bolero na columbusa

Nagłośnienie, nawigacje, radia CB, telefony.
milmad77
Posty: 8
Rejestracja: 11 wrz 2010, o 18:32
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)

bolero na columbusa

Post autor: milmad77 »

Witam . Poczytałem trochę postów na forum i chodzi mi po głowie podmianka mojego bolero na columbusa.
Potrzebował bym wiedzy jak się do tego mądrze zabrać . ile to morze kosztować , gdzie się rozglądać za dobrym i pewnym sprzętem .jak z serwisem i gwarancją na samochód . z góry dzięki za pomoc. :)
Awatar użytkownika
bandit57
Posty: 203
Rejestracja: 9 wrz 2010, o 23:34
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 196KM / 410 Nm
Imię: Michał
Kontakt:

Re: bolero na columbusa

Post autor: bandit57 »

Witam, planuje podobnie co kolega.Chce dolozyc procz columbusa kamere i to http://allegro.pl/sklep-samochodowy-tun ... 92624.html" onclick="window.open(this.href);return false; . Bede uderzal prawdopodobnie do kolegi grygry z OCP razem z montazem.. Cene za columbusa to okolo 3000 pln razem z mapami i tv free..Co do gwarancji jesli sie cos spie..rzy to gwarancja tego nie obejmuje.Ale dla kogos kumatego montaz nie jest ciezki..Niestety pewnie bylbym po zabiegu gdyby nie to ze auto dopiero kolo 20 pazdziernika odbieram..:)
milmad77
Posty: 8
Rejestracja: 11 wrz 2010, o 18:32
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)

Re: bolero na columbusa

Post autor: milmad77 »

milmad77 pisze:Witam . Poczytałem trochę postów na forum i chodzi mi po głowie podmianka mojego bolero na columbusa.
Potrzebował bym wiedzy jak się do tego mądrze zabrać . ile to morze kosztować , gdzie się rozglądać za dobrym i pewnym sprzętem .jak z serwisem i gwarancją na samochód . z góry dzięki za pomoc. :)
milmad77 pisze:Witam . Poczytałem trochę postów na forum i chodzi mi po głowie podmianka mojego bolero na columbusa.
Potrzebował bym wiedzy jak się do tego mądrze zabrać . ile to morze kosztować , gdzie się rozglądać za dobrym i pewnym sprzętem .jak z serwisem i gwarancją na samochód . z góry dzięki za pomoc. :)
witeczka.

miałeś już kontakt z tym magikiem???.
gdzie on rezyduje??
Awatar użytkownika
bandit57
Posty: 203
Rejestracja: 9 wrz 2010, o 23:34
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 196KM / 410 Nm
Imię: Michał
Kontakt:

Re: bolero na columbusa

Post autor: bandit57 »

Tak mialem,napisalem mejla-ogolnie zapytalem o cene columbusa i montaz w polsce oraz takze tuner tv I dostalem taka odpowiedz.Co do ortografii kolega jest Czechem:)
,,Czesc, s Columbusem problem niejest.Cena Columbusu s gps antenou, dvd free,pinem, montazem, nakodowaniem jest 2700pln. Moge podjechac do Bielsko-Bialej. Tuner narazie niemam, jest drogi i niema sensu go montowaac=((''
ale znalazlem jeszcze jedna alternatywe - http://allegro.pl/columbus-rns-510-skod ... 82378.html" onclick="window.open(this.href);return false; ktora wg mnie jest ok. Aha jeszcze jedno, zmienil sie troche wyglad tej nawigacji na model 2011 tak samo jak i w bolero. Poza tym z 30 gb zrobilo sie 60gb dysku twardego o ile sie nei myle.Pozdrawiam.
Arci9
Posty: 541
Rejestracja: 4 cze 2010, o 13:48
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Imię: Artur
Lokalizacja: WND
Kontakt:

Re: bolero na columbusa

Post autor: Arci9 »

