DSG - stuki w skrzyni

bobek84
Posty: 277
Rejestracja: 24 wrz 2015, o 22:05
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Kiel

Re: DSG - stuki w skrzyni

Post autor: bobek84 »

A na jakie mniej wiecej koszty ewentualnie poza ASO mam sie szykować?
Maverick

Re: DSG - stuki w skrzyni

Post autor: Maverick »

Byl wymieniany przy 60kkm olej w DSG?
2 tygodnie temu serwisowalem swoj bolid w ASO i sama przyjemnosc wymiany oleju w DSG + robocizna kosztowalo ponad 800 PLN brutto.
bobek84
Posty: 277
Rejestracja: 24 wrz 2015, o 22:05
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Kiel

Re: DSG - stuki w skrzyni

Post autor: bobek84 »

Nie olej nie byl zmieniany, chodzi mi o koszt wymiany sprzęgiełek a olej przy tym i tak trzeba zmienic.
sko89
Posty: 1109
Rejestracja: 9 wrz 2013, o 22:28
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: Platinum
Lokalizacja: Warszawa

Re: DSG - stuki w skrzyni

Post autor: sko89 »

W DSG7 oleju teoretycznie się nie wymienia. Ale jak ktoś chce to można. Na sprzęgła nie ma on wpływu bo są suche ale na mechatronikę tak ale nie tak duży jak w DSG6. Wydaje mi się, że wymiana sprzęgieł ze wszystkim zamknie się w 2-3 tys. zł. Nie jestem pewny czy cena nie dotyczy ASO, ja tego nie robiłem, może inni będą mieli bardziej precyzyjne informacje.
Zadzwoń i spytaj się tutaj http://www.autowawer.pl/. Ja u nich nic nigdy nie robiłem ale słyszałem, że są jednymi z najlepszych.
bobek84
Posty: 277
Rejestracja: 24 wrz 2015, o 22:05
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Kiel

Re: DSG - stuki w skrzyni

Post autor: bobek84 »

Ok dzieki, skontaktuje sie z nimi w tygodniu, a moge tak jezdzic? Bo w polsce bede za 2 miesiace i ok 3tys km nic sie nie stanie? Mial ktos taki przypadek?
sko89
Posty: 1109
Rejestracja: 9 wrz 2013, o 22:28
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: Platinum
Lokalizacja: Warszawa

Re: DSG - stuki w skrzyni

Post autor: sko89 »

Tego nigdy nie przewidzisz. Może się sypnąć jutro albo w ogóle. Jeżeli te szarpania nie są jakoś wyraźnie dokuczliwe to myślę, że te 3 tys. spokojnie zrobisz.
bobek84
Posty: 277
Rejestracja: 24 wrz 2015, o 22:05
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Kiel

Re: DSG - stuki w skrzyni

Post autor: bobek84 »

bobek84 pisze:Ok dzieki, skontaktuje sie z nimi w tygodniu, a moge tak jezdzic? Bo w polsce bede za 2 miesiace i ok 3tys km nic sie nie stanie? Mial ktos taki przypadek?

Nie mogłem sie dodzwonić do autowawer, ale dodzwoniłem sie do firmy autotransmisja i ceny :
-Koszt czesci tzn sprzegła 2400zł( powiedzieli mi że tylko orginał i nie ma żadnego wzmocnionego)
- koszt mechatroniki( chyba części 3500zł)
- wyjęcie/ włożenie skrzyni 650zł
- naprawa w przypadku wymiany sprzęgła 1400zł
Czyli sumując wymiana sprzęgła 4500 klocka
, naprawa mechatroniki 5500 klocka
Aha i koleś powiedział że nie powie ewidentnie czy problem ze sprzęgłem czy mechatronika, muszą zrobić adaptacje skrzyni i wtedy diagnoza.
Awatar użytkownika
Zaj007
Posty: 1278
Rejestracja: 11 lip 2011, o 15:23
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Maciej
Lokalizacja: Olsztyn

Re: DSG - stuki w skrzyni

Post autor: Zaj007 »

