re: Jaki olej?

Post autor: into »

Eurolem handuje Tomek, ktory jest na forum. Lejolej.pl
I'm the man on the silver mountain
PabloLG
Posty: 88
Rejestracja: 23 mar 2019, o 19:58
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Paweł
Lokalizacja: Chodziez (Weida De)

Re: Jaki olej?

Post autor: PabloLG »

into pisze:Eurolem handuje Tomek, ktory jest na forum. Lejolej.pl
Dzieki :)
Awatar użytkownika
piramida
Doradca
Posty: 4018
Rejestracja: 12 sie 2012, o 12:21
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 480bhp/570Nm
Imię: Piotr
Lokalizacja: Kraków

Re: Jaki olej?

Post autor: piramida »

beniuu pisze:Co do ravenol rsp 5w30 to chyba nie jest to racingowy olej.
Na głównej stronie ravenola podają, że to racingowy olej a raczej olej przeznaczony właśnie na rajdy czy tor stąd moja obawa czy taki olej wytrzyma 10kkm a nie jest powiedzmy na kilka tysięcy km przeznaczony
Awatar użytkownika
piramida
Doradca
Posty: 4018
Rejestracja: 12 sie 2012, o 12:21
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 480bhp/570Nm
Imię: Piotr
Lokalizacja: Kraków

Re: Jaki olej?

Post autor: piramida »

tomek evo pisze:
piramida pisze:Tomek, do mojego sztrucla co byś zalewał? 450PS jazda głównie po mieście a na autostradach 200+. Od początku jeżdżę tylko na 0W40 i był motul xmax, penrite, millers, amsoil signature a teraz chcę zalać ravenola. Na amsoilu i penrite temp nie wychodziła ponad 106 stopni, natomiast xmax 115, millers 112 i tutaj mam na mysli szybka jazda autostradowa przy upalnych dniach
Proponuje zostać przy 0W40. Możesz wypróbować Eurola 0W40
ok, to sobie kupie 6 litrów tego eurola i przetestujemy, może nawet w tym tygodniu ogarnę temat. Ten dodatek na ile starcza? Co wymianę oleju się go zalewa czy wystarczy raz na jakiś czas?
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Jaki olej?

Post autor: rezon »

fabek pisze:Przy mocnych silnikach nie ma co żałować na wymianę co 10-15 tys. Inaczej panewki i pierścienie się szybko zrewanżują.
kolejny wierzący w wieczne silniki uzdrawiane wymianami oleju co 10tys. km :roll:
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
Awatar użytkownika
piramida
Doradca
Posty: 4018
Rejestracja: 12 sie 2012, o 12:21
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 480bhp/570Nm
Imię: Piotr
Lokalizacja: Kraków

Re: Jaki olej?

Post autor: piramida »

Silnik wytrzyma tyle na ile mu pozwoli kierownik za sterami :lol:
PabloLG
Posty: 88
Rejestracja: 23 mar 2019, o 19:58
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Paweł
Lokalizacja: Chodziez (Weida De)

Re: Jaki olej?

Post autor: PabloLG »

rezon pisze:
fabek pisze:Przy mocnych silnikach nie ma co żałować na wymianę co 10-15 tys. Inaczej panewki i pierścienie się szybko zrewanżują.
kolejny wierzący w wieczne silniki uzdrawiane wymianami oleju co 10tys. km :roll:
Ja zmieniam co 15 i to tak akurat chyba bo co dzien do pracy tluke tylko 6 km.
w niemczech wymieniaja co 30 i jezdza na castrolu.
Jak co 15 tysi zmieniam to starcza mi 0.7l na dolewke ktore zostaje mi od zmiany
Awatar użytkownika
into
Posty: 566
Rejestracja: 30 cze 2018, o 18:37
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2010
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Imię: Michał
Lokalizacja: Leżajsk

Re: Jaki olej?

Post autor: into »

Dolewka w tdi? Jeszcze mi sie nie zdazylo a przebiegu 280 tys.
I'm the man on the silver mountain
PabloLG
Posty: 88
Rejestracja: 23 mar 2019, o 19:58
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Paweł
Lokalizacja: Chodziez (Weida De)

Re: Jaki olej?

