Ogrzewanie wnetrza

Krolikowsky
Posty: 12
Rejestracja: 21 sty 2018, o 21:24
Samochód: Superb II
Silnik: 1.9TDI BLS (105KM)
Imię: Dawid

Ogrzewanie wnetrza

Post autor: Krolikowsky »

Witam. Mam problem z ogrzewaniem wnetrza. Chodzi o to ze silnik jest nagrzany do 90stopni i leci letnie powietrze nawet na ustawieniu HI. Na wolnych obrotach prawie wcale nie grzeje. Gdy docisne mu bardziej gazu leci ciepłe ale nie takie jak powinno byc. Moze to byc przyczyną zapowietrzonej nagrzewnicy? Poprzedni własciciel wymieniał rozrzad jakies 30tys temu i moze sie zapowietrzyła. W ogole gdzie ona jest umiejscowiona? Superb 2 2008r. Silnik 19. TDI 105KM

EDIT: Zauwazyłem że gdy go przytrzymam na obrotach 3-3,5tys zaczyna bardzo mocno grzać ze idzie sie o kratke oparzyć. Oczywiscie na ustawieniu HI. Gdy zostawie go pozniej na wolnych obrotach ciepło słabnie i zaczyna pozniej leciec zimne powietrze. Płyn chłodniczy w dobrym poziomie.
braddzan
Posty: 24
Rejestracja: 4 lip 2018, o 20:22
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: 217
Imię: Mirosław
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ogrzewanie wnetrza

Post autor: braddzan »

Jak na moje oko to jest problem z krążeniem płynu chłodniczego. Miałem podobny problem jak Ty w innym aucie i okazało się ze walnięta była dodatkowa elektryczna pompka płynu chłodniczego. W moim 1.8 CDAA jest taka pompka pod spodem widać ja doskonale po zdjęciu obudowy silnika. Poszukaj może u Ciebie coś ona szfankuje.
ProLight
Posty: 214
Rejestracja: 22 kwie 2014, o 10:51
Samochód: Superb II
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Lokalizacja: Katowice

Re: Ogrzewanie wnetrza

Post autor: ProLight »

Siema,
Rozwiązałeś może problem?
Mam to samo.
W większości tematów wspominają o wymianie nagrzewnicy, nie ukrywam że wolałbym tego uniknąć.

Błędów brak
Reset klap zrobiony
Krolikowsky
Posty: 12
Rejestracja: 21 sty 2018, o 21:24
Samochód: Superb II
Silnik: 1.9TDI BLS (105KM)
Imię: Dawid

Re: Ogrzewanie wnetrza

Post autor: Krolikowsky »

Jutro samochód idzie do mechanika. Gadałem z nim przez telefon ostatnio bo na warsztacie go nie było i podobno może to być problem z pompą wody. Mowi że kiedyś miał taki sam przypadek w innym aucie i zmiana na nową rozwiązała problem. Mówi ze stara pompa nie była wcale uszkodzona a jednak w niej tkwił problem. Dam znac jak będzie zrobiony samochód.
Krolikowsky
Posty: 12
Rejestracja: 21 sty 2018, o 21:24
Samochód: Superb II
Silnik: 1.9TDI BLS (105KM)
Imię: Dawid

Re: Ogrzewanie wnetrza

Post autor: Krolikowsky »

Witam. Okazało sie ze uszczelka pod głowicą była dmuchnięta i robiło sie cisnienie w układzie chłodzenia. Weze były tak "napompowane" ze nie dało sie ich scisnąc. Koszt wymiany 1000zl z wszystkimi uszczelkami. Słyszałem ze czasami w tych autach ktore mają chłodniczke spalin egr moze dojsc do.ich uszkodzenia i tez bedzie sie robiło cisnienie w układzie chłodzenia. Wiec zanim podejmiecie decycje o wymianie uszczelki pod glowica niech mechanik sprawdzi ta chłodniczke.
Awatar użytkownika
Ralph3x
Posty: 195
Rejestracja: 28 cze 2017, o 21:51
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.6TDI CAYC (105KM)
Imię: Ralph
Lokalizacja: Roscommon,IE

Re: Ogrzewanie wnetrza

Post autor: Ralph3x »

Krolikowsky pisze: Słyszałem ze czasami w tych autach ktore mają chłodniczke spalin egr moze dojsc do.ich uszkodzenia i tez bedzie sie robiło cisnienie w układzie chłodzenia. Wiec zanim podejmiecie decycje o wymianie uszczelki pod glowica niech mechanik sprawdzi ta chłodniczke.
U mnie dokładnie tak było.Chłodniczka egr padła pojawiły się bąbelki w zbiorniczku wyrównawczym a po 150 km trasy płyn znikał.Wymieniono mi w serwisie egr razem z chłodniczką i po kłopocie.
A tak bąbelkowało:
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=Du2nm6Za3Uo[/youtube]
ODPOWIEDZ