Jak sprawdzić model zamontowanego palnika ksenon?

MarcinW
Posty: 13
Rejestracja: 26 kwie 2019, o 11:53
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TSI (200KM)

Jak sprawdzić model zamontowanego palnika ksenon?

Post autor: MarcinW »

Witam,

Czy jest możliwość sprawdzenia jaki ksenon jest zamontowany w reflektorze SII FL bez ściągania zderzaka i rozkręcania wszystkiego? Chodzi mi o to czy da się uchylić to i owo na tyle żeby zobaczyć etykietkę palnika? Mam taki chiński endoskop z allegro i lusterko w domowym arsenale więc wystarczy jakaś niewielka szparka.

Marcin
Awatar użytkownika
into
Posty: 566
Rejestracja: 30 cze 2018, o 18:37
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2010
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Imię: Michał
Lokalizacja: Leżajsk

Re: Jak sprawdzić model zamontowanego palnika ksenon?

Post autor: into »

Tak, da sie. Otwierasz maske i masz na kazdym reflektorze po dwie gumowe zaslepki. Sciagasz ta za, ktora kryje sie palnik ksenonowy i masz wszystkie dane na blaszce palnika.
I'm the man on the silver mountain
Awatar użytkownika
Montes
Posty: 53
Rejestracja: 24 paź 2017, o 09:31
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Aktualnie: 190/405
Imię: Przemek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jak sprawdzić model zamontowanego palnika ksenon?

Post autor: Montes »

Dokładnie jak pisze Kolega.
Najrozsądniej jest wymienić na Osram.
Philips jest bardzo dobry, ale niestety tak podrabiany, że nawet do serwisów ASO (np. BMW) trafiają nieoryginalne produkty.
Ostatnio zmieniony 27 wrz 2020, o 12:30 przez Montes, łącznie zmieniany 1 raz.
MarcinW
Posty: 13
Rejestracja: 26 kwie 2019, o 11:53
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TSI (200KM)

Re: Jak sprawdzić model zamontowanego palnika ksenon?

Post autor: MarcinW »

Dzięki, sprawdzę dzisiaj co jest zamontowane. Też się skłaniałem w stronę Osram, bo przeglądając testy na youtube wypadają przeciętnie lepiej na luksomierzu na krótkich niż Philips, a ten z koleji lepiej na długich. Ale w S2 i tak długie są wspomagane przez H7 więc Osram wygrywa.
Awatar użytkownika
into
Posty: 566
Rejestracja: 30 cze 2018, o 18:37
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2010
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Imię: Michał
Lokalizacja: Leżajsk

Re: Jak sprawdzić model zamontowanego palnika ksenon?

Post autor: into »

Jesli osram to polecam cool blue intense. W octavii miaelm nightbreaker i cbi swieca lepiej dla mnie. Byc moze nowy model nb laser bedzie lepszy, nie testowalem. Nastepne jakie zamontuje to pewnie nb laser.
I'm the man on the silver mountain
MarcinW
Posty: 13
Rejestracja: 26 kwie 2019, o 11:53
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TSI (200KM)

Re: Jak sprawdzić model zamontowanego palnika ksenon?

Post autor: MarcinW »

Z tego co widziałem to night breaker unlimited mają odrobinę mocniejsze swiatło niż NBL (więc najmocniejsze z całej gamy osram), ale te pierwsze mają barwę 4300k and laser trochę chłodniejsze ~4800k. Jeśli szukasz bardziej białych niż cbi to cool blue boost wypada najlepiej, i świecą jeszcze mocniej niż CBI ale coś za coś - o połowę krótsza żywotność palnika. Ja będe zakładał nowe CBI.
Awatar użytkownika
into
Posty: 566
Rejestracja: 30 cze 2018, o 18:37
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2010
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Imię: Michał
Lokalizacja: Leżajsk

Re: Jak sprawdzić model zamontowanego palnika ksenon?

Post autor: into »

Model boost jest off road wiec nie maja homologacji. Cool blue maja troszke jasniejsza barwe ale swieca slabiej od nbl tak wynika z testow. Przy ledach nawet cool blue wygladaja jakby swiecily na zolto :)
I'm the man on the silver mountain
MarcinW
Posty: 13
Rejestracja: 26 kwie 2019, o 11:53
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TSI (200KM)

Re: Jak sprawdzić model zamontowanego palnika ksenon?

Post autor: MarcinW »

Z tym oznakowaniem off-road to myśłałem, że to tylko jakaś marketingowa zagrywka - czy takie rzeczy można gdzieś sprawdzić? Ale zgadza się z tymi LED'ami, ale producenci trochę przeginają IMO. Są może dobre do jazdy po mieście, ale ja ostatnio wypożyczałem nowego Civica którym jechałem trzy godziny w nocy. Na początku byłem pod wrażeniem tej bieli ze świateł i myslałem, że moje ksenony to już jakieś średniowiecze, ale po godzinie jazdy już drażniły moje oczy, bo kontrast był zbyt duży. Zastanawiałem się też jak te swiatła dają radę w gęstej mgle i czy nie powodują samooślepienia.
Awatar użytkownika
into
Posty: 566
Rejestracja: 30 cze 2018, o 18:37
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2010
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Imię: Michał
Lokalizacja: Leżajsk

Re: Jak sprawdzić model zamontowanego palnika ksenon?

Post autor: into »

Led przede wszystkim swieci szerzej i rownomiernie oswietla. Tam gdzie ksenon swieci juz slabiej to led nadal daje silne swiatlo. Sprawny ksenon nadal jest bardzo dobrym swiatlem ale niestety ledy sa lepsze a w naprawie beda pewnie strasznie drogie. Osobom ktore, lubia jezdzic 10 letnimi autami premium typu a6, e klasa itp, jak padna diodki led w lampie i trzeba bedzie kupic caly reflektor za 5 tys lub wiecej miny zrzedna ;)
I'm the man on the silver mountain
berd
Posty: 23
Rejestracja: 30 paź 2019, o 09:03
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)

Re: Jak sprawdzić model zamontowanego palnika ksenon?

Post autor: berd »

into pisze: 9 lis 2019, o 18:24 Tak, da sie. Otwierasz maske i masz na kazdym reflektorze po dwie gumowe zaslepki. Sciagasz ta za, ktora kryje sie palnik ksenonowy i masz wszystkie dane na blaszce palnika.
W moim MY2015 nie ma żadnych gumowych zaślepek i nie tako łatwo się dobrać do żarówek.
Awatar użytkownika
untaztood
Posty: 517
Rejestracja: 24 cze 2017, o 06:45
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Imię: Lukasz

Re: Jak sprawdzić model zamontowanego palnika ksenon?

Post autor: untaztood »

U mnie w S2FL palniki ksenonowe na pewno nie są pod żadną gumową zaślepką. Niestety sposób nie zadziała...
Awatar użytkownika
into
Posty: 566
Rejestracja: 30 cze 2018, o 18:37
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2010
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Imię: Michał
Lokalizacja: Leżajsk

Re: Jak sprawdzić model zamontowanego palnika ksenon?

Post autor: into »

A to sorry, nie widzialem. U mnie w wersji przed fl tak to wyglada. Pewnie u Was jest inaczej z racji swiatel dziennych w reflektorze.
I'm the man on the silver mountain
ODPOWIEDZ