Post autor: PabloLG »

od zmiany do zmiany teraz zeby utrzymac max wlalem 0.5l
wiec bez dolewki dal by rade.
tomek evo
Posty: 395
Rejestracja: 16 sie 2017, o 14:18
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Tomasz

Re: Jaki olej?

Post autor: tomek evo »

PabloLG pisze:
rezon pisze:
fabek pisze:Przy mocnych silnikach nie ma co żałować na wymianę co 10-15 tys. Inaczej panewki i pierścienie się szybko zrewanżują.
kolejny wierzący w wieczne silniki uzdrawiane wymianami oleju co 10tys. km :roll:
Ja zmieniam co 15 i to tak akurat chyba bo co dzien do pracy tluke tylko 6 km.
w niemczech wymieniaja co 30 i jezdza na castrolu.
Jak co 15 tysi zmieniam to starcza mi 0.7l na dolewke ktore zostaje mi od zmiany
Kiedyś kolega miał dostęp do informacji serwisowych grupy GM odnośnie statystyk usterek i Niemcy przodują w poważnych usterkach silnika zarówno gwarancyjnych jak i pogwarancyjnych. Nie pamiętam dokładnie ale dokładnie ale w porównaniu z Polską poważnych usterek silnika było kilkakrotnie więcej niż w PL. Oczywiście liczone na daną liczbę aut. W Niemczech wielu kierowców wymienia co 30 tys. ale najczęściej też raz do roku wiec często nie jest to 30 tys. tylko mniej a poza tym u nich też coraz większa liczba osób jest świadomych, ze wymiana co 30 tys. zabija silnik.
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Jaki olej?

Post autor: rezon »

Tylko w Niemczech na autostradach to flotowe samochody trochę inaczej jeżdżą. Ostatnio jadąc sobie spokojnie 160km/h wyprzedziła mnie Fabia ;) Wyprzedzały mnie oczywiście też inne samochody, ale tamte miały czym, a ja miałem trochę drogi przed sobą. Ile wytrzyma silnik od kosiarki eksploatowany regularnie na czerwonym polu - nie ważne nawet co ile zmieniany jest olej?
Co do awaryjności GM - jeden z moich znajomych, były posiadacz Astry 1, Astry 2, Astry 3 i Astry 4 - kupujący je w salonie, w bogatym wyposażeniu, corocznie serwisowanych w ASO, zakochany w Oplach - jeździ obecnie... Jettą. Przyczyna - awaria silnika. A przebieg po 4 latach był coś ok. 80kkm. Jak się skopie konstrukcję, to złote oleje nie pomagają. Nie wiem, który dokładnie silnik miał - na pewno benzynowy. I nie był jedynym, który naprawiał ten silnik. Po wydaniu ponad 10kzł na naprawę jego miłość do gwiazd wygasła.
Jakoś u mnie na razie wymiany LL żadnego silnika nie zabiły - ani 1,6MPI, 2.0TDI PD, ani 1.8TSI. Obecny D5244T21 też jakoś je znosi - nawet dolewek na razie nie woła, a czasami nie ma lekko. Przy trasach silnik inaczej się zużywa niż w mieście - komp w kurach sobie sam wylicza interwał, w łosiach 1/rok lub co 30kkm. IMO ma to sens. w jednym samochodzie mam co 8kkm, w drugim co 30kkm. Ale ja nie handluję olejami, nie prowadzę warsztatów - to nie mam interesu w promocji skracania interwału.
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
PabloLG
Posty: 88
Rejestracja: 23 mar 2019, o 19:58
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Paweł
Lokalizacja: Chodziez (Weida De)

Re: Jaki olej?

