Fotel kierowcy w S2 combi

milmad77
Posty: 8
Rejestracja: 11 wrz 2010, o 18:32
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)

Fotel kierowcy w S2 combi

Post autor: milmad77 »

Witam wszystkich szczęśliwych posiadaczy S2 combi ;)
Autko odebrałem w połowie lipca . jazda próbna i wpasowywanie się w salonie do fotela wyglądała Ok . Zresztą byłem zahipnotyzowany całokształtem a nie rozmyślaniem czy fotel jest OK . Czar prysł po pierwszej długiej trasie . Po dwóch godzinach jazdy chciałem już fotel wyrywać !!!! . Dla mnie totalna porażka - siedzisko zbyt krótkie , zbyt wąskie , zbyt głęboko wyprofilowane !!!! . Może nie jestem filigranową osobą - ale nigdy w innych samochodach nie miałem z tym problemu .
W salonie , jak im wrzuciłem problem to powiedzieli że tak już jest i S2 ma tylko jeden rodzaj foteli - bez znaczenia na rodzaj obicia i wyposażenia? W każdym razie dostałem już od nich nr. tel do zaprzyjaźnionego tapicera-fachury , co im to wykonuje "drobne" poprawki foteli. Chyba coś jest na rzeczy. Ale już wracam do sedna, czy ktoś miał podobny problem i jak sobie z nim poradził? Co sądzicie i czy się da podmianka fotela z innego samochodu grupy VW (SUPERB 1 , OCTAVIA II , VW, AUDI i tp.)
chudy
Posty: 1002
Rejestracja: 12 mar 2010, o 22:26
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: napisz skąd jesteś
Kontakt:

Re: Fotel kierowcy w S2 combi

Post autor: chudy »

Dla mnie w SII fotele są bardzo wygodne.
Tęga osoba po długiej podróży też była bardzo zadowolona. Mówi, że dużo eygodniejsze niż w OI

Aha wersja foteli to czarna alcantara łączona ze skórą jałówki.
Tomek
Zasłużony
Posty: 396
Rejestracja: 18 lut 2010, o 22:43
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Tomek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Fotel kierowcy w S2 combi

Post autor: Tomek »

Uważam fotele w S2 za bardzo wygodne. Trasa 1300km na raz jako kierowca i nie czułem zmęczenia w plecach. Są to jedne z lepszych foteli w jakich miałem okazję jeździć.
Masz elektryczne z pamięcią? W mondeo np. elektryczny ma więcej płaszczyzn regulacji, może w Superbie ręczny fotel też nie jest regulowany w tylu kierunkach co elektryczny i tu jest problem.
S3 L&K
Arci9
Posty: 541
Rejestracja: 4 cze 2010, o 13:48
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Imię: Artur
Lokalizacja: WND
Kontakt:

Re: Fotel kierowcy w S2 combi

Post autor: Arci9 »

Potwierdzam - fotel elektryczny i naprawdę wygoda bez dwóch zdań, a wcześniej miałem w Leoni w wersji FR też dobrze wyprofilowane fotele.
U mnie zawsze był problem, bo co wsiadam do auta (chodzi o nowy dzień) to musze sobie cos zmienić, bo jest mi nie wygodnie, miałem tak od zawsze w różnych autach- tutaj jest sporo możliwości regulacji i jestem zadowolony :)
gospodarstwo agroturystyczne

http://kasztelania.cba.pl/
milmad77
Posty: 8
Rejestracja: 11 wrz 2010, o 18:32
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)

Re: Fotel kierowcy w S2 combi

Post autor: milmad77 »

Tomek pisze:Uważam fotele w S2 za bardzo wygodne. Trasa 1300km na raz jako kierowca i nie czułem zmęczenia w plecach. Są to jedne z lepszych foteli w jakich miałem okazję jeździć.
Masz elektryczne z pamięcią? W mondeo np. elektryczny ma więcej płaszczyzn regulacji, może w Superbie ręczny fotel też nie jest regulowany w tylu kierunkach co elektryczny i tu jest problem.
fotel jest ręczny z wersji Ambition. Jeżeli chodzi o oparcie to jest OK -tutaj nie mam problemu . Problem jest z siedziskiem . Wcześniej jeździłem O2 , mondeo też kiedyś miałem i tutaj nigdy mi przez myśl nie przeszło że coś mnie w d..e gniecie.
Ma ktoś może wiedzę czy w zależności od użycia materiału do obicia zmienia się wyprofilowanie stołka w S2?
Awatar użytkownika
eX
Posty: 823
Rejestracja: 21 lut 2010, o 08:34
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Aktualnie: 192
Lokalizacja: GD

Re: Fotel kierowcy w S2 combi

Post autor: eX »

w wersjii elegance i platinum siedzenia sa inaczej profilowane, przynajmniej tak bylo jak ja zamawialem auto, czy teraz sie cos zmienilo?

