RNS-510 czyli Columbus - Mapy Soft i technikalia

Nagłośnienie, nawigacje, radia CB, telefony.
Lefty100
Posty: 13
Rejestracja: 30 sty 2017, o 15:40
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Karol

Re: RNS-510 czyli Columbus - Mapy Soft i technikalia

Post autor: Lefty100 »

Ja już nie wiem co robię nie tak. Płyta DVD nagrana, w zasadzie dwie. Dwoma różnymi programami i dwie różne prędkości. Po uruchomieniu radia prosi o płytę DVD, wkładam - mapy się kopiują i zaczynają się pojawiać mapy. Po ok 5 min wywala błąd CD/DVD i wypluwa płytę.

Coś robię źle?
YOGI3000
Posty: 195
Rejestracja: 26 wrz 2018, o 22:27
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB

Re: RNS-510 czyli Columbus - Mapy Soft i technikalia

Post autor: YOGI3000 »

Źle nagrane lub laser do czyszczenia.
Awatar użytkownika
untaztood
Posty: 517
Rejestracja: 24 cze 2017, o 06:45
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Imię: Lukasz

Re: RNS-510 czyli Columbus - Mapy Soft i technikalia

Post autor: untaztood »

Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że jeśli laser jest czysty i dalej nie czyta płyty poprawnie, to należy nagrać na Verbatim DL + na nagrywarce w stacjonarnym komputerze.
Awatar użytkownika
marioti
Doradca
Posty: 1807
Rejestracja: 30 gru 2017, o 10:56
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 198KM

Re: RNS-510 czyli Columbus - Mapy Soft i technikalia

Post autor: marioti »

do touarega tak musiałem właśnie nagrywać. DL z Verbatima, program IMGBurn w którym zmienia się tzw. Booktype na DVD ROM. To jedyny sposób dzięki któremu wgrałem mapy. Przedtem też nagrałem kilka płyt i nic. Instrukcja jak nagrywać w IMGBurn, oraz jak zmienić Booktype, do ściągnięcia z mojego dysku. Dwa pliki - nr 1, nr 2
przetestuj
Lefty100
Posty: 13
Rejestracja: 30 sty 2017, o 15:40
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Karol

Re: RNS-510 czyli Columbus - Mapy Soft i technikalia

Post autor: Lefty100 »

marioti pisze:do touarega tak musiałem właśnie nagrywać. DL z Verbatima, program IMGBurn w którym zmienia się tzw. Booktype na DVD ROM. To jedyny sposób dzięki któremu wgrałem mapy. Przedtem też nagrałem kilka płyt i nic. Instrukcja jak nagrywać w IMGBurn, oraz jak zmienić Booktype, do ściągnięcia z mojego dysku. Dwa pliki - nr 1, nr 2
przetestuj
OK, spróbuję. Podjadę kupić Verbatima skoro polecacie i dam znać jak poszło... Dzięki
Awatar użytkownika
pab567
Ekspert
Posty: 5802
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 421 KM / 524 Nm
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszafka (Ochota)

Re: RNS-510 czyli Columbus - Mapy Soft i technikalia

Post autor: pab567 »

Laser najpierw wyczyść
Awatar użytkownika
Igan
Posty: 126
Rejestracja: 22 kwie 2018, o 21:04
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: RNS-510 czyli Columbus - Mapy Soft i technikalia

Post autor: Igan »

Operacja instalacji map, ostatecznie zakończyła się sukcesem, bez demontażu radio i czyszczenia lasera.
Od kolegi z innego forum, dostałem płytę z mapami, z której On z sukcesem wgrał mapy.
U mnie ta płyta nie zadziałała - kopiowanie danych z płyty szło, trochę dalej niż z mojej, ale ostatecznie się wywalało.
Dzisiaj gdy na tej płycie wyskoczył komunikat, żeby włożyć płytę z nawigacją i jego płyta wyjechała z napędu, wrzuciłem płytę, którą ja nagrywałem i kopiowanie doszło do końca, kończąc się komunikatem o sukcesie :-)

Być może rzeczywiście to kwestia laser, ale udało się go "oszukać".
Jak będzie cieplej i będzie trochę czasu, to może wymontuję radio i dla spokoju wyczyszczę laser.
Lefty100
Posty: 13
Rejestracja: 30 sty 2017, o 15:40
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Karol

