Szyba przednia podgrzewana

Awatar użytkownika
gsh
Posty: 242
Rejestracja: 27 lut 2011, o 12:52
Samochód: Superb II
Silnik: 1.9TDI BXE (105KM)
Lokalizacja: Bytom

Szyba przednia podgrzewana

Post autor: gsh »

Koledzy był taki temat na pewno na forum, ale nie potrafię go znaleźć a nie będę ukrywał że nie mam za bardzo czasu. Temat dość pilny.
Z uwagi na to że dostałem kamieniem w szybę i to nie raz chciałbym ją wymienić. Mam standardową ( czujnik deszczu jest ). Czy mogę wymienić na szybę podgrzewaną i czy wymaga to tylko kodowania jakiegoś i dodatkowy przycisk trzeba sobie zrobić żeby to włączać ?
Proszę o konkretną odpowiedź jak ktoś wie co i jak. Dzisiaj chciałbym zgłosić szkodę ( pakiety szyby ) stąd mój pośpiech. Dzięki wielkie.

Tu znalazłem pierwszą lepszą opcję kupna i montażu :

http://allegro.pl/szyba-przednia-skoda- ... 33704.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Super_Be
Posty: 379
Rejestracja: 1 paź 2012, o 09:37
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: 218KM@309NM
Imię: Marek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Szyba przednia podgrzewana

Post autor: Super_Be »

gsh pisze:Czy mogę wymienić na szybę podgrzewaną i czy wymaga to tylko kodowania jakiegoś i dodatkowy przycisk trzeba sobie zrobić żeby to włączać ?
Włącza się to oddzielnym przyciskiem, więc coś dorobić by trzeba. A nie wiem jak ze sterownikami. Ta oferta wygląda raczej na montaż w miejscu uszkodzonej podgrzewanej. Niewykluczone, że steruje tym układ Climatronika (to na jego panelu jest włącznik).
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Szyba przednia podgrzewana

Post autor: rezon »

Ja robiłem wymiany z Autoszyby PZU w Nordglass'ie. Przycisk sterujący jest na panelu klimatronika, ale to nie klimatronik steruje. Gdyby nie dało/opłacało się wstawić dodatkowego włącznika zamiast zaślepki to zawsze możesz wstawić oddzielny włącznik zasilany ze skrzynki bezpieczników przez dodatkowy przekaźnik do szyby. trochę druciarstwo, ale podgrzewana szyba to fajny gadżet zimą - znacznie bardziej użyteczny niż podgrzewane fotele. Zresztą i tak chyba będziesz musiał kable zasilające szybę dołożyć. Więc zamiast poziomowania reflektorów (jak masz ksenony masz wolny slot) można wstawić włącznik, skrzynka bezpieczników tuż za nim.
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13596
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Szyba przednia podgrzewana

Post autor: Enriquez »

Ten panel klimatronika steruje zwykłym przekaźnikiem.
Co więcej mam taki panel ze sterowaniem grzaniem przedniej szyby i stołków bo kupiłem do Octavii.
Więc mogę się wymienić jakby ktoś potrzebował na taki bez grzania szyby ale koniecznie ze stołkami.

gsh, musiałbyś przed wymianą zaopatrzyć się we wtyczki do tych kabelków od grzania i prowizorycznie chociaż przy wymianie puścić przewody gdzieś za deskę.

Wtyczki kupisz w ASO - numer 071 973 851 (2szt. - ok. 18 PLN/szt.) i do tego przewód 000 979 228 E (1szt. - ok. 20 PLN). Pytaj w ASO VW, z reguły mają od reki na drugi dzień.

Powiem więcej, cewka przekaźnika zasilana jest z jednej strony z pinu B23 CECM a z drugiej strony z bezpiecznika Nr. 6 (5A)
Styk roboczy przekaźnika zasilany jest z bezpiecznika 28 (50A) a z drugiej strony idzie to do szyby - do dwóch złączy jak na zdjęciu z aukcji na dole. Masa szyby jest przykręcona do belki dachowej na górze (gdzieś za lampką podsufitki).