ale w fotelech ustawianych manualnie, da sie zejsc NIZEJ podlogi niz w elektrycznych, co uwazam akurat za plus manuali
2.0TDi, CBBB, CR170KM, 4x4
Obrazek
Tomek
Zasłużony
Posty: 396
Rejestracja: 18 lut 2010, o 22:43
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Tomek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Fotel kierowcy w S2 combi

Post autor: Tomek »

a w ręcznym regulacja wysokości siedziska przód i tył jest oddzielnie?
S3 L&K
Awatar użytkownika
eX
Posty: 823
Rejestracja: 21 lut 2010, o 08:34
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Aktualnie: 192
Lokalizacja: GD

Re: Fotel kierowcy w S2 combi

Post autor: eX »

nie, cale siedzisko schodzi w dol
2.0TDi, CBBB, CR170KM, 4x4
Obrazek
laserer
Posty: 13
Rejestracja: 3 wrz 2010, o 20:49
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)

Re: Fotel kierowcy w S2 combi

Post autor: laserer »

Dla mnie siedzenia w s2 sa bardzo wygodne a nawet wygodniejsze od vw passat
Awatar użytkownika
Iron
Posty: 277
Rejestracja: 5 maja 2010, o 11:46
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: WA (SK)
Kontakt:

Re: Fotel kierowcy w S2 combi

Post autor: Iron »

milmad77 pisze:Witam wszystkich szczęśliwych posiadaczy S2 combi ;)
Autko odebrałem w połowie lipca . jazda próbna i wpasowywanie się w salonie do fotela wyglądała Ok . Zresztą byłem zahipnotyzowany całokształtem a nie rozmyślaniem czy fotel jest OK . Czar prysł po pierwszej długiej trasie . Po dwóch godzinach jazdy chciałem już fotel wyrywać !!!! . Dla mnie totalna porażka - siedzisko zbyt krótkie , zbyt wąskie , zbyt głęboko wyprofilowane !!!! . Może nie jestem filigranową osobą - ale nigdy w innych samochodach nie miałem z tym problemu .
W salonie , jak im wrzuciłem problem to powiedzieli że tak już jest i S2 ma tylko jeden rodzaj foteli - bez znaczenia na rodzaj obicia i wyposażenia? W każdym razie dostałem już od nich nr. tel do zaprzyjaźnionego tapicera-fachury , co im to wykonuje "drobne" poprawki foteli. Chyba coś jest na rzeczy. Ale już wracam do sedna, czy ktoś miał podobny problem i jak sobie z nim poradził? Co sądzicie i czy się da podmianka fotela z innego samochodu grupy VW (SUPERB 1 , OCTAVIA II , VW, AUDI i tp.)
Wydaje mi się, że chyba źle ustawiłeś fotel. Ja po odpowiednim ustawieniu spędziłem w samochodzie prowadząc 13h z dwoma przerwami po 30 min i nie odczuwałem żadnych niedogodności. W O2RS miałbym problem z takim czasem jazdy.
Obrazek

Obecnie:
Superb III L&K 2.0 TSI 280KM 4x4 DSG
Fabia III 1.0 TSI DGS Style
Kymco AK550
Tomek
Zasłużony
Posty: 396
Rejestracja: 18 lut 2010, o 22:43
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Tomek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Fotel kierowcy w S2 combi

Post autor: Tomek »

eX pisze:nie, cale siedzisko schodzi w dol
No to moim zdaniem tu jest problem. Nie da się regulować odzielnie wysokości przodu i tyłu siedziska, co ogranicza zakres regulacji i wygodę jazdy.
S3 L&K
milmad77
Posty: 8
Rejestracja: 11 wrz 2010, o 18:32
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)

Re: Fotel kierowcy w S2 combi

Post autor: milmad77 »

Iron pisze:
milmad77 pisze:Witam wszystkich szczęśliwych posiadaczy S2 combi ;)
Autko odebrałem w połowie lipca . jazda próbna i wpasowywanie się w salonie do fotela wyglądała Ok . Zresztą byłem zahipnotyzowany całokształtem a nie rozmyślaniem czy fotel jest OK . Czar prysł po pierwszej długiej trasie . Po dwóch godzinach jazdy chciałem już fotel wyrywać !!!! . Dla mnie totalna porażka - siedzisko zbyt krótkie , zbyt wąskie , zbyt głęboko wyprofilowane !!!! . Może nie jestem filigranową osobą - ale nigdy w innych samochodach nie miałem z tym problemu .
W salonie , jak im wrzuciłem problem to powiedzieli że tak już jest i S2 ma tylko jeden rodzaj foteli - bez znaczenia na rodzaj obicia i wyposażenia? W każdym razie dostałem już od nich nr. tel do zaprzyjaźnionego tapicera-fachury , co im to wykonuje "drobne" poprawki foteli. Chyba coś jest na rzeczy. Ale już wracam do sedna, czy ktoś miał podobny problem i jak sobie z nim poradził? Co sądzicie i czy się da podmianka fotela z innego samochodu grupy VW (SUPERB 1 , OCTAVIA II , VW, AUDI i tp.)
Wydaje mi się, że chyba źle ustawiłeś fotel. Ja po odpowiednim ustawieniu spędziłem w samochodzie prowadząc 13h z dwoma przerwami po 30 min i nie odczuwałem żadnych niedogodności. W O2RS miałbym problem z takim czasem jazdy.
...tylko że regulacja fotela jest tylko góra/dół , przód/tył a przy wzroście ponad 190cm i tak mam stołek zjechany na sam dół , a nad głową szału nie ma :) . Mam wrażenie że przy zjeździe stołka na sam dół ,tył siedziska schodzi głębiej niż przód i tym samy przód jest za wysoko - czy jest temat jakiejś ingerencji w mechanizm stołka tak aby przód siedziska trochę obniżyć???
Awatar użytkownika
octaviusz
Posty: 27
Rejestracja: 21 lis 2010, o 18:39
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Aktualnie: 207 hp

