Światła drogowe H3 - Bardzo słabo świecą.

KrzysztofZet
Posty: 3
Rejestracja: 13 sty 2019, o 20:46
Samochód: Superb II
Silnik: 1.9TDI BXE (105KM)
Aktualnie: Krzysztof

Światła drogowe H3 - Bardzo słabo świecą.

Post autor: KrzysztofZet »

Witam
Mam problem bo niedawno kupiłem
Skodę Superb 2 1.9TDI (BXE) Ambition 2010.
Nie mam xenonów na światłach drogowych
mam żarówkę H3. Bardzo słabo świecą te światła zmieniałem juz żarówki na Philipsa Racing Vision +150 o zastosowaniu świateł drogowych jak i przeciw mglowych.
Pytanie jest takie : co ma wpływ na ta sytuacje i czy tak tylko u mnie czy porostu skoda ma takie chujowe światła drogowe?
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Światła drogowe H3 - Bardzo słabo świecą.

Post autor: Enriquez »

A drogowe w ksenonoe nie działają?
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
marioti
Doradca
Posty: 1807
Rejestracja: 30 gru 2017, o 10:56
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 198KM

Re: Światła drogowe H3 - Bardzo słabo świecą.

Post autor: marioti »

no właśnie też mnie to zastanawia, jeżeli masz ksenony to głównym światłem drogowym (światła długie) jest ksenon. H3 to pomocnik, np. do mrugania gdy ksenon jest wyłączony.
Big
Posty: 1592
Rejestracja: 7 kwie 2012, o 17:20
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Lublin

Re: Światła drogowe H3 - Bardzo słabo świecą.

Post autor: Big »

Jeśli masz ksenon na mijania to masz i na drogowych. SII miał tzw. bi-ksenon. Nie było wersji z ksenonami na mijania i halogenowymi na drogowych. Albo halogenowe (wersja Activ) albo Bi-ksenon z AFS (pozostałe wersje)
Sebastian_M26
Posty: 1707
Rejestracja: 26 lut 2010, o 18:58
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI BZB (160KM)
Aktualnie: seria 188KM/270Nm
Lokalizacja: Katowice

Re: Światła drogowe H3 - Bardzo słabo świecą.

Post autor: Sebastian_M26 »

Bzdury, mam d1s plus h3. Ale fakt że te h3 trzeba zmienić na coś bardziej niebieskiego bo inaczej to się wali komuś po gałach na żółto w porównaniu do lampy zewnętrznej i trochę wstyd.
PANIE WŁADZO, MA PAN RACJĘ, NIESTETY ZDARZYŁO MI SIĘ PRZEKROCZYĆ PRĘDKOŚĆ, ZDAJĘ SOBIE SPRAWĘ Z TEGO, ŻE BYŁO TO BARDZO NIEODPOWIEDZIALNE, ŻE NARAZIŁEM INNYCH UCZESTNIKÓW RUCHU NA NIEBEZPIECZEŃSTWO ALE ... JECHAŁEM SZYBKO, GDYŻ LUBIĘ ZAPIERDALAĆ...
Big
Posty: 1592
Rejestracja: 7 kwie 2012, o 17:20
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Lublin

Re: Światła drogowe H3 - Bardzo słabo świecą.

Post autor: Big »

H3 masz tylko po to co napisał Marioti.
Od wersji Ambition każdy Superb II posiadał w standarcie to :
" bi-ksenonowe reflektory przednie z funkcją adaptacji świateł AFS (spryskiwacze reflektorów, czujnik deszczu, Maxi-DOT, światła przeciwmgielne z funkcją Corner)"
Sebastian_M26
Posty: 1707
Rejestracja: 26 lut 2010, o 18:58
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI BZB (160KM)
Aktualnie: seria 188KM/270Nm
Lokalizacja: Katowice

Re: Światła drogowe H3 - Bardzo słabo świecą.

Post autor: Sebastian_M26 »

Chyba lepiej wiem od czego mam h3 a mam od długich
PANIE WŁADZO, MA PAN RACJĘ, NIESTETY ZDARZYŁO MI SIĘ PRZEKROCZYĆ PRĘDKOŚĆ, ZDAJĘ SOBIE SPRAWĘ Z TEGO, ŻE BYŁO TO BARDZO NIEODPOWIEDZIALNE, ŻE NARAZIŁEM INNYCH UCZESTNIKÓW RUCHU NA NIEBEZPIECZEŃSTWO ALE ... JECHAŁEM SZYBKO, GDYŻ LUBIĘ ZAPIERDALAĆ...
Big
Posty: 1592
Rejestracja: 7 kwie 2012, o 17:20
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Lublin

Re: Światła drogowe H3 - Bardzo słabo świecą.

Post autor: Big »

No to ja przez 5 lat użytkowania SII miałem ją od czego innego niż Ty, bo za długie w moim S II Family odpowiadał żarnik ksenonowy, a H3 była tylko żarówką pomocniczą w sytuacjach opisanych powyżej.