Mi kolega (też motofil i VAGinowicz) powiedział, że lepsze są tzw. greckie sprzęgła. Nie dopytywałem o co chodzi, ale google Twoim przyjacielem. ;)
Z tego co wiem VW (wraz z LUKiem) poprawili już OEM.
Obrazek
bobek84
Posty: 277
Rejestracja: 24 wrz 2015, o 22:05
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Kiel

Re: DSG - stuki w skrzyni

Post autor: bobek84 »

Ostatnio jeszcze na zimnym silniku doszly stuki i szerpniecia na biegach nieparzystych czyli 1,3,5,7. Bylem w serwisie skody w Olsztynie i diagnoza , sprzęgło do wymiany i moze byc jeszcze koło dwumasowe ,ale dopiero stwierdza jak zdejmą skrzynie. Koszt w ASO sprzeglo 2400zl, robocizna 1800zl, ewentualnie jak sie okaze ze dwumasa do wymiany dodatkowo 3300zl + robocizna 200zl. Poza ASO sprzeglo 1200zl, dwumasa 1600zl robocizna 650zl. W lutym jade do pl naprawiac ,opisze co i jak.
Awatar użytkownika
SSII
Posty: 90
Rejestracja: 1 mar 2015, o 19:22
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Mateusz
Lokalizacja: CB

Re: DSG - stuki w skrzyni

Post autor: SSII »

Jak się to wszystko ma do 6 biegowego DSG? Jest też awaryjny jak 7? Czy np szybsze niz co 60 tyś km wymieniane oleju powoduje, że nie powinno być długo problemu z sama skrzynia, sprzeglami, dwumasem itd ?
bobek84
Posty: 277
Rejestracja: 24 wrz 2015, o 22:05
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Kiel

Re: DSG - stuki w skrzyni

Post autor: bobek84 »

Jak pytalem czemu tak szybko sprzegło uklekło ? W serwisie koles zapytal czy auto jezdzilo z przyczepą? Napewno jezdzilo z przyczepa ,ile ? Nie mam pojecia kupilem z przelotem65tys i na dodatek auto bylo uzytkowane w gorach wiec moze pomoglo. Czy 6 biegowy awaryjny? Nie wypowiem sie, wiekszosc aut jest teraz awaryjnych czy to diesel czy benzyna, niestety tak teraz ustawiaja sie koncerny na zarobek. Juz dawno wiodaca marki posiadaja taka technologie zeby silnik przejechal nawet i 2 miliony km, tylko po co jak noe zarobi na tym. Ja kupilem 1.8 tsi z 7 dsg wbrew powszechnym opiniom ze najbardziej awaryjny, jak sie posypie ? Naprawie i bede dalej smigal bo mi sie SII podoba, a jak dsg po programie nie da rady to sobie zmienie na manuala ot takie moje podejscie do uwczesnej motoryzacji.
Ostatnio zmieniony 12 sty 2016, o 19:14 przez bobek84, łącznie zmieniany 1 raz.
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: DSG - stuki w skrzyni

Post autor: szms »

Ostatnio duzo czytalem na temat budowy skrzyn dsg6 i dsg7... Z moich wnioskow sama Twoja skrzynia w sobie nie jest zla, zabija ja jazda z obciazeniem wlasnie i dlugie jazdy po miescie.
Czytalem na roznych forach i ludzie, ktorzy duzo w trasach jezdza bez obciazen typu przyczepa nie maja z tymi skrzyniami problemow, co by to potwierdzalo. Moze ktos sie do tego odniesie?
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: DSG - stuki w skrzyni

Post autor: whity »

Na forum opla o tym pisali?;)
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: DSG - stuki w skrzyni

Post autor: szms »

Nie, trafila sie fajna Octavia, ale z DSG7, wiec duzo czytalem o budowie skrzyni, bo bylem ciekaw czym naprawde sie roznia...


A nie ciagle czytanie mokre, suche, suche, mokre :mrgreen:
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: DSG - stuki w skrzyni

Post autor: whity »

Wiadomo że mokre lepsze :)
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
ODPOWIEDZ