GPS system namierzania auta

Nagłośnienie, nawigacje, radia CB, telefony.
superb_fan
Posty: 7
Rejestracja: 18 sty 2016, o 19:15
Samochód: Superb II 4x4
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)

GPS system namierzania auta

Post autor: superb_fan »

Witam
jeśli powielam wątek to przepraszam.
Potrzebuje informacji czy jest jakaś możliwość zamontowania w aucie z systemem gps jakiegos nadajnika namierzającego auto. Coś na kształt nadajników montowanych w ciężarówkach i naczepach. Może firma która zajmuje się montażem w osobówkach?
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: GPS system namierzania auta

Post autor: kamracik »

Yanosik, pierwszy z brzegu :mrgreen: Poza tym każda firma ochroniarska. Do Skody tego potrzebujesz?
Lukas G
Posty: 27
Rejestracja: 28 cze 2015, o 14:30
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Radomsko

Re: GPS system namierzania auta

Post autor: Lukas G »

Oczywiście że można, oryginalna instalacja GPS w samochodzie nie ma tutaj nic do rzeczy, nie jest ona wykorzystywana przez urządzenia namierzające, to są kompletne systemy z własnym GPS i GSM. Same moduły za śmieszne pieniądze dostaniesz na alledrogo czy innym aliexpress, przeważnie maja ograniczoną funkcjonalność tzn możesz sprawdzić położenie pojazdu i to wszystko. Jest gro firm które montują takie urządzenia i zapewniają ich obsługę, współpracują z policją itd, w tego typu systemach masz już możliwość sprawdzania przejechanych tras, śledzenia auta na żywo wraz z prędkością a i pewnie dane o zużyciu paliwa etc, wszystko zależy czego potrzebujesz i ile chcesz na to przeznaczyć.
Wystarczy zapytać wujka googla a on prawdę Ci powie, ja mogę polecić xtrace i gannet, pierwszy jeśli chodzi o historie tras, prędkości itd a drugi wg mnie najlepszy na rynku w przypadku kradzieży samochodu, nie korzystają z istniejących sieci, maja swoje częstotliwości, nie ma tego jak zgłuszyć itd ale tak jak wspomniałem, takich firm jest mnóstwo także google Twoim przyjacielem jest ;)
-=Lukas G=-
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: GPS system namierzania auta

Post autor: CLO27 »

Tylko w takich systemach jest jeden mały haczyk, jak masz auto na firmę i piszesz przebiegi to bardzo łatwo zweryfikować trasy po jakich się poruszałeś-czy są zgodne z twoimi zapisami :) A poza tym jesteś w każdej chwili namierzalny więc do kochanek tylko taksówką :lol:
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
Awatar użytkownika
LOPEZZ83
Posty: 117
Rejestracja: 23 wrz 2014, o 08:55
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Kamil
Lokalizacja: Warszawa

Re: GPS system namierzania auta

Post autor: LOPEZZ83 »

Zagłuszyć zawsze można i żadna firma nie zagwarantuje Ci, że zawsze nadajnik będzie w zasięgu. Czym innym jest nadajnik GPS w celu monitorowania tras, spalania, etc., a czym innym monitoring pod kątem kradzieży.
Ostatnio zmieniony 4 lut 2016, o 16:17 przez LOPEZZ83, łącznie zmieniany 1 raz.
wlodi79
Posty: 135
Rejestracja: 3 maja 2015, o 19:01
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Warszawa

Re: GPS system namierzania auta

Post autor: wlodi79 »

Możesz sobie kupić sam nadajnik i schować go w samochodzie poczym śledzić swoją trasę na kompie lub też zlecić to firmie np autoguard. Opcje namierzania są różne np info o lokalizacji w przypadku kradzieży

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
superb_fan
Posty: 7
Rejestracja: 18 sty 2016, o 19:15
Samochód: Superb II 4x4
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)

Re: GPS system namierzania auta

Post autor: superb_fan »

kamracik pisze:Yanosik, pierwszy z brzegu :mrgreen: Poza tym każda firma ochroniarska. Do Skody tego potrzebujesz?
Witam
tak do skody superb coś co może mnie wspomóc w razie (nie daj Boże) zaginięcia auta. Często jeżdżę i czasami auto zostaje na nie strzeżonym parkingu Różne historie się zdarzają. Wiem ze to nie daje 100% gwarancji ale trochę lepiej zadypiałoby sie wiedząc ze jest dodatkowa ochrona :D
superb_fan
Posty: 7
Rejestracja: 18 sty 2016, o 19:15
Samochód: Superb II 4x4
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)

Re: GPS system namierzania auta

Post autor: superb_fan »

dziękuję za odpowiedzi
czyli nadajnik gps nie przyda się. bo są lokalizatory i myślałam że to będzie ok. Ale wasze rady dają do myślenia.
powiem tak : potrzebuje dodatkowego zabezpieczenia w razie gdyby jakiś bęcwał chciał "pożyczyć" moje auto bez mojej wiedzy. Prywatne do celów prywatnych. 8-) Bez liczenia km. Chyba że te firmy mają możliwość zaalarmowania mnie gdy auto ruszy bez mojej wiedzy, taki system ostrzegania? Zorientuję się
thanks
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: GPS system namierzania auta

