Problem z ksenonami nie adaptują się

ObiWan
Posty: 32
Rejestracja: 25 lip 2017, o 14:39
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)

Problem z ksenonami nie adaptują się

Post autor: ObiWan »

Witam, dziś rano zauważyłem że światła nie adaptują się tak jak zawsze. Mianowicie normalnie po odpaleniu skoda poziomowala ksenony góra dół lewo prawo, a teraz po odpaleniu tego nie robi lekko jedynie uniesie te ksenony i to wszystko, na dodatek jak rano jechałem ( 4 rano więc ciemno) wydawało mi się że świecą one zdecydowanie za nisko. Teraz po powrocie kilka razy próbowałem odpalić w zamkniętym garaży, po zamknięciu i otwarciu auta, po odczekaniu i za każdym razem to samo. Światła są ustawione na auto bo w garażu jest wystarczająco ciemno żeby się włączyły drogowe, nie sprawdziłem czy afs dobrze działa że światla się zwężają i poszerzają zależnie od prędkości ale w dzień tego nie sprawdzę. Doświetlenie krawężników działa. Ktoś wie co to może być? Dodam że tak 2-3 tyg temu akku mi padło całkowicie do 0 a nocami racznej nie jeździłem od tamtego czasu.
viscaelbarca
Posty: 39
Rejestracja: 27 lis 2016, o 15:56
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Pawel
Lokalizacja: Leżajsk

Re: Problem z ksenonami nie adaptują się

Post autor: viscaelbarca »

Możesz sprawdzic sobie czujnik poziomowania ksenonów. Znajdują się dwa, jeden przy lewym przednim kole, od wewnątrz. Drugi przy tylnej osi.
U mnie też przestało działać to sprawdzanie góra dół lewo prawo, okazało się że wtyczka się obruszyla. Wystarczyło, wypiąć, wyczyścić i wpiąć ponownie
ObiWan
Posty: 32
Rejestracja: 25 lip 2017, o 14:39
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)

Re: Problem z ksenonami nie adaptują się

Post autor: ObiWan »

Wypiąłem narazie przednia bo wiedziałem gdzie jest ale nie mam na niej napięcia, nie wiem czy jak nie jest wpieta to nie odcina zasilania, po przekręceniu słychać brzdęk jakby silniczków, teraz poszukam na tyle czujnika, ktoś wie czy powinno być napięcie i jakie, bezpieczniki już sprawdzone i wszystkie są ok. Na tyle też nie ma prądu, po odpaleniu ksenony trochę idą albo w dół albo w górę ale tylko trochę i to stojąc na płaskim raz idzie w górę lekko innym razem w dół
ObiWan
Posty: 32
Rejestracja: 25 lip 2017, o 14:39
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)

Re: Problem z ksenonami nie adaptują się

Post autor: ObiWan »

dobra załatwiłem sobie kabel i program więc błąd jaki mi wyskakuje to

01771 - Control Module for Headlight Range (J431)
004 - No Signal/Communication

miał ktoś z tym do czynienia za co się zabrać?
ObiWan
Posty: 32
Rejestracja: 25 lip 2017, o 14:39
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)

Re: Problem z ksenonami nie adaptują się

Post autor: ObiWan »

Dziś dobrałem się do modułu AFS
Wypięcie go nie daje innych błędów w vcdsie
Napięcie do niego dochodzi, wyciągnąłem go z obudowy i sprawdzialen czy napięcie dochodzi w miejscach lutowania i jest ok.
Zauważyłem że po przekręceniu kluczyka silniczki w obydwu lampach głośno chodzą rzerzą jakby miały opór i teraz nie wiem bo podejrzane że w dwóch naraz chyba że auto chce dać lampy w dół jeszcze a one już są na dole bo się nie poziomują.
Ktoś coś może poradzić, zastanawiam się nad kupnem innego modułu afs
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Problem z ksenonami nie adaptują się

Post autor: Enriquez »

No signal/communication oznacza, że gateway nie widzi tego modułu.
Skoro dochodzi tam napięcie, to albo jest uszkodzony moduł albo CAN, który do niego dochodzi.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
ObiWan
Posty: 32
Rejestracja: 25 lip 2017, o 14:39
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)

Re: Problem z ksenonami nie adaptują się

Post autor: ObiWan »

Zacznę od wymiany modułu, can raczej w porządku jest bo by było chyba znacznie więcej problemów w vcdsie.
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Problem z ksenonami nie adaptują się

Post autor: Enriquez »

miałem na myśli kabelki z CAN do tego modułu, nie magistralę jako całość
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
ObiWan
Posty: 32
Rejestracja: 25 lip 2017, o 14:39
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)

Re: Problem z ksenonami nie adaptują się

Post autor: ObiWan »

A mi chodzi o wymiane modułu afs :) kable mogę jeszcze sprawdzić wtyczkę, gdzie się znajduje moduł can do którego biegną kable z afs, mógłbyś napisać czy pod kierownicą gdzieś czy pod maską, jak pod kierownicą udało by mi się wypiąć wtyczkę to bym mógł sprawdzić czy idzie sygnał z can do afs na każdym pinie po kolei
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Problem z ksenonami nie adaptują się

Post autor: Enriquez »

Lepiej tego nie rób.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
ObiWan
Posty: 32
Rejestracja: 25 lip 2017, o 14:39
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)

Re: Problem z ksenonami nie adaptują się

Post autor: ObiWan »

Ok, więc wymienię moduł i zobaczę co z tego wyjdzie
ODPOWIEDZ