Re: Fotel kierowcy w S2 combi

Post autor: octaviusz »

milmad77 pisze:Witam wszystkich szczęśliwych posiadaczy S2 combi ;)
Autko odebrałem w połowie lipca . jazda próbna i wpasowywanie się w salonie do fotela wyglądała Ok . Zresztą byłem zahipnotyzowany całokształtem a nie rozmyślaniem czy fotel jest OK . Czar prysł po pierwszej długiej trasie . Po dwóch godzinach jazdy chciałem już fotel wyrywać !!!! . Dla mnie totalna porażka - siedzisko zbyt krótkie , zbyt wąskie , zbyt głęboko wyprofilowane !!!! . Może nie jestem filigranową osobą - ale nigdy w innych samochodach nie miałem z tym problemu .
W salonie , jak im wrzuciłem problem to powiedzieli że tak już jest i S2 ma tylko jeden rodzaj foteli - bez znaczenia na rodzaj obicia i wyposażenia? W każdym razie dostałem już od nich nr. tel do zaprzyjaźnionego tapicera-fachury , co im to wykonuje "drobne" poprawki foteli. Chyba coś jest na rzeczy. Ale już wracam do sedna, czy ktoś miał podobny problem i jak sobie z nim poradził? Co sądzicie i czy się da podmianka fotela z innego samochodu grupy VW (SUPERB 1 , OCTAVIA II , VW, AUDI i tp.)
Kolego. Jestem też osobą dość tęgą. Ponad 100kg. Jeździłem wcześniej Audi A6 w którym siedzenia uważam że są idealne. W zeszłym tygodniu zrobiłem Superbem II Combi kursik do Turcji i z powrotem (blisko 5000km) na przemian z kumplem. Uważam że nie są one aż takie złe (Wersja Platinium Alkantara+skóra). Uważam że to kwestia odpowiedniego wyregulowania siedziska. Oczywiście odbiegają one od siedzisk w A6 ale nie można przesadzać, nie jest to aż taka różnica.
--------------------------------------------------POZDRAWIAM OCTAVIUSZ------------------------------------------------------
Ogonczyk
Posty: 151
Rejestracja: 5 cze 2018, o 19:30
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TSI (200KM)
Imię: Maciej

Re: Fotel kierowcy w S2 combi

Post autor: Ogonczyk »

może i wątek stary, ale:
Dla mnie totalna porażka - siedzisko zbyt krótkie , zbyt wąskie , zbyt głęboko wyprofilowane !!!! . Może nie jestem filigranową osobą - ale nigdy w innych samochodach nie miałem z tym problemu .
Niesamowite! Mam tak samo! Te same odczucia!
Ja mam 170cm i waże 80 kg, więc chyba "nie za dużo"??!!
Moja Superb II trochę nowsza (2015)- czy ktoś na forum modyfikował fotel u tapicera, aby był bardziej "user friendly"?
Proszę o ew. namiary na tapicera okolice Krakowa- cena bez znaczenia. Czy ktoś coś takiego robił (zmian profilu fotela etc)?
PS. pełna regulacja el.+ pamięć- niewiele daje...
viking1
Posty: 3
Rejestracja: 25 sie 2018, o 13:51
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Aktualnie: seria
Imię: Bartek

Re: Fotel kierowcy w S2 combi

Post autor: viking1 »

Podepnę się do pytania. Czy da się podmienić fotele z innego auta do SPRB2 tak na zasadzie plug and play? Chodzi o fotel kierowcy i pasażera. I ja i moja druga połowa nie potrafimy znaleźć odpowiedniej pozycji, żeby po przejechaniu trasy nie wychodzić z auta jak połamani. Te fotele to koszmar. Ewentualnie jakie modyfikacje u tapicera robiliście, żeby poprawic komfort.
ODPOWIEDZ