Silnik 1.8 TSI do....?

Awatar użytkownika
RossoMichał
Posty: 152
Rejestracja: 11 maja 2015, o 21:49
Samochód: Superb II 4x4
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Michał
Lokalizacja: Opole

Re: Silnik 1.8 TSI do....?

Post autor: RossoMichał »

i jak tam w temacie?
miro
Posty: 21
Rejestracja: 31 sie 2014, o 17:22
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Imię: Mirek
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Re: Silnik 1.8 TSI do....?

Post autor: miro »

Witam,
Długo mnie nie było, ale usprawiedliwię się faktem posiadania jakoby nowego samochodu, a co za tym idzie mniejszej ilości wolnego czasu spowodowanej tą absorbującą "zabawką".
W rzeczywistości to oczywiście nie nowe auto, jeno nowy motor, ale radocha jest :) :D
Tak pokrótce:
Sprowadzenie silnika z Niemiec trwało ponad tydzień, następne dwa tygodnie ASO mocowała się z jego zabudową, ale o dziwo się udało.
Auto odebrałem i tak w sumie nie mam się do czego przyczepić , niczego w trakcie montażu nie spie.... i motorek chodzi, że uciecha jeździć.
Po ponad miesiącu eksploatacji i przejechaniu ok. 2 tyś km wszystko nadal jest OK, nic nie cieknie, nic nie stuka, ani nie wydaje innych dziwnych dźwięków, moc pod pedałem jest, tak że powoli mógłbym utwierdzić się w przekonaniu, że ostatnie pół roku to był tylko jakiś koszmarny sen.
Czasami tylko powraca natrętna myśl - co będzie jak przypadłość tego 1,8 tsi da powtórnie o sobie znać?
Na sam silnik mam 2 lata gwarancji, na cały pojazd gwarancja niestety nie zostaje przedłużona o czas przebywania samochodu w serwisie. Tak więc tu jestem do tyłu o jakieś 5 miesięcy.
Przy okazji pytanie: na wyświetlaczu pokazuje mi się info o konieczności wymiany oleju - czy można to jakoś samemu wyzerować / zresetować?
Pozdrawiam
Mirek
Awatar użytkownika
Puch4
Posty: 536
Rejestracja: 20 maja 2014, o 07:46
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2023
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Imię: Piotrek
Lokalizacja: Warszawa (Bemowo)

Re: Silnik 1.8 TSI do....?

Post autor: Puch4 »

No to super, zadowolenia :)

Wysłane z mojego SM-T525 przy użyciu Tapatalka
SKODA Superb III FL 2.0 TDI Obrazek
ODPOWIEDZ