P.S.
Proponuję rzut oka do instrukcji obsługi własnego samochodu, a tam znajdziesz to:
viewtopic.php?f=17&t=4920
Awatar użytkownika
into
Posty: 566
Rejestracja: 30 cze 2018, o 18:37
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2010
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Imię: Michał
Lokalizacja: Leżajsk

Re: Światła drogowe H3 - Bardzo słabo świecą.

Post autor: into »

Na dlugich swieci zarowno biksenon ( opada przyslona ) oraz halogen. Czego jeszcze nie wiecie?
Jesli Wam h3 slabo swieci to zacznijcie od regeneracji reflektorow.

Chyba, ze ja czegos nie wiem i mozna h3 w maxidot wylaczyc i zrobic zeby dziala w sytuacji kiedy swiatla mijania sa wylaczone czyt. ksenon.
I'm the man on the silver mountain
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Światła drogowe H3 - Bardzo słabo świecą.

Post autor: rezon »

Big pisze:H3 masz tylko po to co napisał Marioti.
Od wersji Ambition każdy Superb II posiadał w standarcie to :
" bi-ksenonowe reflektory przednie z funkcją adaptacji świateł AFS (spryskiwacze reflektorów, czujnik deszczu, Maxi-DOT, światła przeciwmgielne z funkcją Corner)"
Nie było wersji S2 wyłącznie z ksenonami. Przyjrzyj się uważnie - są jeszcze h3 właśnie do długich. To wcale nie wyklucza przecież, że ksenony również świecą na długich bez przesłony. Bliżej samochodu wyraźnie widać snopy światła o różnych barwach - zimniejsza z ksenonów i cieplejsza z h3.
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
Awatar użytkownika
marioti
Doradca
Posty: 1807
Rejestracja: 30 gru 2017, o 10:56
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 198KM

Re: Światła drogowe H3 - Bardzo słabo świecą.

Post autor: marioti »

into prawdę powiada :)
Tak namieszaliście, że aż poszedłem sprawdzić. Jak świecą ksenony na światłach mijania i wtedy włączę drogowe, to w ksenonach opada przesłona i dodatkowo zapala się H3.
Jak nie świecą ksenony, a włączę drogowe to włącza się sama H3.

Jeżeli u ciebie nie opada przesłona na ksenonach to masz coś zwalone
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Światła drogowe H3 - Bardzo słabo świecą.

Post autor: rezon »

Big pisze:P.S.
Proponuję rzut oka do instrukcji obsługi własnego samochodu, a tam znajdziesz to:
viewtopic.php?f=17&t=4920
ja tam widzę przy światłach drogowych wyraźnie dwie żarówki, a Ty jedną?
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
Big
Posty: 1592
Rejestracja: 7 kwie 2012, o 17:20
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Lublin

Re: Światła drogowe H3 - Bardzo słabo świecą.

Post autor: Big »

Rzeon, ja też widze 2 żarówki o czym w swoich wypowiedziach wyraźnie piszę. Od początku piszę, że w S II NIE ma możliwości aby przy ksenonowych reflektorach po włączeniu długich świateł świeciła tylko żarówka H3. To że ona tam jest to jak wiem i od początku to piszę. Ale piszę też, że jest to dodatkowe źródło światła (wspomagające) dla żarnika ksenonowego który jest podstawowym źródłem światłą dla świateł drogowych.
S II ma reflektory BI ksenonowe co z samego założenia stanowi że zarówno w przypadku świateł mijania jak i drogowych źródłem światła jest żarnik ksenonowy. Dodatkowo jest tam żarówka H3, która wspomaga, ale nie jest jedynym źródłem światła, jak pisało tu parę osób.
Nawet w podlinkowanym przeze mnie wykazie żarówek do S II w przypadku świateł drogowych występują żarnik ksenonowy + żarówka H3.
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Światła drogowe H3 - Bardzo słabo świecą.

Post autor: rezon »

Big pisze:No to ja przez 5 lat użytkowania SII miałem ją od czego innego niż Ty, bo za długie w moim S II Family odpowiadał żarnik ksenonowy, a H3 była tylko żarówką pomocniczą w sytuacjach opisanych powyżej.
P.S.
Proponuję rzut oka do instrukcji obsługi własnego samochodu, a tam znajdziesz to:
viewtopic.php?f=17&t=4920
być może nie umiem czytać, ale wyraźnie czytam, że za długie odpowiada żarnik ksenonowy, a H3 jest pomocniczy. A tak naprawdę to nawet w instrukcji za długie odpowiada zarówno D1S, jak i H3. Właśnie to kilka osób prostowało po Twoich wypowiedziach.
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Światła drogowe H3 - Bardzo słabo świecą.

Post autor: Enriquez »

Podsumowując, jadąc na dziennych i chcąc komuś mignąć długimi uruchamiają się wyłącznie dodatkowe żarówki H3.
Jadąc na mijania i przełączając na długie, oprócz H3 obniża się przesłona i zasadnicze światła długie realizowane są za pomocą D1S.

Ma to sens, bo nie zużywamy D1S przy chęci migania. Choć ile to razy nam się zdarza?
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
ODPOWIEDZ