Sound System

Nagłośnienie, nawigacje, radia CB, telefony.
Awatar użytkownika
into
Posty: 566
Rejestracja: 30 cze 2018, o 18:37
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2010
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Imię: Michał
Lokalizacja: Leżajsk

Re: Sound System

Post autor: into »

Jesli zostawiasz glosniki w tylnych drzwiach i dolozyles suba to moze byc problem z zestrojeniem tego tzw czasowki.
Ja osobiscie bym pakowal wf 20cm i odpuscil sobie suba. Powodzenia w dalszych modyfikacjach.
Opisz swoje odczucia po zmianach :)
I'm the man on the silver mountain
KLICHO
Posty: 170
Rejestracja: 10 wrz 2019, o 10:48
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Imię: Marcin

Re: Sound System

Post autor: KLICHO »

Ja tam u siebie aż tak nie kombinowałem tylko dałem na tył gwizdki z B&O z Audi + średnio tonowe z SS3 z Cantona. Wzmacniak dałem z Dynaudio z Golfa 6 + wyciszenie drzwi i głównie tapicerki. Jeszce zastanawiam się nad gwizdkami w rączkach z przodu czy by nie dać Dynaudio z Passata B6/B7/CC. Ale musiał bym pomierzyć jakiej wielkości są.
YOGI3000
Posty: 195
Rejestracja: 26 wrz 2018, o 22:27
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB

Re: Sound System

Post autor: YOGI3000 »

Jaki zastosować wzmacniacz z procesorem dźwięku żeby polepszyć jakość audi? Obecnie standard nagłośnienie.
KLICHO
Posty: 170
Rejestracja: 10 wrz 2019, o 10:48
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Imię: Marcin

Re: Sound System

Post autor: KLICHO »

Kombinowałem od Audi nie podchodzi jedynie max co to 300W z Vw z Dynaudio czyli Golf Touran itp. Myślałem że podejdzie z Cantona czy Dynaudio z SS3 czy B8 passka mimo iż wtyczka ta sama. Ale niestety nie obsłuży nawet jak byś miał MIB STD2. Bo ori od SS2 ma 280W 20W różnicy niby nic ale coś tam zawsze poprawi.
Awatar użytkownika
pab567
Ekspert
Posty: 5802
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 421 KM / 524 Nm
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszafka (Ochota)

Re: Sound System

Post autor: pab567 »

Oryginalny z SS2 w połączeniu z MIB STD2 PQ naprawdę robi robotę. Ewentualnie mogę polecić STEG SDS-P8, mam w Yeti i naprawdę daje radę.
YOGI3000
Posty: 195
Rejestracja: 26 wrz 2018, o 22:27
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB

Re: Sound System

Post autor: YOGI3000 »

Chodzi mi o taki wzmacniacz plug and play. Bez ciągnięcia dodatkowych instalacji więc najlepiej jak by się zmieścił gdzieś za radiem i nie taki za 3k zł.
KLICHO
Posty: 170
Rejestracja: 10 wrz 2019, o 10:48
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Imię: Marcin

Re: Sound System

Post autor: KLICHO »

To dynaudio z golfa czy tourana kupisz za 150-200 zł 20W mocniejszy nic więcej.
YOGI3000
Posty: 195
Rejestracja: 26 wrz 2018, o 22:27
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB

Re: Sound System

Post autor: YOGI3000 »

Z którego golfa lub tourana? Znamy numery?
KLICHO
Posty: 170
Rejestracja: 10 wrz 2019, o 10:48
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Imię: Marcin

Re: Sound System

Post autor: KLICHO »

5K0035456 Golf 6 5K0035456E Tiguan(Pomyłka bo napisałem Touran)
Awatar użytkownika
lockin
Posty: 87
Rejestracja: 22 lis 2014, o 07:38
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: DW

Re: Sound System

Post autor: lockin »

jedrek1980 pisze: 25 paź 2019, o 18:02 Też mam SS i Amundesa plus i tak zastanawiam się czy wymiana oryginalnych głośników poprawi trochę chociaż by nas żeby nie był taki "pusty".Jeżeli tak to może ktoś ma wymienione i może polecić
Mam u siebie Amundsena+ podpiętego przez 3-kanalowy wzmacniacz DLS X-A30 z zestawem BLAM Relax 165RSQ oraz Focal SUB P-25DB. Do tego jest skrzynia basowa FIT-BOX zamontowana w lewej części bagażnika. Drzwi oraz silnik zostały dodatkowo wygluszone matami. Gra to naprawdę przyzwoicie. Całość zakładana w salonie audio w Krakowie.
hany382
Posty: 6
Rejestracja: 28 lut 2018, o 17:29
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI BZB (160KM)
Imię: Adam

Re: Sound System

Post autor: hany382 »

Problem znany, może nie do końca.?