Jak masz taką możliwość, to ja bym się nie zastanawiał i brał tą szybę, bo temat jest banalny do rozpracowania.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
gagatek
Posty: 8
Rejestracja: 17 paź 2012, o 21:43
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Michał
Lokalizacja: Warszawa

Re: Szyba przednia podgrzewana

Post autor: gagatek »

rezon pisze:ale podgrzewana szyba to fajny gadżet zimą - znacznie bardziej użyteczny niż podgrzewane fotele.
No właśnie dlatego bym chciał podgrzewaną, ale trochę mnie odstrasza koszt. :o
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13596
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Szyba przednia podgrzewana

Post autor: Enriquez »

ale zamawiasz auto, czy chcesz wymienić?
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
gsh
Posty: 242
Rejestracja: 27 lut 2011, o 12:52
Samochód: Superb II
Silnik: 1.9TDI BXE (105KM)
Lokalizacja: Bytom

Re: Szyba przednia podgrzewana

Post autor: gsh »

Szyba podgrzewana już siedzi, oryginał bo nie ma zamienników jeżeli chodzi o podgrzewane. Teraz tylko podłączenie jej pozostaje, tzn. masa już jest podłączona. Sterowanie będzie poprzez przekaźnik który wysteruję z włącznika tylnej szyby, więc uruchamiając grzanie tylnej szyby również będzie startowała przednia.
Jeżeli chodzi o druciki do grzania w szybie to w sumie trzeba się mocno przyglądać żeby je zobaczyć, a biorąc pod uwagę że podczas jazdy patrzę przed siebie a nie na szybę to ostrość wzroku jest skupiona sporo dalej niż kilkadziesiąt centymetrów przed nosem.
Panowie z doświadczeniem w grzanych szybach napiszcie jaki jest czas mniej więcej rozmrożenia szyby ?
Piterko
Posty: 241
Rejestracja: 6 sty 2012, o 21:01
Samochód: Superb I
Silnik: 2.8 V6 AMX (193KM)
Imię: Piotrek
Lokalizacja: Reda k/Gdyni

Re: Szyba przednia podgrzewana

Post autor: Piterko »

W S1 wystepowaly podgrzewane przednie szyby? Bo jak ostatnio wymienialem to pytali czy ma byc - zwykla, - z paskiem u gory - z paskiem + czujnik deszczu.
DAJ MU NA ZIMNYM ! ;d
Alcodigital_pl
Posty: 29
Rejestracja: 24 kwie 2012, o 15:37
Samochód: Superb II
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Lokalizacja: WARSZAWA

Re: Szyba przednia podgrzewana

Post autor: Alcodigital_pl »

No właśnie też sie nad tym zastanawiam,ale nie przypominam sobie żeby w SI występowały podgrzewane przednie szyby. Jeśli się mylę to poprawcie.
Big
Posty: 1592
Rejestracja: 7 kwie 2012, o 17:20
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Lublin

Re: Szyba przednia podgrzewana

Post autor: Big »

S I nie miał podgrzewanej przedniej szyby.
Kaloteck
Posty: 107
Rejestracja: 25 gru 2012, o 16:25
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Szyba przednia podgrzewana

Post autor: Kaloteck »

Ja mam taka szybe i rzeczywiscie nie trzeba "skrobac" lodu, po 5 minutach sprawa zalatwiona, ale niestety widac w szybie takie cienkie druciki i troche to czasem przeszkadza.
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13596
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Szyba przednia podgrzewana

Post autor: Enriquez »

człowiek to takie zwierzę, co do wszystkiego jest się w stanie przyzwyczaić
w razie czego, możesz sobie trzasnąć w szybę cegiełką i wymienić na normalną ...
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Big
Posty: 1592
Rejestracja: 7 kwie 2012, o 17:20
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Lublin

Re: Szyba przednia podgrzewana

Post autor: Big »

Szczerze mówiąc, to te druciki mi w ogóle w niczym nie przeszkadzają. Po prostu ich nie widać - no chyba że ktoś chce je widzieć, to widzi. Gdy nie skupiasz się na ich istnieniu, to zupełnie ich nie widać.
Awatar użytkownika
dato
Posty: 3479
Rejestracja: 1 mar 2012, o 00:33
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: Było: 207,4@419,2Nm
Imię: Darczysław...
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Szyba przednia podgrzewana

Post autor: dato »

To prawda - pisałem już wcześniej - jeśli się na czymś zafiksować, będzie przeszkadzało. Traktowane normalnie nie przeszkadza w niczym.
Awatar użytkownika
forrestas
Posty: 220
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 14:34
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Imię: Adam
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Szyba przednia podgrzewana

Post autor: forrestas »

Enriquez pisze:...w razie czego, możesz sobie trzasnąć w szybę cegiełką i wymienić na normalną ...

Są prostsze metody niż cegłówką szybę i pewnie nie jeden kolega z forum by się przy okazji ucieszył :) ...a tak na poważnie to jedna z dwóch rzeczy, których żałuję, że nie wziąłem (druga to Kessy).

@Kaloteck - podziwiam determinację w przeglądaniu starych tematów.
ODPOWIEDZ