Post autor: PabloLG »

to fakt sam znam kilka Niemców co kupil auto i przez 4 lata nie zmieniał oleju bo po 4 latach wymieni na nowe.
Albo jeżdżą kilka lat na oleju bo jeszcze nie ma 30k przejechane i jednemu przy 140k wyszła korba bokiem.
A jeszcze jedno to może być -20 jeszcze dobrze silnik nie odpalił a już rusza i ogień.
Jak u nas są ludzie co dbają i nie.
Serwis olejowy jak kolega pytal przy 30k przebiegu od nowosci to od 200-250e
tomek evo
Posty: 395
Rejestracja: 16 sie 2017, o 14:18
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Tomasz

Re: Jaki olej?

Post autor: tomek evo »

rezon pisze:Tylko w Niemczech na autostradach to flotowe samochody trochę inaczej jeżdżą. Ostatnio jadąc sobie spokojnie 160km/h wyprzedziła mnie Fabia ;) Wyprzedzały mnie oczywiście też inne samochody, ale tamte miały czym, a ja miałem trochę drogi przed sobą. Ile wytrzyma silnik od kosiarki eksploatowany regularnie na czerwonym polu - nie ważne nawet co ile zmieniany jest olej?
Co do awaryjności GM - jeden z moich znajomych, były posiadacz Astry 1, Astry 2, Astry 3 i Astry 4 - kupujący je w salonie, w bogatym wyposażeniu, corocznie serwisowanych w ASO, zakochany w Oplach - jeździ obecnie... Jettą. Przyczyna - awaria silnika. A przebieg po 4 latach był coś ok. 80kkm. Jak się skopie konstrukcję, to złote oleje nie pomagają. Nie wiem, który dokładnie silnik miał - na pewno benzynowy. I nie był jedynym, który naprawiał ten silnik. Po wydaniu ponad 10kzł na naprawę jego miłość do gwiazd wygasła.
Jakoś u mnie na razie wymiany LL żadnego silnika nie zabiły - ani 1,6MPI, 2.0TDI PD, ani 1.8TSI. Obecny D5244T21 też jakoś je znosi - nawet dolewek na razie nie woła, a czasami nie ma lekko. Przy trasach silnik inaczej się zużywa niż w mieście - komp w kurach sobie sam wylicza interwał, w łosiach 1/rok lub co 30kkm. IMO ma to sens. w jednym samochodzie mam co 8kkm, w drugim co 30kkm. Ale ja nie handluję olejami, nie prowadzę warsztatów - to nie mam interesu w promocji skracania interwału.
Zrób sobie analizę oleju po tych 30 tysiącach i zobaczysz wtedy czy jest to dopuszczalne w Twoim przypadku. W większości przypadków interwały powyżej 20 tys. są już zdecydowanie szkodliwe dla kondycji silnika i to nie jest promocja skracania interwału tylko fakty na podstawie analiz i różnych doświadczeń. Mam Klientów, którzy wykorzystują auta do przewozy osób i nabijają nawet i 100 tys. rocznie. I z ich doświadczeń wynika, że jak się wymienia co max 15 tys. to silniki wytrzymują wysokie przebiegi a przy long life padają często już po 300 - 400 tys. i nie są to pojedyncze przypadki tylko raczej reguła. Ale każdy robi jak uważa.
Awatar użytkownika
into
Posty: 566
Rejestracja: 30 cze 2018, o 18:37
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2010
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Imię: Michał
Lokalizacja: Leżajsk

Re: Jaki olej?

Post autor: into »

W Mazdzie serwis wymienia olej co 20tys, grupa VW przyciaga tym samym klientow, ktorzy maja floty tanszym kosztem serwisu. Panie nasze silniki sa tak dobre, ze wystarczy co 30 tys wymienic olej ;)
Ostatnio zmieniony 25 wrz 2019, o 09:43 przez into, łącznie zmieniany 1 raz.
I'm the man on the silver mountain
Awatar użytkownika
JanuszSz
Posty: 1024
Rejestracja: 21 sty 2014, o 22:17
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Aktualnie: 150
Lokalizacja: Lublin

Re: Jaki olej?

Post autor: JanuszSz »

into pisze:Eurolem handuje Tomek, ktory jest na forum. Lejolej.pl
Czy dla forumowiczów SuperbClub przewidziane są jakieś rabaty na Lejolej.pl?
Obrazek
ODPOWIEDZ