Bolero + BT + USB

Nagłośnienie, nawigacje, radia CB, telefony.
Awatar użytkownika
pab567
Ekspert
Posty: 5802
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 421 KM / 524 Nm
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszafka (Ochota)

Re: Bolero + BT + USB

Post autor: pab567 »

Jak Warszawa to zawsze możesz do mnie podjechać...
Awatar użytkownika
Arti23
Posty: 24
Rejestracja: 23 lis 2016, o 21:48
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Artur
Lokalizacja: Szczecin (ZS)

Re: Bolero + BT + USB

Post autor: Arti23 »

Dołączam się do tematu. Czy jest możliwość aby w Bolero pokazywało mi tytuły utworów i wykonawców gdy muzyka idzie z telefonu po BT ? W Octavii w Columbusie tak mam. Czy w Bolero też tak można ?

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
Była: Skoda Octavia I kombi 1.9 TDI AGR, Skoda Octavia II kombi 2.0 TDI BKD
Jest: Skoda Superb II kombi 2.0 TDI CFGB
Awatar użytkownika
Hawk1985
Posty: 49
Rejestracja: 27 mar 2018, o 10:04
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB

Re: Bolero + BT + USB

Post autor: Hawk1985 »

A ja z innej beczki chciałem zapytać.
Mam Bolero, z brakiem usb się pogodziłem a karta SD daje radę, natomiast zestawu BT bardzo mi brakuje - poza rozmową bt mi odpalał Yanosika w tle :mrgreen:

Podany przez Was moduł BT "7P6 035 730 D" na allegro w cenie 700-859 zł, a swojego czasu kolega Pab sprzedawał "Amundsen+ z BT i DAB":
pab567 pisze:Na sprzedaż rzadko spotykana wersja Amundsen+ 3T0035192R z DAB i wbudowanym zestawem głośnomówiącym. Jak ktoś ma zwykłe radio i brakuje mu zestawu głośnomówiącego to będzie najtańsze rozwiązanie - wystarczy dodać mikrofon i pociągnąć kabel od niego do nawigacji.

Radio z kodem. Cena 1000 zł.
I tak się zastanawiam czy nie będzie lepszą opcją poszukanie takiego Amundsena z wbudowanym BT.
O nawet jest kilka na allegro https://allegro.pl/listing?string=3T003 ... e-1-4-0328

Jak wygląda montaż takiego radia - oczywiście poza fizycznym podmienieniem? Czy prócz pociągnięcia od radia mikrofonu trzeba będzie coś kodować? Czy to na zasadzie plug&play
Czy poza mikrofonem potrzebuje coś jeszcze?

Dodam jeszcze że na nawigacji mi nie zależy, w Polsce korzystam z google map, a za granicą z takich offline na androida
Awatar użytkownika
pab567
Ekspert
Posty: 5802
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 421 KM / 524 Nm
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszafka (Ochota)

Re: Bolero + BT + USB

Post autor: pab567 »

Generalnie pomysł całkiem ok. Do Amu+ będziesz jeszcze potrzebować ramkę (bo ma inny kształt niż Bolero) i mikrofon. Na koniec kodowanie.
Awatar użytkownika
Hawk1985
Posty: 49
Rejestracja: 27 mar 2018, o 10:04
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB

Re: Bolero + BT + USB

Post autor: Hawk1985 »

pab567 pisze:Generalnie pomysł całkiem ok. Do Amu+ będziesz jeszcze potrzebować ramkę (bo ma inny kształt niż Bolero) i mikrofon. Na koniec kodowanie.
Jeszcze jedno pytanie czy przy Amu+ muszę montować antenę do gps? W sensie ciągnąć jakoś przewody do anteny radiowej i wymienić płaską na "rekina" ?

edit: teraz zobaczyłem że Amu+ jest dużo mniejsze niż Bolero i wizualnie wygląda gorzej :/

edit2: ramkę chyba znalazłem " 3T0 858 069 1QB " ale czy są takie do Amu+ z chromowanym paskiem jak ta moja z Bolero?
Obrazek
azymut38
Posty: 121
Rejestracja: 15 mar 2018, o 18:15
Samochód: Superb II DSG 4x4
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Aktualnie: 201 KM (inne turbo)

Re: Bolero + BT + USB

Post autor: azymut38 »

Ja też mam Bolero, oczywiście bez BT (przycisk PHONE wycisza radio). Czy taki zestawik spasuje do mojego auta?

http://www.carsystems.pl/vw-bluetooth-k ... d1097.html
Awatar użytkownika
pab567
Ekspert
Posty: 5802
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 421 KM / 524 Nm
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszafka (Ochota)

Re: Bolero + BT + USB

Post autor: pab567 »

Tak tylko raz że teraz niedostępny dwa że będą chcieć za to czapkę pieniędzy.

