Głośne dup przy zjeżdżaniu z progu

berd
Posty: 23
Rejestracja: 30 paź 2019, o 09:03
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)

Głośne dup przy zjeżdżaniu z progu

Post autor: berd »

Przy zjeżdżaniu z krótkich, wysokich progów, przy ciut większej niż normalna prędkości (ok. 15km/h) słyszę naprawdę głośny, niemetaliczny stuk z przedniej osi, obstawiam że głównie z lewej strony. Brzmi to dla mnie jak dobicie na końcu powrotu - czyli brak tłumienia - tak przynajmniej byłoby w amortyzatorze rowerowym. Zawieszenie było przeglądane uczciwie 2x, na szarpaku, lewarkiem sprawdzane luzy - wszystko jest ok, luzów brak. Na dodatek auto dalej ściąga w prawo, mimo zrobienia geometrii przez słynnego Sylwka. Mam pewne podejrzenia po lekturze forum, ale nie chcę Wam nic sugerować na razie. Co sądzicie - co to może być? Na nagraniu w linku słychać ten dźwięk dość wyraźnie:
https://vimeo.com/384484802
fabek
Administrator
Posty: 1227
Rejestracja: 5 sie 2019, o 07:50
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Głośne dup przy zjeżdżaniu z progu

Post autor: fabek »

Jeżeli masz 100% pewności, że zawias cały to może warto rozebrać podejrzanego mcpersona z przodu i zobaczyć w jakim stanie jest odbój amora i górne mocowanie z łożyskiem. Warto równiez zobaczyć czy mocowanie maglownicy jest całe - zazwyczaj pomijane na diagnostyce.
POMOC W TUNING / DPF / EGR / SCR
wotr202
Posty: 48
Rejestracja: 7 gru 2017, o 17:34
Samochód: Superb III combi
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Imię: Paweł

Re: Głośne dup przy zjeżdżaniu z progu

Post autor: wotr202 »

Ja miałem podobny objaw i na kanale okazało sie że to "palec" od czujnika położenia xenonów pekł i uderzał o wachacz, własnie z lewej strony.
loko34
Posty: 98
Rejestracja: 11 cze 2017, o 10:24
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Jacek

Re: Głośne dup przy zjeżdżaniu z progu

Post autor: loko34 »

Sam jestem ciekaw co to jest też mam tak czasami a cały zawias łącznie z amorami mam wymieniony stare tylko sprężyny zostały. Poduchę na skrzyni też wymieniłem bo na nią padło podejrzenie lekka poprawa po tym zabiegu nastąpiła ale nie znikło to do końca

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka

ODPOWIEDZ