Fabryczny/Oryginalny zestaw Bluetooth

Nagłośnienie, nawigacje, radia CB, telefony.
jancol
Posty: 8
Rejestracja: 21 lis 2010, o 18:18
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Lokalizacja: Gdańsk

Fabryczny/Oryginalny zestaw Bluetooth

Post autor: jancol »

Witam!
Zastanawiam się na nad montażem zestawu głośnomówiącaego w swojej Skodzie S2 Combi. Wstępnie rozważałem montaż Parrota, ale kusi mnie rozwiązanie fabryczne (brak dodatkowych wyświetlaczy czy przycisków). Czy ktoś się orientuje czy jest mozliwość dołożenie oryginalnego zestawu Bluetooth II do radia Swing w S2? Czy jest to bardzo skomplikowane?
Ile kosztuje taka przyjemność?? Czy ktoś ma porównanie w działaniu zestawu oryginalnego i np.parrota lub nokii??

Pozdrawiam i dziękuje za informacje
jancol
Awatar użytkownika
mkotek
Posty: 127
Rejestracja: 3 sie 2010, o 21:07
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TSI (200KM)
Imię: Michał 'Kotek'
Lokalizacja: Łomianki
Kontakt:

Re: Fabryczny/Oryginalny zestaw Bluetooth

Post autor: mkotek »

Nie wiem, jak moduły działają z radiem niższym niż Bolero, ale na bazie naszych doświadczeń:
1. Ja mam Parrota z którego jestem bardzo zadowolony. Do tego stopnia, że nie wziąłem specjalnie kupionego i sprowadzonego z Niemiec modułu Kufateca - brakowało mi wybierania głosowego z książki telefonicznej (bez wcześniejszego nagrywania haseł). Do tego wejście na USB, jako nice to have. Niestety nieco wkurza pilot na kierownicę, a nie mogę znaleźć innego miejsca. W CK3100 działało magiczne słowo TELEFON (full hand free), w obecnym MKi9200 - słowa są tylko 2 Odbierz i Odrzuć, a wybieranie trzeba zapoczątkować (obudzić zestaw) przyciskiem.
2. Mój wspólnik ma firmowy zestaw Skody (BT II), bardzo sobie chwali wybieranie z wyświetlacza przy kierownicy oraz z Bolero. Nie ma wybierania głosowego, ale cała reszta działa ok. Twierdzi, że zestaw lepiej działa, niż oryginalny w S-Maxie.

Na życzenie wszelkie inne odpowiedzi na pytania - zdjęcia gdzieś w wątku wcześniejszym na ten sam temat.
/Kotek
Superb Combi 2.0 TSI - odebrana (wrzesień 2010); Sedan - odebrany (23 grudnia 2010)
jancol
Posty: 8
Rejestracja: 21 lis 2010, o 18:18
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Fabryczny/Oryginalny zestaw Bluetooth

Post autor: jancol »

Dzięki za odpowiedź. Zdjęcia zamontowanego zestawu widziałem.
Najbardziej zależy mi na bardzo dobrej jakości rozmowy (w obie strony).
Jak oceniasz jakość rozmów w CK3100 i Mki9200, czy jest podobna??
Spróbuje się jeszcze dowiedzieć na temat Kufateca, czy jest możliwość podpięcia do Radia Swing. Kusi mnie brak dodatkowych wyświetlaczy oraz przycisków :)
Awatar użytkownika
mkotek
Posty: 127
Rejestracja: 3 sie 2010, o 21:07
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TSI (200KM)
Imię: Michał 'Kotek'
Lokalizacja: Łomianki
Kontakt:

Re: Fabryczny/Oryginalny zestaw Bluetooth

Post autor: mkotek »

Zależy ile chcesz wydać - Parrot 730 PLN, Kufatec 1750 z przesyłką.
Co do jakości rozmów, to trudno powiedzieć, bo od czasu CK 3100 mam chyba 3-ci telefon, a przy zestawie BT bardzo wiele od niego zależy. Ogólnie w Parrotach bardzo dobra, choć na eksperymentalnych buildach Androida czasami dźwięk był lekko metaliczny, na stabilnym 2.1 - wszystko super. A2DP też oceniam słabiej, niż te same pliki puszczone z karty w Bolero, ale to akurat najmniejszy problem.
Nie porównywałem jeszcze bezpośrednio firmowego BT Skody, ale jak rozmawiam ze wspólnikiem, to wszystko jest ok, głos wyraźny, a on jest zadowolony.
/Kotek
Superb Combi 2.0 TSI - odebrana (wrzesień 2010); Sedan - odebrany (23 grudnia 2010)
jancol
Posty: 8
Rejestracja: 21 lis 2010, o 18:18
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Fabryczny/Oryginalny zestaw Bluetooth

Post autor: jancol »

Dzięki za informację. Chyba będe się skłaniał w kierunku Parrota.
Dam znać jak się już zdecyduje.
Kufatec to jednak poważny wydatek.
Pzdr.
jancol
Awatar użytkownika
Katani
Posty: 2
Rejestracja: 10 sty 2011, o 08:27
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)