Nie wolisz zamiast tego założyć Bolero MIB STD2 PQ z Yeti?
azymut38
Posty: 121
Rejestracja: 15 mar 2018, o 18:15
Samochód: Superb II DSG 4x4
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Aktualnie: 201 KM (inne turbo)

Re: Bolero + BT + USB

Post autor: azymut38 »

Czy jak zainstaluję to Bolero MIB STD2 PQ i zepnę z Iphonem/Androidem przez BT, to komunikaty z Google Maps/Yanosik pójdą przez głośniki?
Awatar użytkownika
Hawk1985
Posty: 49
Rejestracja: 27 mar 2018, o 10:04
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB

Re: Bolero + BT + USB

Post autor: Hawk1985 »

azymut38 pisze:Czy jak zainstaluję to Bolero MIB STD2 PQ i zepnę z Iphonem/Androidem przez BT, to komunikaty z Google Maps/Yanosik pójdą przez głośniki?
To zależy jak ustawisz połączenie BT w telefonie, ale tak.

Wytapatalkowano
azymut38
Posty: 121
Rejestracja: 15 mar 2018, o 18:15
Samochód: Superb II DSG 4x4
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Aktualnie: 201 KM (inne turbo)

Re: Bolero + BT + USB

Post autor: azymut38 »

No i waham się, czy korzystając z pomocy naszego eksperta zdecydować się na Amundsena czy jednak tylko Bolero MIB STD2 PQ. Z nawigacji korzystam tylko kilka razy w ciągu roku, ale na BT bardzo mi zależy.
Kolejna sprawa, już nie tak istotna, to czy w Bolero MIB STD2 PQ będzie działać MirrorLink (Smartlink), czy w ogóle dostępna jest w nim taka funkcja...a jeśli tak, to czy wymaga ona pociągnięcia kabelka USB, który gdzieś musi wystawać czy działa bezprzewodowo?
Awatar użytkownika
pab567
Ekspert
Posty: 5802
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 421 KM / 524 Nm
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszafka (Ochota)

Re: Bolero + BT + USB

Post autor: pab567 »

Zarówno Bolero MIB STD2 PQ jak i Amundsen MIB STD2 PQ wspierają MirrorLink (A od wersji z literą B w górę również Android Auto i Apple CarPlay). Jedyną różnicą między nimi to brak w Bolero wbudowanego modułu nawigacyjnego który jest w Amundsenie.
azymut38
Posty: 121
Rejestracja: 15 mar 2018, o 18:15
Samochód: Superb II DSG 4x4
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Aktualnie: 201 KM (inne turbo)

Re: Bolero + BT + USB

Post autor: azymut38 »

Dzięki wielkie za info. Z racji używania iPhone będę celował w wersję B, w sprawie której zapewne będę się z Tobą wkrótce kontaktował. Przy tym pojawia się pytanie, czy funkcja ta w pełni działa w trakcie jazdy (pytam, bo widziałem filmik, gdzie trzeba robić jakiś "odblok").
Jeszcze jedno pytanie: jak wygląda Bolero MIB STD2 PQ w porównaniu do standardowego Bolero z Superb II? Jest mniejsze? Dużo inaczej wygląda, wymagana jest inna ramka?
Awatar użytkownika
pab567
Ekspert
Posty: 5802
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 421 KM / 524 Nm
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszafka (Ochota)

Re: Bolero + BT + USB

Post autor: pab567 »

Tak wymaga takiej samej ramki jak Columbus
piecu
Posty: 432
Rejestracja: 17 wrz 2015, o 21:17
Samochód: Superb III combi
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Bolero + BT + USB

Post autor: piecu »

azymut38 pisze:Przy tym pojawia się pytanie, czy funkcja ta w pełni działa w trakcie jazdy (pytam, bo widziałem filmik, gdzie trzeba robić jakiś "odblok").
Jeśli pytasz o CarPlay, to działa bez problemu w czasie jazdy. Pamiętaj tylko, że dostępne są wybrane aplikacje, nie wszystkie.
Awatar użytkownika
panele84
Posty: 12
Rejestracja: 4 cze 2018, o 09:00
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Michał
Lokalizacja: Sopot

Re: Bolero + BT + USB

Post autor: panele84 »

Cześć, jeśli można to podepnę się pod temat ;)

Jestem posiadaczem Superba II z 2010 roku i mam problem z radiem bolero. Czy ktoś może z Was przerabiał temat streamingu audio przez bluetooth ze smartfona do radia Bolero i braku wyświetlających się tytułów piosenek oraz braku możliwości nawigacji pomiędzy piosenkami?

Innymi słowy: streaming działa, na Bolero natomiast wyświetla się tylko BT-AUDIO a sterowanie jest możliwe jedynie z poziomu smartfona. Z poziomu kierownicy sterowanie jest nieaktywne.

Dodam, że wszystkie funkcje telefoniczne są dostępne i działają jak należy tylko problem jest z tym BT-Audio.

Moduł BT: 5NO 035 730 D.
ODPOWIEDZ