Re: RNS-510 czyli Columbus - Mapy Soft i technikalia

Post autor: Lefty100 »

pab567 pisze:Laser najpierw wyczyść
Laser czyściłem. Czekam na zamówione płyty Verbatima bo w żadnym stacjonarnym sklepie ich nie znalazłem.
Awatar użytkownika
Igan
Posty: 126
Rejestracja: 22 kwie 2018, o 21:04
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: RNS-510 czyli Columbus - Mapy Soft i technikalia

Post autor: Igan »

Lefty100 pisze:
pab567 pisze:Laser najpierw wyczyść
Laser czyściłem. Czekam na zamówione płyty Verbatima bo w żadnym stacjonarnym sklepie ich nie znalazłem.
Jedna z dwóch płyt których ja użyłem to był jakiś noname z auchan a druga esperanza, czyli żadna wysoka półka.
Lefty100
Posty: 13
Rejestracja: 30 sty 2017, o 15:40
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Karol

Re: RNS-510 czyli Columbus - Mapy Soft i technikalia

Post autor: Lefty100 »

Dziś dotarły do mnie DVD Verbatim. Po nagraniu map na razie nie występują błędy, ale... po 1h musiałem wyłączyć auto.
Pytanie: Jak długo się przegrywają te mapy na SSD ? Czy ten proces może być na raty, czy może musi się kopiować od początku do końca na raz? Jeśli tak, ile to może zająć?
Awatar użytkownika
Igan
Posty: 126
Rejestracja: 22 kwie 2018, o 21:04
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: RNS-510 czyli Columbus - Mapy Soft i technikalia

Post autor: Igan »

Lefty100 pisze:Dziś dotarły do mnie DVD Verbatim. Po nagraniu map na razie nie występują błędy, ale... po 1h musiałem wyłączyć auto.
Pytanie: Jak długo się przegrywają te mapy na SSD ? Czy ten proces może być na raty, czy może musi się kopiować od początku do końca na raz? Jeśli tak, ile to może zająć?
Może być na raty.
Osoby, którym poszło od pierwszego strzała, twierdzą, że trwa to około godzinę.
Pasek postępu możesz zobaczyć wciskając na radiu EJECT
Lefty100
Posty: 13
Rejestracja: 30 sty 2017, o 15:40
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Karol

Re: RNS-510 czyli Columbus - Mapy Soft i technikalia

Post autor: Lefty100 »

Igan pisze:
Lefty100 pisze:Dziś dotarły do mnie DVD Verbatim. Po nagraniu map na razie nie występują błędy, ale... po 1h musiałem wyłączyć auto.
Pytanie: Jak długo się przegrywają te mapy na SSD ? Czy ten proces może być na raty, czy może musi się kopiować od początku do końca na raz? Jeśli tak, ile to może zająć?
Może być na raty.
Osoby, którym poszło od pierwszego strzała, twierdzą, że trwa to około godzinę.
Pasek postępu możesz zobaczyć wciskając na radiu EJECT
Tak, widziałem ten pasek... Właśnie po godzinie jak musiałem wyłączyć czekałem aż dojdzie do końca... doszedł i zaczął od początku. Wtedy wyłączyłem. Skoro można na raty to jutro kolejna próba :)
YOGI3000
Posty: 195
Rejestracja: 26 wrz 2018, o 22:27
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB

Re: RNS-510 czyli Columbus - Mapy Soft i technikalia

Post autor: YOGI3000 »

Jak zaczął od początku to raczej się nie skopiowały. Powinien dojść do końca i pojawi się komunikat że mapy skopiowane.
Lefty100
Posty: 13
Rejestracja: 30 sty 2017, o 15:40
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Karol

Re: RNS-510 czyli Columbus - Mapy Soft i technikalia

Post autor: Lefty100 »

Dziś się udało. Być może ten pasek postępu jest pokazywany kilka razy dla różnych plików (państw?) Nie wiem, bynajmniej u mniej był kilka razy - 4 albo 5 dochodził do końca i zaczynał od nowa. Jakby sumarycznie podliczyć to zajęło to z 3h - na 4 raty ;)

podsumowując - Verbatim dał radę. Kupiłem "Verbatim DVD+R DL MKM003" który to ponoć jest dedykowany pod navi. Niem ile w tym prawdy a ile marketingu, ale w końcu się udało ;) Dzięki za porady!
Awatar użytkownika
maly771
Posty: 27
Rejestracja: 11 gru 2014, o 22:53
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Lokalizacja: Belfast, NI

Re: RNS-510 czyli Columbus - Mapy Soft i technikalia

Post autor: maly771 »

ja miałem tak z poprzednimi mapami tez kilka razy ten pasek szedł od początku ale nic nie kombinowałem i w końcu pokazało się sukces i jest ok
ODPOWIEDZ