Re: Fabryczny/Oryginalny zestaw Bluetooth

Post autor: Katani »

orginalny nowy bluetooth pod siedzeniem pasażera wyświetla książkę, połączenia i wiele więcej na wyswietlaczu miedzy zegarami (maxi dot, fis) jak również pozwala wysyłac SMS'y czy nawet potrafi odebrane przeczytac i kosztuje na allegro ok 1200 pln. Jakosc glosu bardzo dobra i wszystko sterowane z kierownicy. Jak nie masz kierownicy z przyciskami (multifunkcją) to też na allegro kupisz w skurze za 500-600. Dalej to należy się zastanowic nad radiem z navi (Columbus, RNS 510) za jakies 1800 - chyba najlepiej z carsystems'u z fakturą żeby policja po pierwszej wizycie w serwisie nie zapukała do twych drzwi (hehe). Nie zapomnij też o emulatorze zmieniarki za jakies 700 pln w wersji DVD jak juz bedziesz miał DVD z navi RNS 510 (fajna sprawa z dyskiem twardym zamiast płyt). No a potem za ok 600-1500(z CAN komunikacją) pln powinienes zaopotrzyc się w tuner TV cyfrowy ponieważ jest już trochę stacji cyfrowych i jakosc super. I jak DVD miec bedziesz to dla pasażerów z tyłu monitory w zagłłówki wypadało by zamontowac za jedyne 300-1000 pln od sztuki. Na koniec pewnie dojdziesz do wniosku jak ja, że trzeba było to wszysko od razu zamówic przy zakupie auta (hehe) ale co wtedy bysmy robili przy swoich ukochanych czterech kółkach.
loco
Posty: 78
Rejestracja: 28 sie 2010, o 10:05
Samochód: Inny
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: 172km/262Nm
Lokalizacja: Poznań

Re: Fabryczny/Oryginalny zestaw Bluetooth

Post autor: loco »

Katani pisze:...Dalej to należy się zastanowic nad radiem z navi (Columbus, RNS 510) za jakies 1800 - chyba najlepiej z carsystems'u z fakturą żeby policja po pierwszej wizycie w serwisie nie zapukała do twych drzwi (hehe)....
Nie polecam tej firmy, obsługa strasznie prostacka - Panowie obudzili się w XXI wieku i chyba żyją jeszcze w czasach PRL-u, nie dotarło jeszcze do nich że sprzedawca jest dla klienta a nie odwrotnie :) - nie wyobrażam sobie jak można obrażać i wyzywać od ch#$ów klientów. Poza tym ceny z kosmosu...dla przykłady BT III u MiśkaWRO z OCP lub od Martina można nabyć za jakieś 900-1000zł u Panów z carsystem na Allegro za 1300zł, w gratisie dowiadujesz się że jesteś chujem :P

Co do policji i wizyt w serwisie :) Wszyscy ciągną z tego samego źródełka :D
bartezzxx
Posty: 110
Rejestracja: 2 lip 2013, o 07:39
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Imię: Bartek
Lokalizacja: Białystok

Re: Fabryczny/Oryginalny zestaw Bluetooth

Post autor: bartezzxx »

a gdzie dokładnie znajduje się fabryczny bluetooth w SII? Bo niby pod siedzeniem pasażera, widzę tam takie nacięcia, ale to są tylko takie że można byłoby tam włożyć jakąś małą rzecz, ale nie że moduł większy jakiś a nie wiem czy rozrywać ta wykładzine i sprawdzać dalej. Dodam że Superb II który kupiłem jest dosyć bogato wyposażony, ale telefon mi BT nie wykrywa żadnego, więc albo jest odłączony, albo go po prostu nie ma :/
Awatar użytkownika
dato
Posty: 3479
Rejestracja: 1 mar 2012, o 00:33
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: Było: 207,4@419,2Nm
Imię: Darczysław...
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Fabryczny/Oryginalny zestaw Bluetooth

Post autor: dato »

Fabryczny BT składa się z cegły pod siedzeniem pasażera przód (na wykładzinie), wiązki elektrycznej do radia i mikrofonu w podsufitce. Mikrofon to problem, reszta to pikuś za 800 - 1000 zł, lub sporo taniej "okazje" z allegro.
Ori działa bez porównania lepiej niż cokolwiek z czym miałem do czynienia. Łącznie z wysokimi papugami. Ale jeśli nie ma mikrofonu to mamy schody :(
...chyba, że Enriquez zara się wypowie, że dołożenie mikrofonów w ori miejscu to też pikuś...
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13595
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Fabryczny/Oryginalny zestaw Bluetooth

Post autor: Enriquez »

pan pikuś
co w tym trudnego - kupujesz na carsystems wiązkę z mikrofonem, w ASO piankę, na Allegro moduł z anteną i wszystko...
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
bezduszny

Re: Fabryczny/Oryginalny zestaw Bluetooth

Post autor: bezduszny »

da się jakoś oprogramowanie aktualizować w BT ?
Awatar użytkownika
dato
Posty: 3479
Rejestracja: 1 mar 2012, o 00:33
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: Było: 207,4@419,2Nm
Imię: Darczysław...
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Fabryczny/Oryginalny zestaw Bluetooth

Post autor: dato »

No dobre pytanie. Raz gdzieś trafiłem na info, że tak, nie zapisałem i już drugi nie znalazłem...
bezduszny

Re: Fabryczny/Oryginalny zestaw Bluetooth

Post autor: bezduszny »

Mi się niestety zawiesza co jakiś czas z iPhone 4s .....
i nie wiem czy to kwestia urządzenia czy telefonu.
Awatar użytkownika
dato
Posty: 3479
Rejestracja: 1 mar 2012, o 00:33
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: Było: 207,4@419,2Nm
Imię: Darczysław...
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Fabryczny/Oryginalny zestaw Bluetooth

Post autor: dato »

Przykro mi to mówić, ale pewnie auta, a raczej modułu. Szukaj tych informacji o aktualizacji, może coś ciekawego wygrzebiesz.
bezduszny

Re: Fabryczny/Oryginalny zestaw Bluetooth

Post autor: bezduszny »

Nie chce mi się ;)
podpinam słuchawki i po problemie
ODPOWIEDZ