Witam, po awarii columbusa zdecydowałem się na zakup Isudar PX5 z aliexpress. https://pl.aliexpress.com/item/32852058 ... 5c0fEMVaik
Pierwszy problem, po zamontowaniu cisza w głośnikach, odłączenie akumulatora na 10 min pomogło. Dźwięk się pojawił, aż za natto. Zaczęły się wydobywać z głośników szumy i różne zakłócenia.

Samochód wyposażony w system nagłośnieniowy "Soundsystem" i tu pojawia się problem. Wyczytałem na forum że radio jest niekompatybilne z SS. Tak ma być, nic z tym nie zrobię. Kilku klubowiczów kupiło taką samą jednostkę i cisza. Wszystko gra bez najmniejszych problemów, chłopaki zadowoleni. Również posiadają system SS.

W czym tkwi problem z moim egzemplarzem? Może to nie wina radia a wzmacniacza? Dodam również że wszystkie oprogramowania takie same, zaktualizowane do najnowszych wersji.

Za radą jednego z forumowiczów przystąpiłem do adaptacji radia ze wzmacniaczem, wszystko zakończone fiaskiem.

Może ktoś z was miał podobny problem, albo zna przyczynę awarii?

https://www.youtube.com/watch?v=65nwaDByudw
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Sound System

Post autor: CLO27 »

ali tfuuu
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Sound System

Post autor: rezon »

hany382 pisze: 24 mar 2020, o 09:48 Problem znany, może nie do końca.?

Witam, po awarii columbusa ....
Pierwszy problem, po zamontowaniu cisza w głośnikach, odłączenie akumulatora na 10 min pomogło. Dźwięk się pojawił, aż za natto. Zaczęły się wydobywać z głośników szumy i różne zakłócenia.
.....Wyczytałem na forum że radio jest niekompatybilne z SS. Tak ma być, nic z tym nie zrobię. Kilku klubowiczów kupiło taką samą jednostkę i cisza. Wszystko gra bez najmniejszych problemów, chłopaki zadowoleni. Również posiadają system SS.
Może to nie wina radia a wzmacniacza? ...
Nie napisałeś na czym polegał problem z Columbusem. Jeśli również brak dźwięku to niestety możliwa jest awaria wzmacniacza. Masz możliwość podpięcia swojego Columbusa do innego samochodu? Chyba PIN jest potrzebny.
Do chińczyka spróbowałbym podpiąć jakiś głośnik zewnętrzny na cinchach w celu sprawdzenia czy działają kanały audio.
Jeśli padł wzmacniacz od SS, to pominąłbym go prowadząc kable audio od chińczyka do miejsca montażu wzmacniacza SS i podpinając tam pod kable głośnikowe. btw to rozwiązanie możesz zastosować nawet w przypadku sprawnego wzmacniacza SS ;)
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
KLICHO
Posty: 170
Rejestracja: 10 wrz 2019, o 10:48
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Imię: Marcin

Re: Sound System

Post autor: KLICHO »

To że nie masz teraz dzwieku nie masz zakodowanego wzmacniacza dlatego masz szum głuchy.
piciuok
Posty: 13
Rejestracja: 22 cze 2019, o 23:22
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Mateusz

Re: Sound System

Post autor: piciuok »

Pisałem przedwczoraj, wczoraj i dziś z chińczykiem odnośnie jakiegoś Isudara, na samym początku pytałem o kompatybilność z Sound System, ale jakoś zignorował i opowiadał dalej na to co pytałem. Dopiero dziś, po wysłaniu mu numeru części wzmacniacza i trzymania się tylko tego tematu (Sound System) chińczyk stwierdził, że żadne jego radio nie jest kompatybilne z tym wzmacniaczem. Przyjmuje więc, że wszyscy "zadowoleni" korzystają z końcówek mocy zintegrowanych z radiem. Patrząc na wnętrze, nie wiem jak to ma zasilić 10 głośników.
Patrząc na serie, przy dobrej jakości muzyki - jak dla mnie gra to bardzo ok i nie słabnie nawet przy 3/4 zakresu - powiedziałbym, że mała dyskoteka :D
Android fajnie, yanosika można mieć, mapy google, spotify - wszystko z automatu ale kosztem integracji z autem i niepewnością w działaniu całości. Wolę chyba zamontować sobie uchwyt magnetyczny z baseusa na środku i po bluetooth mieć audio i tym samym wszystko co potrzeba z fona. 1000 ziko można przeznaczyć na chociażby konserwacje belki tylnej bo coś tam rudo :D
ODPOWIEDZ