Ja też szukam Columbusa.I jak tutaj wspomnieliście kolega grygy z OCP sprzedaje swoje za 2700zł.
Inne alternatywy to tylko na allegro.
Pojawiły się nowe wersje C , które maja min. wyśw. ledowy, chyba większy dysk 60GB.A z wyglądu przede wszystkim, po prawej na samej górze przycisk ma gwiazdkę.
U nas w S2 problem chyba jest w oprogramowaniu szyny can, bo nie wszystkie te urządzenia wyś. OPS i ust. klimy?
Dotyczy to też urządzenia z serii "gold edition- V&S,... i jakaś jeszcze jedna marka typu no name, ale nie pamietam nazwy.
Z Zenec 2010 też jest podobny problem, ale tutaj cena prawie 5 tyś. zwala z nóg, w dodatku mój coprawda krótki odsłuch muzyki mnie...przestraszył :(
Osobiście jestem najbliżej Columbusa (czy raczej VW RNS 510), natomiast trochę się waham, bo nie ma wyjścia na wzmak...
A z drugiej strony wystawiłem swojego Amundsena na sprzedaż i zobaczymy jak to wyjdzie :)
gospodarstwo agroturystyczne

http://kasztelania.cba.pl/
Awatar użytkownika
Nematode
Posty: 381
Rejestracja: 5 sie 2010, o 19:46
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: bolero na columbusa

Post autor: Nematode »

Arci9 pisze: ... A z wyglądu przede wszystkim, po prawej na samej górze przycisk ma gwiazdkę.
A wiesz co to ma robić ta gwiazdka lub jaka to funkcja będzie?
Arci9 pisze:U nas w S2 problem chyba jest w oprogramowaniu szyny can, bo nie wszystkie te urządzenia wyś. OPS i ust. klimy?
Z tego co trochę poczytałem to jeśli masz legalnego RNSa z legalnego źródła i podepniesz to w ASO lub u kogoś kto ma o tym pojęcie (czyli np Grygy z OCP) to wszystko działa. Dodatkowo, gdzieś przeczytałem że podobno jest taki patent o którym nie wszyscy wiedzą, że jak się juz podepnie Columbusa to trzeba odłączyć "+" od akumulatora i podpiąć ponownie i wszystko działa. Niestety to tylko zasłyszane więc nie mogę tego na 100% potwierdzić.
Arci9 pisze:A z drugiej strony wystawiłem swojego Amundsena na sprzedaż i zobaczymy jak to wyjdzie :)
No Amundsen to lipa trochę :( Już prawie zamówiłem, ale w ostatniej chwili gdzieś przeczytałem na forum że jak się ma zestaw BT do telefonu to nie współpracuje z nim tak jak to jest w przypadku Columbusa i Bolero. A dla mnie to ważna sprawa. Zresztą nie po to człowiek dobiera sobie BT za 1200 PLN, żeby później nie móc z tego korzystać jak należy. Lipa też w Amundsenie jest taka, że za każdy kraj płaci się oddzielnie, a mapa kosztuje 1000 PLN czyli więcej niż Amu w S2 Elegance (900 PLN) :shock:
Skoda Superb 2 Combi - Elegance powered by 1.8 TSI & DSG7
Obrazek
Awatar użytkownika
mkotek
Posty: 127
Rejestracja: 3 sie 2010, o 21:07
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TSI (200KM)
Imię: Michał 'Kotek'
Lokalizacja: Łomianki
Kontakt:

Re: bolero na columbusa

Post autor: mkotek »

Lipa w Amundsenie polega przede wszystkim na tym, że jest to unit Blaupunkta starej generacji i obsługuje płyty CD z mapami. Tymczasem wszystkie nowe urządzenia, w tym Columbus obsługują DVD - na CD map już nie ma, dlatego takie drogie są mapy krajowe i tak trudno dostępne.
/Kotek
Superb Combi 2.0 TSI - odebrana (wrzesień 2010); Sedan - odebrany (23 grudnia 2010)
Awatar użytkownika
rafał
Posty: 224
Rejestracja: 4 mar 2010, o 19:01
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI BMP (140KM)
Lokalizacja: Kraków

Re: bolero na columbusa

Post autor: rafał »

Arci9 pisze: U nas w S2 problem chyba jest w oprogramowaniu szyny can, bo nie wszystkie te urządzenia wyś. OPS i ust. klimy?:)

jeżeli masz na myśli columbusa to oczywiście wszystko działa tylko musisz radio zakodować w ASO lub ja zdecydujesz się na zakup u Martina on Ci to zakoduje na miejscu
2.0 TDI BMP, DSG, Elegance
Arci9
Posty: 541
Rejestracja: 4 cze 2010, o 13:48
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Imię: Artur
Lokalizacja: WND
Kontakt:

Re: bolero na columbusa

Post autor: Arci9 »

Nematode pisze:
Arci9 pisze: ... A z wyglądu przede wszystkim, po prawej na samej górze przycisk ma gwiazdkę.
A wiesz co to ma robić ta gwiazdka lub jaka to funkcja będzie?
Nie mam pojecie.To taki znak rozpoznawczy wersji C.
gospodarstwo agroturystyczne

http://kasztelania.cba.pl/
Arci9
Posty: 541
Rejestracja: 4 cze 2010, o 13:48
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Imię: Artur
Lokalizacja: WND
Kontakt:

Re: bolero na columbusa

Post autor: Arci9 »

mkotek pisze:Lipa w Amundsenie polega przede wszystkim na tym, że jest to unit Blaupunkta starej generacji i obsługuje płyty CD z mapami. Tymczasem wszystkie nowe urządzenia, w tym Columbus obsługują DVD - na CD map już nie ma, dlatego takie drogie są mapy krajowe i tak trudno dostępne.
Do Amundsena też możesz wrzucić kartę SD, więc to nie aż taki problem :)
gospodarstwo agroturystyczne

http://kasztelania.cba.pl/
Arci9
Posty: 541
Rejestracja: 4 cze 2010, o 13:48
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Imię: Artur
Lokalizacja: WND
Kontakt:

Re: bolero na columbusa

Post autor: Arci9 »

rafał pisze:
Arci9 pisze: U nas w S2 problem chyba jest w oprogramowaniu szyny can, bo nie wszystkie te urządzenia wyś. OPS i ust. klimy?:)

jeżeli masz na myśli columbusa to oczywiście wszystko działa tylko musisz radio zakodować w ASO lub ja zdecydujesz się na zakup u Martina on Ci to zakoduje na miejscu
Tak, myślałem o Columbusie.Ale czy dla wszystkich rocznikowo Columbusów lub RNS 510 jest taka możliwość?Czy może od jakiegośc rocznika np. 2009?


btw: mój Amundsen znalazł klienta, ale muszę podjechać do serwisu odczytać kod, nie wiecie czy oni go biorą z systemu komputerowego Skoda (on line) czy bezpośrenio z auta (navigacji)? Chyba można tak i tak, ale w serwisie jeszcze sami nie wiedzą.Po za tym chyba powinni mi go dać free??
gospodarstwo agroturystyczne

http://kasztelania.cba.pl/
Awatar użytkownika
rafał
Posty: 224
Rejestracja: 4 mar 2010, o 19:01
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI BMP (140KM)
Lokalizacja: Kraków

Re: bolero na columbusa

Post autor: rafał »

powiem tak ja nie słyszałem o problemie z zakodowanie "nie grzebanego" columbusa

PIN powinni Ci udostępnić za free uzyskują go z systemu po wpisaniu kodu z naklejki , która znajduje się na urządzeniu
2.0 TDI BMP, DSG, Elegance
Awatar użytkownika
mkotek
Posty: 127
Rejestracja: 3 sie 2010, o 21:07
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TSI (200KM)
Imię: Michał 'Kotek'
Lokalizacja: Łomianki
Kontakt:

Re: bolero na columbusa

Post autor: mkotek »

Arci9 pisze:
mkotek pisze:Lipa w Amundsenie polega przede wszystkim na tym, że jest to unit Blaupunkta starej generacji i obsługuje płyty CD z mapami. Tymczasem wszystkie nowe urządzenia, w tym Columbus obsługują DVD - na CD map już nie ma, dlatego takie drogie są mapy krajowe i tak trudno dostępne.
Do Amundsena też możesz wrzucić kartę SD, więc to nie aż taki problem :)
Ale skąd weźmiesz aktualne mapy do Amundsena, skoro wszystkie teraz są wydawane na DVD? Czy można wrzucić mapy z płyty na kartę? Wydaje mi się, że nie, że karta tylko do muzyki.
/Kotek
Superb Combi 2.0 TSI - odebrana (wrzesień 2010); Sedan - odebrany (23 grudnia 2010)
Awatar użytkownika
mawrob
Posty: 77
Rejestracja: 7 lip 2010, o 17:21
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Marcin
Lokalizacja: Radom

Re: bolero na columbusa

Post autor: mawrob »

koledzy podpowiedzcie, gdzie można kupić columbusa razem z montażem, najlepiej spolszczonego, SII combi MY2011, radom
Superb II Combi 2.0 TDI 170KM Platinum MY2011
Awatar użytkownika
mawrob
Posty: 77
Rejestracja: 7 lip 2010, o 17:21
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Marcin
Lokalizacja: Radom

Re: bolero na columbusa

Post autor: mawrob »

oczywiście chodzi o jakieś namiary na firmę, która się tym zajmuje (chcę mieć pewność, że czegoś nie spie....),a tak poza tym do Bolero będzie do sprzedania (new bolero). pozdrawiam
Superb II Combi 2.0 TDI 170KM Platinum MY2011
ODPOWIEDZ