Fotel kierowcy w S2 combi

rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Fotel kierowcy w S2 combi

Post autor: rezon »

był dobry tapicer samochodowy koło lotniska w Pyrzowicach. Masę lat temu obszywałem u niego kierownicę, ale widziałem też fotele - mega fachowiec. poszukaj w necie
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
Ogonczyk
Posty: 151
Rejestracja: 5 cze 2018, o 19:30
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TSI (200KM)
Imię: Maciej

Re: Fotel kierowcy w S2 combi

Post autor: Ogonczyk »

W sumie wątek już stary, ale- mam już auto prawie rok. I cały czas próbuję "ustawić fotel"- pełna elektryka.
Ja mam fotel "sportowy"- taki nieco kubełkowy na wysokości łopatek. Była też wersja "comfort"- różnły się kształtem siedziska oraz właśnie szerokością kanapy na wysokości łopatek.
Być może Ci zadowoleni, to Ci z fotelem komfort?
Ja chętnie wymieniłbym taki fotel- tylko nie chcę kupowac szrota. Wolałbym zakupić w Skodzie same pianki i tapicerkę. Czy ktoś orientuje się, czy stelaż w tych fotelach jest ten sam?- mnie się wydaje, że tak. Inne są gąbki i nieco kształt. Wystarczyłoby zatem zakupić nowe gąbki i obicie i już nie grzebać z wymianą fotela.
???
Awatar użytkownika
Carlito
Posty: 149
Rejestracja: 24 gru 2016, o 22:17
Samochód: Inny
Rocznik: 2018
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Lokalizacja: WWL

Re: Fotel kierowcy w S2 combi

Post autor: Carlito »

Jakoś nie potrafię znaleźć różnic między fotelami, @Ogonczyk masz może jakieś linki/zdjęcia foteli komfort vs "sport"?
Ogonczyk
Posty: 151
Rejestracja: 5 cze 2018, o 19:30
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TSI (200KM)
Imię: Maciej

Re: Fotel kierowcy w S2 combi

Post autor: Ogonczyk »

Jakoś nie potrafię znaleźć różnic między fotelami, @Ogonczyk masz może jakieś linki/zdjęcia foteli komfort vs "sport"?
Nie mam żadnego konta na zdjęcia, ale wkleję z alledrogo, tylko potrzebuję chwilki czasu
Awatar użytkownika
MILeq
Posty: 283
Rejestracja: 2 wrz 2013, o 12:42
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Fotel kierowcy w S2 combi

Post autor: MILeq »

Ja uważam, że fotele w Elegance są bardzo dobre. Tak samo w Kodiaqu Style. Za to w O3 Elegance były mega ch***we dla mnie, a małżonka była zachwycona.

Doszliśmy do wniosku, że fotel musi mieć elektrykę. Bez tego w np. Kodiaqu trudno jest dopasować fotel do siebie, co stwierdziliśmy na jeździe próbnej.
Ogonczyk
Posty: 151
Rejestracja: 5 cze 2018, o 19:30
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TSI (200KM)
Imię: Maciej

Re: Fotel kierowcy w S2 combi

Post autor: Ogonczyk »

Jakoś nie potrafię znaleźć różnic między fotelami, @Ogonczyk masz może jakieś linki/zdjęcia foteli komfort vs "sport"?
Oto jakiś oczywiście rzęch z giełdy- niby fotel sport:
Obrazek





A to inne zdjęcie fotela komfort:
Obrazek

To czego nie widać, to że pod "zadem" jest takie zagięcie w fotelu sport, a na wysokości łopatek jest wąsko, "do przodu" i bardzo twardo.
Dlaczego o tym wspominam?
Bo mam pytanie- kupię używany fotel, ale chce zostawić szkielet z mojego fotela- pachnący, sprawny, poduszki, elektryka, grzanie itp.
i chcialbym przełożyc jeno tę część miękką.
Czy stelaż ten sam?
Nawet moge kupić w fabryce nowe gąbki i poszycie, ale nawet w serwisie nie wiedzą o co "kaman".
I czy stelaż fotela ten sam?
ODPOWIEDZ