Post autor: kamracik »

Powiem Ci tak, przed kradzieżą się już zabezpieczyłeś, kupiłeś Skodę :mrgreen:
Awatar użytkownika
JanuszSz
Posty: 1021
Rejestracja: 21 sty 2014, o 22:17
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Aktualnie: 150
Lokalizacja: Lublin

Re: GPS system namierzania auta

Post autor: JanuszSz »

Sedana.
Obrazek
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: GPS system namierzania auta

Post autor: kamracik »

Jak sedana jeszcze do tego to można śmiało nie zamykać :lol:
Awatar użytkownika
Mej
Posty: 780
Rejestracja: 8 gru 2013, o 12:10
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Piotr

Re: GPS system namierzania auta

Post autor: Mej »

Superb_fan - poczytaj sobie o tym systemie i przemyśl montaż we własnym aucie (jak najbardziej jest dostępny do każdego samochodu w ofercie indywidualnej) :
http://www.subaru.pl/isr.html

Ja miałem z tym do czynienia w Outabcku i w około dwuletnim okresie użytkowania system nie zaliczył ani jednej wpadki technicznej.
Za to był NAPRAWDĘ czuły, Wystarczała najmniejsza zmiana w nachyleniu auta (wystarczyło wręcz podłożyć i minimalnie podkręcić lewarek do zmiany koła), a natychmiast dzwonili z centrum monitoringu o możliwym zagrożeniu. Tak samo lekkie rozładowanie akumulatora również skutkowało informacją, że z samochodem może dziać się coś złego.
Jednocześnie nie zdarzył się ani jeden fałszywy alarm, wywołany przykładowo przez huraganowe podmuchy wiatru, co w przypadku zwykłych alarmów wiemy czym się kończy.

Szczęśliwie nie musiałem korzystać z funkcji alarmowych w razie kolizji ale zdarzyło mi się i to chyba nawet dwukrotnie, że centrala bez najmniejszego problemu przyjęła moje połączenie alarmowe dotyczące zdarzeń, z którymi ja nie miałem nic wspólnego ale chciałem jak najszybciej pomóc.
Zamiast nerwowo wstukiwać 112 czy też 997-9 w telefon wystarczyło nacisnąć guziczek i natychmiast nastąpiło połączenie (rozmowy alarmowe są prowadzone z fabrycznym zestawem głośnomówiącym i z tego co pamiętam z wykorzystaniem karty SIM w sterowniku ISR'a czyli nie potrzeba nawet własnej komórki).

Także generalnie polecam. Zresztą Skoda też montuje ISR.
Moim zdaniem jest dobrze przemyślany i w pełni porównywalny np. z Telematikiem w Audi.

Chociaż osobiście nie wnikałem w tajniki techniczne wydaje mi się, że praktycznie jedynym kluczem do satysfakcji jest prawidłowy i staranny montaż.

Wadą jest potrzeba corocznego abonamentu ale na tle konkurencji, przynajmniej na ów czas gdy ja płaciłem abonament cena usługi była mocno-mocno konkurencyjna.
Na tym Forum nowym Subaru jeździ Kolega Jędrula (memberlist.php?mode=viewprofile&u=895).
Jeżeli jesteś zainteresowany jego odczuciami po prostu skrobnij mu PW, będziesz miał opinię co najmniej od dwóch osób (jego i moją), a może jeszcze ktoś zechce się dopisać.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: GPS system namierzania auta

Post autor: Enriquez »

Takie coś można złożyć z Arduino i modułu GSM i GPS. Kwestia wyobraźni i umiejętności programowania. Polecam zajrzeć na instructables.com. Pewnie ciś się znajdzie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: GPS system namierzania auta

Post autor: kamracik »

W podobnej cenie bez dłubaniny można kupić gotowy zestaw od Chińczyków (jakoś nie będzie taka sama, ale będzie działać).
http://www.aliexpress.com/item/1Set-Aut ... 25327.html
Sebastian_M26
Posty: 1707
Rejestracja: 26 lut 2010, o 18:58
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI BZB (160KM)
Aktualnie: seria 188KM/270Nm
Lokalizacja: Katowice

Re: GPS system namierzania auta

Post autor: Sebastian_M26 »

System alarmowy z powiadomieniem gsm, jeśli jesteś w stanie bronić swojej własności.
PANIE WŁADZO, MA PAN RACJĘ, NIESTETY ZDARZYŁO MI SIĘ PRZEKROCZYĆ PRĘDKOŚĆ, ZDAJĘ SOBIE SPRAWĘ Z TEGO, ŻE BYŁO TO BARDZO NIEODPOWIEDZIALNE, ŻE NARAZIŁEM INNYCH UCZESTNIKÓW RUCHU NA NIEBEZPIECZEŃSTWO ALE ... JECHAŁEM SZYBKO, GDYŻ LUBIĘ ZAPIERDALAĆ...
ODPOWIEDZ